Přejít na obsah

Daruj krev, zachranis zivot


skalis

Dobrovolne darcovstvi krve  

249 hlasů

  1. 1. Darujete krev?

    • Ano (pravidelne nebo nepravidelne).
      129
    • Rad bych, ale jeste jsem se neodhodlal.
      47
    • Nedaruju.
      75

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 476
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

.. šel bych darovat, ale neprošel bych už dotazníkem.. :-/ Exkurze odběrového centra ve FN Brno Bohunice byla zajímavá, ale po rozmluvě s vedoucí odd. jsem bohužel nebyl shledán jako způsobilý.. Tak snad budu prospěšný jindy a jiným způsobem.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daruji pravidelně v FNKV u řádku let a pokud můžu doporučit tak v Praze jednoznačně nejlepší personál a jeho přístup. Mám to sice z ruky ale stále jezdím na Vinohrady.

Kdybych z počátku neměl tolik odhodlání přístup některých středisek by mě snad ve finále odradil, člověk si tam připadal, že je přišel otravovat.

 

Osobně odtud odcházím vždy hrozně uvolněný, oproti některým mi ten odběr dělá dobře nejen psychicky ale i fyzicky.

Skupinu mám 0+ a volají mě celkem často pro konkrétní pacienty - operace apod.

Osobně jsem jednou při operaci ležel na sále asi 5 hodin, trasfuzi jsem ale nepotřeboval. I tak to byl asi první impuls začít chodit darovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. šel bych darovat, ale neprošel bych už dotazníkem.. :-/ Exkurze odběrového centra ve FN Brno Bohunice byla zajímavá, ale po rozmluvě s vedoucí odd. jsem bohužel nebyl shledán jako způsobilý.. Tak snad budu prospěšný jindy a jiným způsobem.. :-)

 

Já chodím do FN Brno raděj střízlivej.....pak je to většinou v poho....:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V anketě mi chybí ještě jedna možnost - rád bych, ale nejde to. Poslední dobou můj případ - po jubilejní 50 mi řekli, že už mě ze zdravotních důvodů nechtějí :(

 

 

Myslím, že můžeš klidně hlasovat jako nepravidelný......asi tak to autor doufám i myslel.....nerad bych ale za něj odpovídal. Jen múj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manželka nedávno dostala bronzovou plaketu, já dávat krev, bohužel, nemohu...vzhledem k lékům, které jsem užíval. Chodím tam pravidelně nabízet a vždy jsem odmítnut :( Ale už to bude rok a půl, co jsem ty sajrajty do sebe rval...tak třeba....možná....... :)

 

 

 

To je Prostenal takový sajrajt ??? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám prosbu, ještě jsem toto nikdy neabsolovoval, ale nebráním se tomu ( rád bych pomohl, tam kde je to potřeba) a proto bych byl rád ,kdyby mě vzal nějaký mazák za ruku až tam sám půjde st, čt, pá v Praze a skočil tam se mnou ( času se přizpůsobím)

Den volna si vzít nemohu a nechci a peníze také nechci, to by mi pak jaksi kazilo tu radost.

 

 

 

DĚKUJI za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

long: Neměj obavy, sestřičky tě za ruku budou držet, případně tě i budou křísit. Takové umělé dýchání na transfuzce není k zahození :thumbsup_anim: Nesmí ale na tebe vyjít nějaká fousatá nebo zřízenec ...

Ale jinak při příchodu si tě budou samy navigovat kam jít a co dělat :smile_anim:

Upraveno uživatelem polifka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daruji krev od vojny ( něco přes 70 odběrů ) a dělám to pro dobrý pocit, že někomu pomůžu.

 

Chodím do Ústí nad Labem, a můžu tuto transfůzní stanici taky doporučit. Příjemné prostředí i personál. Mám nejvzácnější skupinu AB- a zvou mne přes SMSky jenou za čtvrt roku.

 

Jen mne mrzí, že svačiny jsou čím dál menší a chudší. Pryč jsou čas kdy jsme dostávali opravdu kvalitní salám, velké čokolády apod a po svačině byl člověk opravdu nasycen. Teď to jistí dvě housky, malé máslíčko, malá paštika, malý sýr a malá oplatečka. A pak když vidím v televizi jak se s krví a deriváty čachruje, tak ve mě krev přímo vře.:angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...