Přejít na obsah

Praesto


CzechJoker

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Jop, dneska jsem zrovna objevil jejich model Modern Filegeruhr a dost se mi to libi.

Jinak je to cele Made in China. Nevypada to jako fejk niceho, prosim opravte me jestli se mylim (neb myliti se je lidske).

Chtelo by to ovsem videt nazivo, na obrazku vypada spousta hodinek skvele.

 

Na WUS

Recenze

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo taky me to prvotni nadseni pomalu opousti. To je vzdycky takovy chvilkovy zachvat :)

Pokracuji v setreni na Fortisy, to budou jiste lepe investovane penize...

 

Co se ti nelibi na te poskakujici vterinovce? Premyslejici hodinky; takovou vychytanou komplikaci jentaknekdo nema :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem blackdaemon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem po nich koukal. Líbily se mi ty v pévédéčku. Nakonec jsem se na to vyprdl kvůli použité Miyotě, se kterou mám

. Za podobný peníze jsem koupil swiss made Glycine a jsem spokojenej.

 

Tak přesně to samé mi momentálně dělá vteřinovka u dnes vyzvednutých Zodiacu které jsem měl na kompletním vyčištění a seřízení. Po telefonické konzultaci s panem hodinářem jsme se domluvili že vteřinovou ručičku kterou nechal "volnější" tedy dotáhne.Kde se tyto vůle ve strojku berou a následně přenášejí na vteřinovou ručičku je mi velkou záhadou když je v každém soukolí zub na zub. Nebyl by tady někdo kdo by mi to polopaticky vysvětlil ? Možná by to zajímalo víc lidí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna Zodiacy jsem mel a trhana sekundovka je u nich znama... Ale ne takhle extremne jako z toho videa.

 

Já vím, taky se mi při pozorném sledování sem tam škubla - to jsem schopen pochopit velkou vůlí na zubech.

Ale co dělá vteřinovka teď po té opravě to je děs kam se hrabou ty Margette na té ukázce, asi to budu muset zítra natočit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, zvysenim pritlaku pruziny by se ta rucka mela "upevnit".

 

Ten puvodni clanek o historii centralni vterinovky je velmi zajimavy:

The Pursuit of Central Second

Ani jsem netusil ze je to takova veda:

 

"The indirect seconds was considered enough of a complication that an emminently capable movement maker like Patek Philippe often had the complication produced by an outside vendor. As one example, the famed Patek 12'''-120 was offered with an extremely refined indirect center seconds produced by Victorin (now Frederic) Piguet."

 

volne cesky: "Centralni vterinova rucka byla povazovana za takovou komplikaci ze i tak schopni vyrobci jako Patek Philippe si casto nechavali tuto komplikaci vyrabet u externich dodavatelu. Jako priklad, slavny Patek 12'''-120 byl nabizen s extremne vychytanym systemem centralni rucky z produkce Victorin (nyni Frederic) Piguet"

Upraveno uživatelem blackdaemon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...