Přejít na obsah

Je zde někdo znalý dopravních předpisů?


Malaket

Doporučené příspěvky

Na úrovni státu není zas tolik co ztratit... :)

 

tam toho lze ztratit daleko víc (nejen aktuální "pozici", ale i budoucnost), akorát se o tom buď vůbec nemluví (pokud je legislativec zlobbovanej) nebo se do toho legislativec závislej na volebních hlasech bojí šlápnout naplno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 125
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Tada
tam toho lze ztratit daleko víc (nejen aktuální "pozici", ale i budoucnost), akorát se o tom buď vůbec nemluví (pokud je legislativec zlobbovanej) nebo se do toho legislativec závislej na volebních hlasech bojí šlápnout naplno

 

Obyčejný občan ale budpucnost moc nevidí - 50let tady v té zemi žádnou neměl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych s dovolením požádal o info, jak je to v případě neoznačeného "policejního" auta.

Cituji: Včera mě zastavili přede mnou,asi 10s jedoucí policisté ve starý modrý oktávce s tím, že sem telefonoval...

Zajímalo by mě komu jsem vlastně povinen zastavit? Jak poznám, že mě zastavuje opravdu policie?

Předpokládám, že když už civilní auto zastavilo, vystoupili z něj uniformovaní policisté a chtějí mě zastavit, že už asi moc na výběr nemám? Nebo ano? Co podezření na falešnou policii? Asi blbost, že?

Díky.

Já bych v tomto případě zavolal na 158 s tím, že mám podezření, že mě zastavili falešní policisté a myslím, že by to šlo dost rychle. Jeden známý tohle zkusil dokonce v Německu a nestačil se divit jak rychle přijeli policisti, tentokrát v označeným autě. Fakt je, že člověk dneska nikdy neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych v tomto případě zavolal na 158 s tím, že mám podezření, že mě zastavili falešní policisté a myslím, že by to šlo dost rychle. Jeden známý tohle zkusil dokonce v Německu a nestačil se divit jak rychle přijeli policisti, tentokrát v označeným autě. Fakt je, že člověk dneska nikdy neví.

V reálném čase na buzerujícího příslušníka PČR nefunguje v podstatě nic. Jedině zadokumentovat a nabonzovat inspekci MV. I pokud jim ve finále nic neprokážou, pohovor na inspekci nepatří mezi oblíbené kratochvíle. Pokud prokážou, tak citelné snížení platu je to nejmenší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quote, to by mě zajímalo, jak tě z civilního auta zastavili, plácačkou z okýnka, nebo měli na autě nainstalovanou světelnou stopku?. Svýho času, není to tak dávno, i civilní auta museli mít nápis Policie, v neoznačených jezdí jen SKPV -skupina kriminální policie a vyšetřování. Jestli ti policisté jeli ve staré a ještě k tomu modré oktávce, tak nemuselo jít o služební vůz, jen hoši jeli třeba do práce a už byli převlečení. To bych je poslal rovnou do háje a pohrozil jim inspekcí. Jo inspekce funguje zaručeně a když polda nemá čisté svědomí, tak hned couvne. Pokud je vše v pořádku, tak můžeš vyhrožovat jak chceš a ještě si pohoršíš na výši pokuty :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měli tam tu stopku,bylo to kolem poledne v centru města a zastavili mě shodou okolností asi 50m za jinou hlídkou, která kontrolovala auta, takže byli praví :thumbsup_anim:

 

 

 

