Přejít na obsah

Daruj krev, zachranis zivot


skalis

Dobrovolne darcovstvi krve  

249 hlasů

  1. 1. Darujete krev?

    • Ano (pravidelne nebo nepravidelne).
      129
    • Rad bych, ale jeste jsem se neodhodlal.
      47
    • Nedaruju.
      75

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 476
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 16 hodinami, Filip.J napsal:

Piju poctivě 😆 Ale mám holt nižší tlak, jinak nevím, čím to může být. Tenkrát mi sestra se smíchem říkala, že je to super, že až se někde rozšvihám, tak budou mít čas mě zachránit, že nevykrvácím tak rychle... miluju tenhle zdravotnickej humor.

Hele, nízkým tlakem oplývám rovněž: většinou tak 116/6x. Tím to podle mě nebude; tedy pokud nemíváš nějaký ultra brutal nízký pod 100. I když zrovna včera mně paradoxně naměřila tuším 134 - to jsem docela čuměl, protože tolik jsme snad nikdy předtím v životě neměl. Ale jestli ten dlouhý čas odběru něčím bude, tak možná těma úzkýma trubkama, jak píše Paw. Já mám žily jako prase a v podstatě mě stačí stáhnout ruku, ani nemusím pumpovat, aby naskočily. Sestřičky ze mě mají vždycky radost. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máte dlouhý časy, já mám rekord asi 4:22, nejdelší odběr kolem 12min, ale jednou se mi stalo, že mi krev prostě přestala týct, ale byl jsem v toleranci na konzervu, takže mi vzali asi 460g oproti standardním 475g

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau taky to mívám do pěti minut. V Brně to dokonce jedna sestra hlásí a komentuje vzhledem k dosavadním odběrům. Někdy je tam i sranda. Chodím i na plánu a tam to bývá tak 45 -55 minut. Letos jsem tomu moc nedal diky covidu, ale příští rok bych to chtěl dotáhnout do 120 a ukončit to. Chybí mi asi pět nebo sedm odběrů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 11. 2020 v 16:28, LukeD napsal:

Hele, nízkým tlakem oplývám rovněž: většinou tak 116/6x. Tím to podle mě nebude; tedy pokud nemíváš nějaký ultra brutal nízký pod 100. I když zrovna včera mně paradoxně naměřila tuším 134 - to jsem docela čuměl, protože tolik jsme snad nikdy předtím v životě neměl. Ale jestli ten dlouhý čas odběru něčím bude, tak možná těma úzkýma trubkama, jak píše Paw. Já mám žily jako prase a v podstatě mě stačí stáhnout ruku, ani nemusím pumpovat, aby naskočily. Sestřičky ze mě mají vždycky radost. :)

Brutál nízký ne, ale těsně kolem té stovky (a sedmdesátky spodní) to už párkrát bylo, jinak mívám 110. A pomalý puls 🙂 Když jsem zjistil, že to pořád ještě není na řešení s doktorem, řešit jsem to přestal, jenom se teď tady vykecávám, když na to přišla řeč. Úzký trubky jsou možný, mám ruce jako párátka 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
V 16. 11. 2020 v 22:54, Panchart napsal:

Pořád tam i dárci platěj parkovný?

Tak jsem tam dnes byl a parkoval o ulici dál za nemocnicí - když jsem se ptal při objednávání po telefonu, řekla mi sestra, že vjíždět autem do areálu nemocnice mi vůbec velmi nedoporučuje. A je fakt, že i bez mého auta tam bylo všude plno.

Příště zkusím Bulovku, prostě jenom proto, že jsem se přestěhoval a mám ji teď blíž.

U odběru sestra vymyslela zlepšovák na tu lepící pásku, co nedrží na chlupech:

IMG_19012021_141058_(999_x_1000_pixel).jpg.57dd7bb92a1633278c5e09b1de0512d1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju, já ale myslel v ulici U Nemocnice, to je přímo před nemocnicí a vybíral to tam pohůnek.

Jinak mě tam naposledy naštvala sestra, která mě poslala domu protože maji mojí skupiny dost, tak jsem jí řek že na stránkách jí maji uvedenou jako potřebnou a jestli mi ji nevemou, tak jsem tam naposledy. No doktorka mi odběr schválila, ale stejně jsem tam už deset let nebyl🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@PanchartTy jo, tos musel mít fakt pech, na mě jsou tam vždycky strašně hodný 🙂 Ale já si volal předem, i když jsem na začátku dával "plnou", i když chápu, že ten web mají mít aktualizovaný... posledních 12 let dávám plasmu a tam už to bez objednání tak jako tak nejde.

U Nemocnice jsem nikdy pohůnka neviděl, ale myslím, že je tam někde automat s hodinama 🙂 Vrazil jsem to dnes za roh na jediné volné místo v modré zóně, tak uvidím, jestli přijde nějaký pozdrav...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Liqid napsal:

Nám v Liberci zřídili objednávací online systém, není třeba sledovat graf a hlídat si rozestupy mezi jednotlivými odběry.

Vtipný je, že jsem ten systém v Liberci využil jen párkrát. Pak už mě začaly sestry objednávat a jenom mi přijde SMS s termínem. A vlastně ani netuším proč. Ale asi je to i pro ně pohodlnější, když chtějí konkrétního dárce na zamýšlený odběr destiček/klinický nebo rekonvalescentní plazmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2021 v 8:28, Liqid napsal:

Nám v Liberci zřídili objednávací online systém, není třeba sledovat graf a hlídat si rozestupy mezi jednotlivými odběry.

Na podzim jsem se přestěhoval z České Lípy do Liberce a uvažuji tak i o změně ústavu, kam chodím darovat. Ale coby konzervativní autista jsem už jednou jel raději dávat do Lípy... 

Funguje objednávání v pohodě? Tvoří se fronty? Jsou sestřičky hodné? A co občerstvení? 😄

V CL funguju tak, že si hlídám rozestupy sám a pak si napíšu mail o termín... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poprvé musíš osobně a můžeš téměř kdykoliv, dle webu nemocnice. Fronty celkem jsou, obvykle tam strávím dvě hodiny. Dávali nám kuře, salát, jablko, sušenku, kafe/čaj a vánočka. Ale teď za covidu jen stravenku do bufetu. Sestry jsou tam super, vždy mě trefí napoprvé, jen lékař je tam s vadou řeči, takže se člověk musí hodně soustředit, aby věděl, na co se ptá.

Objednávací systém je super, při prvním odběru dostaneš přihlašovací údaje a pak si vše objednáváš sám jak potřebuješ, navíc tam vidíš historii odběrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...