Přejít na obsah

Rado


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Souhlas s Hajekem, na fotkách je to nic moc, ale naživo bomba. Kdysi měli v Praze billboard a řikal jsem si: ježiš co to je za náramek. V obchodě to bylo o něčem jiným, i když nekterý ty náramkovitý byly už moc...

 

Ještě se mi, jako příznivci zelené na hodinkách, nepodařilo spatřit tyhle:

41bUuH1nHSL._SL500_AA280_.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tvrdokov je materiál kterým se obrábí i ta nejtvrdší ocel. Je krehčí než klasická ocel a taky značně težší. Obrábět se dá pouze broušením. Pokud to nebude mít nějaký povlak, tak to poškrábat nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem to utajit až do konce,ale Snow vznesl přání podělit se o zkušenosti s touto značkou,takže předpokládám,že během dvou až tří týdnů dokončím a dám na fórum recenzi jednoho z jejích modelů.Zatím to vázne na obrázcích podle mých představ.zatím tedy malá ochtnávka.

post-3565-1257189239.jpg

post-3565-1257189260.jpg

Upraveno uživatelem HB63
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to je ? Hodinky Rado mně učarovali, tak jsem vděčný za každou radu a postřeh.

 

No to bylo jen takové zhodnocení po technické stránce věci. Samozřejmě jsou Rada vyrobeny z keramického kompozitu, takže plášť i články tahu jsou do značné míry "nepoškrábatelné". Ale vše lze "poškrábat". Keramika je samosebou X krát odolnější na vryp a otěr než nerezavějící ocel. O svoje případná Rada se Snowe bát nemusíš. Teda pokud je nebudeš "leš***" diamantovou pastou, nebo třeba škrábat DLC, což si nemyslím.

 

Well to jen napsal divně. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastnim cierne Sintry Multifunctional... hodinky pekne, ziadny skrabanec som na nich po rokoch nenasiel... prevedenie je skutocne kvalitne. Su velmi lahke.

 

Neviem preco, ale vacsine mojich znamych sa velmi nepacia... vraj su proste ako pre zeny..

 

Momentalne radsej nosim Montblanc Spot XL Chrono. Mam rad, ked maju hodinky neaky konkretnu hmotnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Partnerka čeká na tyhle, až dorazí, napíšu zkušenosti a dojmy.

Jsem docela zvědav, zda jí sednou. Snad ten asymetricky umístěný tah nebude dělat neplechu.

 

Z řady Original se mi líbí v podstatě všechno, hlavně ty černé skeletony nemají chybu.

A milým detailem je "kotvička - rotor" na ciferníku, která se chová stejně, jako klasický rotor, tedy směřuje stále k zemi.

 

Chtěl jsem to utajit až do konce,ale Snow vznesl přání podělit se o zkušenosti s touto značkou,takže předpokládám,že během dvou až tří týdnů dokončím a dám na fórum recenzi jednoho z jejích modelů.Zatím to vázne na obrázcích podle mých představ.zatím tedy malá ochtnávka.

 

Tak ty jsi hodně povedený, fakt krása. A moc hezky jsi je sladil se zbytkem mužských hraček :)

post-1118-1257320808.jpg

post-1118-1257321007.jpg

post-1118-1257321033.jpg

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už naznačil NiG, ta kotvička je průvodní znak automatickejch modelů: není kotvička = je to quartz. Na radech mi akorát vadí malá vodotěsnost většiny modelů... totiž kromě řady Original (100 m, 300 m u Original Diver) všech ostatních...

 

edit: blbá formulace

Upraveno uživatelem farářskej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
 

Rado ten materiál nazývá Hardmetal, nebo Tvrdokov a popisuje jako cituji: Nepoškrábatelný slinutý karbid: Výroba slinutého karbidu Rado vyžaduje náročný proces: z wolframového prášku, popř. z prášku karbidu titaničitého se pod tlakem 1000 barů lisují polotovary. Ty se ve slinovací peci při 1450 stupních Celsia stlačují do konečného tvaru. Pak jsou ještě zapotřebí desítky dalších výrobních operací, než konečně vznikne brilantně lesklý tvrdokov Rado.  