Quote, to by mě zajímalo, jak tě z civilního auta zastavili, plácačkou z okýnka, nebo měli na autě nainstalovanou světelnou stopku?. Svýho času, není to tak dávno, i civilní auta museli mít nápis Policie, v neoznačených jezdí jen SKPV -skupina kriminální policie a vyšetřování. Jestli ti policisté jeli ve staré a ještě k tomu modré oktávce, tak nemuselo jít o služební vůz, jen hoši jeli třeba do práce a už byli převlečení. To bych je poslal rovnou do háje a pohrozil jim inspekcí. Jo inspekce funguje zaručeně a když polda nemá čisté svědomí, tak hned couvne. Pokud je vše v pořádku, tak můžeš vyhrožovat jak chceš a ještě si pohoršíš na výši pokuty :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Norsku momentalne uz rok a pul pobyvam. Rychlost tady je vsude 80, na lepsich usecich silnic 90 a na jedne dvacetikilometrove :-) dalnici u Osla 110. Nic moc decka. Cestovani tady je nekdy na hlavu. Ovsem je fakt, ze to dodrzuji vsichni. Za ten rok a pul jsem mel tu cest se vsehovsudy dvema "piraty". Jeli asi tak 110 v osmdesatce. Ale je i pravda, co rika Tada. Predpisy a velmi vysoke pokuty jsou jedna vec. Druha je jejich natura a abych tak rekl skandinavska uroven civilizovanosti pestovana po generace. Chce to vic, nez dvacet let divokeho kapitalismu, aby se lidem zazila pod kuzi tolerance a respekt a jinym a taky jista davka prirozene skromnosti, ktera lidi nenuti byt nejrychlejsi, nejhlasitejsi, s nejvetsima hodinkama, nejvyssim SUV a nejbaroknejsim barakem. Hul nad Ceskem ale nelamu. Cim vic lidi bude decka vychovavat v tomhle smeru, tim lip. Treba tady na foru je jich takovych urcite dost. A i v Cesku jsou pohodovi ferovi ridici. Jen je tam porad jeste trochu moc tech druhych.

Jojo, mám se Skandinávií podobné zkušenosti. Co se týká tohoto fóra - myslím, že stačí si projet téma "Motorkáři" a ještě pár tématicky podobných aby člověk zjistil, že i zde je spousta lidí, kteří jezdí jako prasata a ještě to velkohubě obhajují. Až jim nějaký podobně idiot sejme někoho z rodiny, třeba změní názor. Někdo prostě potřebuje dostat kladivem aby se probral :thumbsdown_anim: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ricousi a kvůli čemu ? - kvůli tomu, že to je veřejný činitel ? - pokud to tak je tak jsme všichni v hajzlu respektive jsme odkázáni na momentální menstruace veřejných činitelů (funkcionářů) - jdu :sick01: , když je to napsaný tak to nepobírám :D

Přesně tak..protože to je veřejný činitel...a tedy by se mu mělo věřit. Hele já dělám u městské policie skoro patnáct let a nikdy jsem neměl potřebu někoho buzerovat či falešně obviňovat a jestli řidič nesouhlasí s přestupkem, vždycky má právo se hájit před správním orgánem a podat si stížnost na policisty, kteří ho řeší. Ale sere mě, že je spousta opravdu prasat, kteří si dělají co chtějí, nějaký zákon je jim šumák a v tomto případě mě neskutečně štve, když se policajtům nevěří a prasátko odchází vítězně od správního orgánu. Taky tady padla zmínka o MP stojící ve špičce na přechodech. Ti strážníci tam nestojí ze své vlastní vůle, někdo jim to nařídil, nejspíše starosta či zastupitelstvo nebo městská rada. Mě to taky štve, že musím stát na přechodu i když u nás se hlídají přechody jenom u škol. Prostě policajt bude ve společnosti vždycky neoblíbený i kdyby se přetrhl..tak to bylo, je a bude vždycky. Funes to řekl v jednom díle Četníků hezky: "Policie bude vždycky neoblíbená protože vyžaduje po lidech pořádek". Takže asi tak... :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak..protože to je veřejný činitel...a tedy by se mu mělo věřit. Hele já dělám u městské policie skoro patnáct let a nikdy jsem neměl potřebu někoho buzerovat či falešně obviňovat a jestli řidič nesouhlasí s přestupkem, vždycky má právo se hájit před správním orgánem a podat si stížnost na policisty, kteří ho řeší. Ale sere mě, že je spousta opravdu prasat, kteří si dělají co chtějí, nějaký zákon je jim šumák a v tomto případě mě neskutečně štve, když se policajtům nevěří a prasátko odchází vítězně od správního orgánu. Taky tady padla zmínka o MP stojící ve špičce na přechodech. Ti strážníci tam nestojí ze své vlastní vůle, někdo jim to nařídil, nejspíše starosta či zastupitelstvo nebo městská rada. Mě to taky štve, že musím stát na přechodu i když u nás se hlídají přechody jenom u škol. Prostě policajt bude ve společnosti vždycky neoblíbený i kdyby se přetrhl..tak to bylo, je a bude vždycky. Funes to řekl v jednom díle Četníků hezky: "Policie bude vždycky neoblíbená protože vyžaduje po lidech pořádek". Takže asi tak... :)

