Přejít na obsah

Strela vintage


Doporučené příspěvky

Tak se mě podařilo získat krásné Strely v chodu. Zatím se zdá vše funkční. Stopky nulují na dvanáctku. Jen potřebují řemínek a asi i vyčistit a promazat. Několik let leželyv šuplíku. Věděli by jste o někom spolehlivém v Praze, komu by se daly takový hodinky svěřit?

 

Pár rychlých fotek:post-7078-1257698677.jpgpost-7078-1257698691.jpg

post-7078-1257698701.jpgpost-7078-1257698709.jpg

 

Kdysi patřívali mému dědovi a pamatuji si, jak jsem si snimi v 70-tých letech jako malý kluk hrával. Ty stopky se mi strašně líbily :)

 

Jsem z nich úplně paf a už se těším až jim pořídím novej řemínek a koněčně je dám na ruku. Skoro se mi znich točí hlava :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je super. Zaprvý ten stav, zadruhý příběh. Já jsem hodinky, co nosil táta, dával na celkové "pofoukání" p. Frýdlovi (má "office" zlatnictví Janka na Florenci, bývá tam po-st).

A rovnou je u něj můžeš obout, protože tam má řemeny od nejlepšího výrobce co znám - od našeho mistra Simona.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
Tak se mě podařilo získat krásné Strely v chodu. Zatím se zdá vše funkční. Stopky nulují na dvanáctku. Jen potřebují řemínek a asi i vyčistit a promazat. Několik let leželyv šuplíku. Věděli by jste o někom spolehlivém v Praze, komu by se daly takový hodinky svěřit?

 

Pár rychlých fotek:

 

Kdysi patřívali mému dědovi a pamatuji si, jak jsem si snimi v 70-tých letech jako malý kluk hrával. Ty stopky se mi strašně líbily :)

 

Jsem z nich úplně paf a už se těším až jim pořídím novej řemínek a koněčně je dám na ruku. Skoro se mi znich točí hlava :lol2:

 

Gratuluju, jsou krásně zachovalý a navíc mají rodinnou historii, to nikde nekoupíš :)

 

Teď se dělá i jejich remake, ty také vypadají moc hezky - viz http://cgi.ebay.de/GB-STRELA-KIROWA-creme-...=item4cebc1eb5d

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě prdlo o mých Poljotů předevčírem perko a teď jsou na servisu v Karlíně (hodinářství Volavka). I s vyčištěním mám odhad ceny na 1500.

 

Co se subdialu týče - já měl na začátku taky pocit, že mi nefunguje, ale ručička se prvních pár minut pohybuje jen velmi neznatelně a mám pocit, že skokově, ne plynule. Předpokládám, žes je nechal běžet delší dobu, ale kdyby náhodou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po prvotní radosti přišlo zklamání. Hodinky dnes ráno stály a bohužel nešly už natáhnout :crybaby: Korunka se točí nějak volně. Asi prasklo pérko. A to jse se k nim choval víc než opatrně. Natahoval jsem je opravdu s citem. Chtěl jsem je pořádně prozkoušet než je odnesu p. Frýdlovi. Bohužel to, že ležely asi 30 let v šuplíku jim neprospělo. Jo a ta malá minutová ručička opravdu nefungovala. Nechal jsem stopky běžet dost dlouho a ručička se nehnula. Myslíte, že to p. Frýdl bude schopen dát dokupy? Jo a bývá tam Po až St, nebo Po a St ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

tak tyhle hodinky nepokryte zavidim, ja je koupil nove, ale prave ten rodinnej odkaz z nich dela doslova poklad...

 

mohl bys dat fotku na remenu? Porad vaham na jaky remen je dat, mam k nim dost hroznej a inspirace by bodla!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mohl bych se optat na rozměr ( a kolik máš obvod ruky ) ? Jsou naprosto prďácký, kam se hrabou ty Fortisky za nima.

Jsou malý. Mají 38 mm i skorunkou. A ruku mám asi 17,5 cm. Ale kupodivu i přes malý průměr jsou nositelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...