Přejít na obsah

Daruj krev, zachranis zivot


skalis

Dobrovolne darcovstvi krve  

249 hlasů

  1. 1. Darujete krev?

    • Ano (pravidelne nebo nepravidelne).
      129
    • Rad bych, ale jeste jsem se neodhodlal.
      47
    • Nedaruju.
      75

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 476
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Petr15 Pěkně. Tam se možná taky ještě dostanu.

Já si byl ve středu vyzvednout kříž za 80 odběrů. Pobavilo mě, že jsem ho získal 1.3.2020. Vím, že do toho vstoupil covid, ale kdybych se po tom nezačal pídit, tak jsem zůstal na půdě na vždy. To jako fakt, přinesli mi to z půdy. No o ČČK nemám moc valné mínění.

Upraveno uživatelem Beet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr15 Pěkně. Tam se možná taky ještě dostanu.
Já si byl ve středu vyzvednout kříž za 80 odběrů. Pobavilo mě, že jsem ho získal 1.3.2020. Vím, že do toho vstoupil covid, ale kdybych se po tom nezačal pídit, tak jsem zůstal na půdě na vždy. To jako fakt, přinesli mi to z půdy. No o ČČK nemám moc valné mínění.

Já to měl podobně. Kříž za 80 odběrů jsem dostal po roce a půl a jako bonus roční tramvajenka, která už byla propadlá . U mě se ale ozvali sami a předali v Senátu, to bylo hezké.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já loni  završil 120 a bylo mi řečeno, že se předání koná jednou ročně z jara. Tak pokud to covid dovolí, letos by mě měli pozvat. Zatím všechny plakety a kříž byly ofiko předány. V Brně to zatím funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak dnes jubilejní 50. dar krve. Minule za 4 minuty 22 sekund, což je nejspíš můj osobní rekord (ale přesný čas jsem nikdy moc nesledoval, resp. minule mi ho sama řekla sestřička, které to přišlo hodně rychlé a hodné sdělení); dnes to bylo jen o pár sekund horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Borci, víte někdo, prosím, kam se konkrétně zapisuje odpočet ze základu daně z odběrů plné krve? Mám tu jednoduchou dvoustránkovou Žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění, jež si letos hodlám podávat sám, a moc nevím, kam s tím.

Pamatuju si jen, že minule jsem to napsal do toho posledního okna "další záznamy" a účetní mi pak vzkazovala, že to prý bylo blbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, LukeD napsal:

Borci, víte někdo, prosím, kam se konkrétně zapisuje odpočet ze základu daně z odběrů plné krve? Mám tu jednoduchou dvoustránkovou Žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění, jež si letos hodlám podávat sám, a moc nevím, kam s tím.

Pamatuju si jen, že minule jsem to napsal do toho posledního okna "další záznamy" a účetní mi pak vzkazovala, že to prý bylo blbě.

Dle mé paní, účetní, řádek 25 viz foto. 

IMG_20230129_160830.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice si daně sám nedělám, ale je to bráno jako dar a ten jako takový nespadá do zdanitelných položek. Tudíž usuzuji, že by to mělo jít do kolonky dar a nebo do odpočitatelných položek že základu daně. Jde o to, zda tam něco takového vůbec je.

Upraveno uživatelem skodna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na té dvoustránkové žádosti, co jsem dostal od účetní (není to ta verze s číslovanými řádky, tak doufám, že je to dostatečné), je hned na první straně box "nezdanitelné části základu daně", v rámci kterého je hned na prvním řádku položka "bezúplatná plnění - dary (odst. 1)". Předpokládám, že právě tu zaškrtnu a sem napíšu onu uplatňovanou částku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, LukeD napsal:

Na té dvoustránkové žádosti, co jsem dostal od účetní (není to ta verze s číslovanými řádky, tak doufám, že je to dostatečné), je hned na první straně box "nezdanitelné části základu daně", v rámci kterého je hned na prvním řádku položka "bezúplatná plnění - dary (odst. 1)". Předpokládám, že právě tu zaškrtnu a sem napíšu onu uplatňovanou částku.

Takto jsem dával 3 odběry krve v daních za rok 2021.

image.png.634509862e9e6ef7a5fcd68a81c1d1ab.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, LukeD napsal:

Borci, víte někdo, prosím, kam se konkrétně zapisuje odpočet ze základu daně z odběrů plné krve? Mám tu jednoduchou dvoustránkovou Žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění, jež si letos hodlám podávat sám, a moc nevím, kam s tím.

Pamatuju si jen, že minule jsem to napsal do toho posledního okna "další záznamy" a účetní mi pak vzkazovala, že to prý bylo blbě.

Ahoj, normálne to daj do darov - každé darovanie je brané ako dar za 3000 Kč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...