ano veřejným činitelům by se mělo věřit a oni by měli dělat vše pro to aby se jim věřit dalo ale to se bohužel neděje. Veřejní činitelé by neměli mít výhody a imunity ale naopak by měli být trestáni mnohem přísněji. Když poslanec zaviní nehodu pod vlivem alkoholu tak je to zločin! Potrestat a bez polehčujících okolností! Že to poškodí jeho stranu a možná i vládu? No a co? Jak máme my občané respektovat zákony když je sami zákonodárci nerespektují a ještě se pak dovolávají imunity? Předpisy buď platí nebo ne. Výjimky jsou nesmysl. Když se policista dopustí nezákonného jednání, měl by být potrestán stejně jako kdokoliv jiný. V příběhu kterým tohle vlákno začalo ti policajti sami neznali své pravomoci a vůbec nedokázali přestupek posoudit. Takže následně strávili půhodinu šikanováním a konstruováním dalšího, úplně nesmyslného obvinění. Kdoví jestli nečekali něco malého šustivého do kapsičky. Kdybych něco podobného udělal já tak mám na krku obvinění z podvodu, omezování osobní svobody a kdoví čeho ještě. Ale abych nebyl považován za zaujatého, já mám s policií dobré zkušenosti, při kontrolách po mě nikdy nechtěli žádné nesmysly a většinou jsme si ještě pokecali. S městskýma je to trošku horší, tam někdy slouží neuvěřitelné případy a ještě horší dementi jim dávají příkazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Přesně tak..protože to je veřejný činitel...a tedy by se mu mělo věřit. Hele já dělám u městské policie skoro patnáct let a nikdy jsem neměl potřebu někoho buzerovat či falešně obviňovat a jestli řidič nesouhlasí s přestupkem, vždycky má právo se hájit před správním orgánem a podat si stížnost na policisty, kteří ho řeší. Ale sere mě, že je spousta opravdu prasat, kteří si dělají co chtějí, nějaký zákon je jim šumák a v tomto případě mě neskutečně štve, když se policajtům nevěří a prasátko odchází vítězně od správního orgánu. Taky tady padla zmínka o MP stojící ve špičce na přechodech. Ti strážníci tam nestojí ze své vlastní vůle, někdo jim to nařídil, nejspíše starosta či zastupitelstvo nebo městská rada. Mě to taky štve, že musím stát na přechodu i když u nás se hlídají přechody jenom u škol. Prostě policajt bude ve společnosti vždycky neoblíbený i kdyby se přetrhl..tak to bylo, je a bude vždycky. Funes to řekl v jednom díle Četníků hezky: "Policie bude vždycky neoblíbená protože vyžaduje po lidech pořádek". Takže asi tak... :)

