Přejít na obsah

SWATCH


NUVOLARI

Doporučené příspěvky

mam problem s nulovanim stopek na swatch irony.

nedavno jsem se rozhoupal a nechal jsem si ozivit svoje wheelingy (presneji jsou to ETA quartz Swatch IRONY wheeling YCS408C). byly to "moje prvni" lepsi hodinky, co jsem si nadelil k osmnactinam. trapil jsem je dlouho a sly spolehlive, kdyz zdechla baterka, odlozil jsem je do krabicky na nekolik let. ted jsem je nechal prelestit (hlavne sklo), a poridil baterku a novy modry kozeny reminek (puvodni ocelovy tah je v celkem bidnem stavu a ty trojprste drzaky jsou uplne vymlete... maji takovou silikonovou vlozku ktera je uz na padrt).

co me ale mrzi - po vymene baterky stopky nenuluji na 12. nikdy predtim jsem tento problem nemel. vim, ze se servisem techto "lepenych" hodinek je velky problem, ale jelikoz se jedna o docela rozsirenou zavadu, tak se ptam: ma s tim nekdo nejakou zkusenost? je realny to opravit? diky

Vytáhnout korunku do polohy 1 a zmáčknout tlačítko (netuším, která ručka se Ti nevyresetuje správně) stopek, tím posouváš "nulovou polohu" - totéž s vytažením korunky do polohy 2.  Za půl minuty není co řešit :) přeji fajn nošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 126
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

tuhle featuru samozrejme znam! to by nebyl problem... jde o to, ze kdyz to nakalibruju na 12, tak pak kdyz pustim stopky tak se to zase zastavi jinde :/

reseni je nepouzivat stopky :D stejne to prej zere baterku jak svina :)

 

Vytáhnout korunku do polohy 1 a zmáčknout tlačítko (netuším, která ručka se Ti nevyresetuje správně) stopek, tím posouváš "nulovou polohu" - totéž s vytažením korunky do polohy 2.  Za půl minuty není co řešit :) přeji fajn nošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím, dostala jsem Swatch Yas108 se strojkem ETA 2841-1. Týden jsem je nosila - šlapaly normálně, a pak jsem je chtěla přesně seřídit, tak jsem s korunkou   manipulovala ve snaze zastavit vteřinovou ručičku (stále se pohybovala i při vysunuté korunce), což se mi nakonec povedlo, korunku jsem zacvakla a po půl dni jsem se zděšením zjistila, že se mi předbíhají cca půl hodiny za 12 hodin, takže asi o hodinu za den. Půjdou takhle silně se předbíhající hodinky seřídit? Co se mi s nimi mohlo stát? Nepřipadá mi, že bych s nimi manipolovala nějak necitlivě. Díky. Nevím, jestli mi na ně někdo v ČR uzná záruku, když tu Swatch nemají zastoupení. Je to dovoz z Anglie, přičemž prodejce ani neorazítkoval záručák. Jen tam napsal své jméno a datum prodeje  (nákup přes Ebay). Ale i kdybych měla seřízení zaplatit tak to zaplatím, hlavně, aby to vůbec šlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Myslim, ze byste mela informovat prodavajiciho pres ebay. Zalezi, jak dlouha doba ubehla od prodeje.

 

2. V CR zaruka uplatnit s nejvetsi pravdepodobnosti nepujde a to z toho duvodu, ze hodinky nebyly zakoupeny u autorizovaneho prodejce.

 

3. Dle me zkusenosti se swatch (Irony Chrono) se do hodinek swatch nejde dostat, takze strojek dle meho nepujde opravit - ale mozna me zdejsi zkuseni clenove opravi, ze se pletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak nevím, co si mám myslet. Ještě několikrát jsem se pokusila seřídit hodinky, včetně zastavení vteřinové ručičky korunkou - asi po třech přenastaveních se hodinky stále silně předbíhaly. Po čtvrtém přenastavení se najednou vzpamatovaly a přestaly se předbíhat. To abych měla strach šáhnout na korunku. Pokud někdo ví, co se vlastně stalo a co jsem mohla dělalt blbě, budu ráda, když mi poradí. Vím, že ty SWATCHky nejsou nic moc, ale  velmi se  mi líbí designově a chtěla jsem nějaké švýcarské automaty. Zatím se mi to jeví tak že mám doma čínu Ingersoll (nekamenujte mne) a ta se mi  po dvouletém každodenním nošení jeví mnohem spolehlivěji. Až já budu velká, pořídím si své vysněné Hamiltonky.

Upraveno uživatelem Joana
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsících...

Pri upratovaní som našiel Swatch YGB1001A, hodinky z James Bond série Villain Set z 2008.

Zaujímalo by ma, či náhodou za ten čas nenebrali nejakú "zberateľskú" hodnotu, pamätám si že ťa séria bola nejak limitovaná..ale na druhej strane stále je to len Swatch.

Pozeral som ebay ale nikto tieto hodinky nepredáva, ceny ostatných z tejto série lietajú v dosť veľkom rozptyle.

9DD7E4B5-F410-4A72-ABE5-01EB9D809447.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po 4 týdnech...
  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
V 3. 10. 2021 v 23:52, Martin.R napsal:

Opravdu WOW, také překvapeně koukám... Opravdu pěkné kousky, gratuluji. A taky vidím, že jsi se do toho pěkně "opřel". 😉

Dakujem....ono som fascinovany, čo Swatch produkoval pred dvadsiatimi rokmi. Ono ten hlbkomer urcite nie je profi tool, ale na dovolenkove šnorchlovanie alebo na surf tažká frajerina :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...