 

Našel jsem drobnou nesrovnalost. Zašel jsem si za hodinářem, který má oficiální zastoupení Rado a dozvěděl jsem se následující. Podle něj se nejedná o slinutý karbid nýbrž o speciálně upravenou ocel, kterou lze poškrábat  a nedá se leš***!!! Proto by mě zajímalo, z jakého zdroje si čerpal svou informaci. Děkuji.

 

Ještě malé upozornění, nehodlám zakládat žádné flame. Předpokládám, že nejaktuálnější informace bude mít kolega pod nickem HB63, který tyto hodinky Rado vlastní. Doufám, že si mého příspěvku všimne a přispěje.

 

Celou situaci ještě více zamotává přiložený obrázek. Na něm vidíme model Rado Diastar Automatic - R12637203XL. Povšimněte si, prosím, hned první popisky, kde se píše o Tungsten-carbide scratch-resistant case . Takže teď jsem na začátku, nevím nic. V podstatě se mě to netýká, protože se o tyto hodinky nezajímám, ale hrozně rád bych věděl pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem drobnou nesrovnalost. Zašel jsem si za hodinářem, který má oficiální zastoupení Rado a dozvěděl jsem se následující. Podle něj se nejedná o slinutý karbid nýbrž o speciálně upravenou ocel, kterou lze poškrábat  a nedá se leš***!!! Proto by mě zajímalo, z jakého zdroje si čerpal svou informaci. Děkuji.

 

Ještě malé upozornění, nehodlám zakládat žádné flame. Předpokládám, že nejaktuálnější informace bude mít kolega pod nickem HB63, který tyto hodinky Rado vlastní. Doufám, že si mého příspěvku všimne a přispěje.

 

Celou situaci ještě více zamotává přiložený obrázek. Na něm vidíme model Rado Diastar Automatic - R12637203XL. Povšimněte si, prosím, hned první popisky, kde se píše o Tungsten-carbide scratch-resistant case . Takže teď jsem na začátku, nevím nic. V podstatě se mě to netýká, protože se o tyto hodinky nezajímám, ale hrozně rád bych věděl pravdu.

Vycházel jsem z oficiálního katalogu firmy Rado (zítra nafotím), dále jsou stejné informace uvedené např. ZDE a ZDE a po konzultaci s oficiálním dovozcem Rada do ČR a na Slovensko. Jsou tady na fóru zastoupení, tak jsem jim teď napsal, ať se k tomu vyjádří.

Edit:odkaz

Upraveno uživatelem Adam99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poškrábat lze téměř jakýkoli materiál,zaleží na zacházení.Co se týká tzv. Hard Metal není to šlechtěná ocel nýbrž tungsten neboli slinutý karbid,a tudíš má vyšší odolnost proti otěru nebo poškrábání.

Alespoň takové informace mám já.Jenom dodám,že složení slinutých karbidů se liší podle výrobce.Původním vlastníkem patentu snad byla fa. Krupp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Vycházel jsem z oficiálního katalogu firmy Rado (zítra nafotím), dále jsou stejné informace uvedené např. ZDE a ZDE a po konzultaci s oficiálním dovozcem Rada do ČR a na Slovensko. Jsou tady na fóru zastoupení, tak jsem jim teď napsal, ať se k tomu vyjádří.

Edit:odkaz

 

Nemusíš z toho dělat vědu, HB63 to rozsekl. Hodinky má a je informován.

 

 

 Původním vlastníkem patentu snad byla fa. Krupp.

 

Díky. Takhle to stačí. Můžeme materiál pouzdra uzavřít. Můžeme se věnovat něčemu jinému.

 

Kdy bude recenze, neuvolníš další foto ?

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš z toho dělat vědu, HB63 to rozsekl. Hodinky má a je informován.

Díky. Takhle to stačí. Můžeme materiál pouzdra uzavřít. Můžeme se věnovat něčemu jinému.

 

Kdy bude recenze, neuvolníš další foto ?

Víš co mě to samotného zajímá, protože si je chci koupit. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Víš co mě to samotného zajímá, protože si je chci koupit. ;)

Už jsem za vodou, podle mě to HB63 dostatečně vysvětlil.

 

Pořád mě mrzí, že jsem ještě nenašel obrázek modelu, který si chci koupit. Také bych se pochlubil, ale není ani v katalogu :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...