 

ad. přechody - nevadí mi, že tam někdo stojí a naopak jsem rád, protože to je v zájmu dětí co mažou do školy - vadí mi to , že strážník zastaví 20 aut kvůli jednomu chodci = na druhou stranu v tomhle počasí chápu, že se chce pohnout jinak by přimrznul :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad. přechody - nevadí mi, že tam někdo stojí a naopak jsem rád, protože to je v zájmu dětí co mažou do školy - vadí mi to , že strážník zastaví 20 aut kvůli jednomu chodci = na druhou stranu v tomhle počasí chápu, že se chce pohnout jinak by přimrznul :)

víš YPO je to asi proto, že ten první z těch dvaceti (včetně) tomu chodci přednost nedá. Až to tak nebude, přestanou se tomu i YPOVÉ divit a poldové to budou mít v zimě krutý. Tím se nechci vůbec zastat těch některejch exotů co u policie byli a pořád budou. Přirozená autorita PČR je lehce nad bodem mrazu, je to asi systémová chyba, všechno je pak k vobič. člověku suplovaný zákonodárnou mocí, která vytváří...takže buzerace. Z dějin víme, že to zvádne i úplnej trotl. Slabší jedinec stáhne vocas, labilní vobčas vypění a ti co vědí to maj na salámu. Pak je fakt v takovým státu trochu votrava se vo něco podstivě snažit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
víš YPO je to asi proto, že ten první z těch dvaceti (včetně) tomu chodci přednost nedá. Až to tak nebude, přestanou se tomu i YPOVÉ divit a poldové to budou mít v zimě krutý. Tím se nechci vůbec zastat těch některejch exotů co u policie byli a pořád budou. Přirozená autorita PČR je lehce nad bodem mrazu, je to asi systémová chyba, všechno je pak k vobič. člověku suplovaný zákonodárnou mocí, která vytváří...takže buzerace. Z dějin víme, že to zvádne i úplnej trotl. Slabší jedinec stáhne vocas, labilní vobčas vypění a ti co vědí to maj na salámu. Pak je fakt v takovým státu trochu votrava se vo něco podstivě snažit.

 

... co na to napsat - se synem do školy jezdím cca 3 km a na trase je 18 přechodů x 2 - pokud se ptáš jestli bych na každém zastavil bez přítomnosti strážníka, tak nezastavil, protože bych musel vyjíždět v 6:00 a rovnou bych před tou školou mohl zůstat do oběda - ale rozhodně za těch 22 let co denně jezdím vím co si mohu dovolit x dokažu odhadnout kdo jenom bloumá, kdo se dívá jinam a kdo chce přejít ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... co na to napsat - se synem do školy jezdím cca 3 km a na trase je 18 přechodů x 2 - pokud se ptáš jestli bych na každém zastavil bez přítomnosti strážníka, tak nezastavil, protože bych musel vyjíždět v 6:00 a rovnou bych před tou školou mohl zůstat do oběda - ale rozhodně za těch 22 let co denně jezdím vím co si mohu dovolit x dokažu odhadnout kdo jenom bloumá, kdo se dívá jinam a kdo chce přejít ...

to máš chlape blbý, že máš přechod po každejch 166,6 metrech. Nic to ale nemění na tom že to každý ráno vobčas děláš asi blbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
to máš chlape blbý, že máš přechod po každejch 166,6 metrech. Nic to ale nemění na tom že to každý ráno vobčas děláš asi blbě.

 

to bude tím že bydlím v centru dění a nosím na hlavě klobouk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Co se přestěhovat někam, kde není tolik přechodů. Pak by tvoje každoranní trauma vodpadlo. Nebo naučit děti jezdit sockou...teda MHD..

 

to nepude - nevěřím strážníkům, že by osmileté dítě dorazilo v pořádku, ale zkusím se nad tím zamyslet tati

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě taky napadlo. nedodržovat zákony a pohrdat autoritami je u nás považováno za frajeřinu - nakonec to vidíme všude kolem nás a vždy to tu bylo. Na druhé straně je třeba říct, že ty autority vlastně ani žádnou "autoritu" mít nemůžou. Ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že konfrontační tón většinou vede k horšímu výsledku. No a k vlastnímu telefonování - je zvláštní, že čím dražší auto, tím více řidičů volá a bez HF - nakonec, když na to mají, proč ne?

 

Jo, je to přesně tak. Já tedy řidiče s telefonem u ucha přímo nesnáším a je fakt, že řidiči zejména drahých aut telefonují za jízdy úplně běžně. Zajímavé je, že na drahé auto mají a ne HF ne. Ale ono by to nebylo in a dost frajerské. Asi pře dvěma měsíci jel za mnou pán a dlouho, dlouho vášnivě telefonoval. Obvykle na telefonující řidiče houknu klaksonem, jestli jim to dojde, zkusil jsem to i tady, ale jel za mnou, tak to asi neslyšel. Na konci Jiráskova mostu jsem na semaforech zastavil a on do mě ťuknul. Málo, ale přece. Tak jsem vyletěl a trochu jsem ho seřval a on byl hrozně pohoršený, jaký jsem sprostý hrubián, že to prý byl jen polibek značky na značku. Nevím, jak je to s legálností diskutovaného vystoupení policistů, ale telefonování za jízdy neuznávám. Když mi někdo volá a jedu, tak to prostě nevezmu a zavolám volajícímu později. Ono se to nezblázní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

víš YPO je to asi proto, že ten první z těch dvaceti (včetně) tomu chodci přednost nedá. Až to tak nebude, přestanou se tomu i YPOVÉ divit a poldové to budou mít v zimě krutý. Tím se nechci vůbec zastat těch některejch exotů co u policie byli a pořád budou. Přirozená autorita PČR je lehce nad bodem mrazu, je to asi systémová chyba, všechno je pak k vobič. člověku suplovaný zákonodárnou mocí, která vytváří...takže buzerace. Z dějin víme, že to zvádne i úplnej trotl. Slabší jedinec stáhne vocas, labilní vobčas vypění a ti co vědí to maj na salámu. Pak je fakt v takovým státu trochu votrava se vo něco podstivě snažit.

a proč by měl tomu chodci dávat přednost? Aha pardon, protože na to někdo vymyslel jeden z nejblbějších předpisů který navíc média zpopularizovala naprosto nešťastným způsobem. Velká část chodců se totiž díky tomu že mají "absolutní přednost" naučila ignorovat nebezpečí fyzikálních zákonů a vrhají se do vozovky jako sebevrazi. Pokud policajt zastaví dvacet aut kvůli jednomu chodci tak si nezaslouží mít respekt. Je to blb. Policajt má řídit dopravu v situacích kdy na to běžné předpisy nestačí a ne ty předpisy dublovat. Pokud je hustá doprava tak je blbost to zastavit kvůli jednomu nebo dvěma chodcům. Naopak, policajt má zastavit chodce, nechat auta odjet anebo podle úvahy až se sejde víc chodců tak stopnout auta a nechat chodce hromadně přejít. Vždyť to je jako když řídí křižovatku. Taky pouští auta z různých směrů podle toho jak to doprava vyžaduje, nenechá jet jen ty co mají přednost a ty z vedlejší nenechá stát. Protože to by tam přece kurvadrát nemusel bejt, na to by stačily značky! Jenže tady se za přispění médií z přednosti chodců udělala modla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to přesně tak. Já tedy řidiče s telefonem u ucha přímo nesnáším a je fakt, že řidiči zejména drahých aut telefonují za jízdy úplně běžně. Zajímavé je, že na drahé auto mají a ne HF ne. Ale ono by to nebylo in a dost frajerské. Asi pře dvěma měsíci jel za mnou pán a dlouho, dlouho vášnivě telefonoval. Obvykle na telefonující řidiče houknu klaksonem, jestli jim to dojde, zkusil jsem to i tady, ale jel za mnou, tak to asi neslyšel.

 

Takovedle, co se staraji o ostatni a blikaji a houkaji jako rozzureni blazni, mam nejradsi. Casto to spojuji blokovanim leveho pruhu, spatnym odbocovanim vlevo a dalsich dopravnich prestupku, ale hlavne ze vedou svatou valku s nepravostva ostatnich ... Zastavam nazor, ze clovek by se mel starat hlavne o sebe a ne se snazit vychovavat druhe (naprosto cizi) ...

 

s jineho soudku:

 

A zastavit na prechodu preci neni zadnej problem, stoji to pul minuty casu a trochu benzinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...