Přejít na obsah

B. Colt II vs. O. Seamaster 300M


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Resumé je jednoduchý - stejně do toho spadneš a hodinky časem prodáš za účelem pořízení dalších - prodej omeg bys ovšem za další čas oplakal a zase bys je sháněl zpátky - kup si tedy černý colty, po čase je prodej a kup si černý smp.

 

Hele tady ti fakt nelze radit - je to o tom, jestli jsi spíš drsoň nebo uhlazenej. Je to jen o tom, jak to cejtíš ty, ne my. Omegy jsou super, klasika, perfektní zpracování, jsou jednoznačně určitelný, a oproti brajtlím trochu nenápadný. Brajtle jsou nablejskaný, skvěle se zrcadlej indexy a ručky pod silnym AR a je to taky jednoznačný B. V očích veřejnosti je B víc než O (neberu ti právo je koupit i kvůli machrování). Realita je opačná O je víc než B kalibrem (a imho tak nějak celkově).

 

Vlastně platí všechno co tu padlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, neděláte mi to lehčí :)

Ohledně lunety u Omeg, mám právě taky pocit, že by měla být hliníková, což mne trochu děsí, protože každý futra trefím. Takže odolnost je jedna z podstatných podmínek.

Kalibr, který je v Brajtlích, mám v Archimede a běhá, řekl bych, dostatečně, takže tam by snad nemusela být potíž. A B má u všech hodinek COSC, to myslím SM nemají nebo se pletu?

Jinak barevná kombinace je poměrně jasná. Omegy modrý (taknějak mi to k nim pasuje) a B tmavý, tudíž černý nebo tmavě modrý (tuším, že jsem někde tuto barvu ciferníku viděl).

Jednu malinkou výhodu mají B v tom, že by to bylo druhý hříbě ve stáji :)

 

 

edit: renomé značek považuji za rovnocené a ohledné "machrování"? Kdo by se rád nepochlubil, ale že by to byl impuls k nákupu.........?

 

Upraveno uživatelem Biggles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, neděláte mi to lehčí :)

Ohledně lunety u Omeg, mám právě taky pocit, že by měla být hliníková, což mne trochu děsí, protože každý futra trefím. Takže odolnost je jedna z podstatných podmínek.

Kalibr, který je v Brajtlích, mám v Archimede a běhá, řekl bych, dostatečně, takže tam by snad nemusela být potíž. A B má u všech hodinek COSC, to myslím SM nemají nebo se pletu?

Jinak barevná kombinace je poměrně jasná. Omegy modrý (taknějak mi to k nim pasuje) a B tmavý, tudíž černý nebo tmavě modrý (tuším, že jsem někde tuto barvu ciferníku viděl).

Jednu malinkou výhodu mají B v tom, že by to bylo druhý hříbě ve stáji :)

edit: renomé značek považuji za rovnocené a ohledné "machrování"? Kdo by se rád nepochlubil, ale že by to byl impuls k nákupu.........?

 

 

Upřímně bych ti tedy spíše radil ty omegy páč škráblá luneta se da opravit za bakšiš kdežto poškrabany antireflex je zatraceně draha věc! a že se dá poškrábat velmi snadno... Potvrdí každý kdo jej kdy měl...

 

co do vzhledu mě osobně spíš pasují Brajtle :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S bráchou nosíme brajtle (fotka bráchy)

 

post-1551-1257967617.jpg

 

Táta nás k tomu vede ( fotka táty)

 

post-1551-1257967636.jpg

 

 

Brajtle mám steelfishe a mám je rád. Omegy nosí decentní týpci bez kuráže ukázat světu že jsou macha :D

Kuwa, omegy mám taky, ale nenosím, protože je mám k dalším narozeninám a bojím se manželky, která je střeží jako dárek

Tak si vyber ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane mám i zbytek rodiny - kerej sou voni...? :thumbsup_anim:

 

Jinak za mě jednoznačně Omega. Pokud máš strach o lunetu (měl jsem jí na bondovkách taky ťuklou), zkus Planet Ocean, tam je odolnější...

post-3263-1257969302.jpg

Upraveno uživatelem ricous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě nejhezčí varianta SMP... hezčí než bondovky. Už se oficálně neprodávají, ale sehnat se dají. Na druhou stranu asi není úplně fér porovnávat SMP v černý verzi se světlou variantou Coltů...

 

Přesně tyhle SMP jsem před pár dny od zdejšího člena pořídil - tátovi k Vánocům. Jsou to opravdu fantastický hodinky, hodí se ke všem příležitostem. Jakmile jsem si uvědomil že bych je mohl pořídit, tak výběr skončil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobrej vyber :) Tady je kazda rada draha, jelikoz ty hodinky jsou dost odlisny, kazdopadne ty Omegy at uz tyhle cerny SMP nebo klasicky modry bondovky jsou decentni, uhlazeny i kdyz proflakly hodinky, oboje (Omegy) maji vybronej a pro me i vzhledove vyvazenej tah s vybornou sponou. Co se tyce obav z poskrabani lunety, pokud s hodinkama neplanujes pravidelne mlatit do zdi, tak bude luneta dlouho vypadat dobre (mel jsem bondovky asi pul roku a hodinky rozhodne moc nesetrim a luneta byla naprosto v pohode bez jakyhokoliv vaznejsiho zraneni), navic maji i vyhodu ze dobre pasujou na jakoukoliv ruku a jsou celkem placaty, takze neprekazej a do futer se moc nehrnou. Co se Coltu tyce, jsou to jak pise Roman takovy mnohem vic macho hodinky (v dobrem slova smyslu, na Breitling jsou velmi decentni), maji komplikovanejsi cifernik i pouzdro, jsou blejskavy a tak.. navic maji vybornej antireflex, takze sledovat cifernik je pozitek, je takovej mnohem opravdovejsi nez u Omeg bez AR.. Colty jsou decentni hodinky, u kterych to B moc do sveta nekrici a malokdo kdo nevi o co se jedna si jich vsimne.. Ale maji pro me zasadni nevyhodu - jsou maly. Navic se mi moc nelibi jejich tah, i kdyz na druhou stranu je velmi prijemnej, kazdopadne spona je plecharina ktera mi tam trochu vadi. Co se strojku tyce, mel jsem s tim samym od Breitlingu Steelfishe, maji COSC a behaly mi tak, ze jsem serizoval cas pote co se zastavily, jindy ne. Kdyz jsem to meril, tak za dva mesice udelaly cca 2s do plusu, takze pohoda, sly jak quartzovy bondovky :)

 

Takze jdi do kramu a rozhodni se podle toho co se ti na pazoure bude libit vic, od nas se nic zajimavyho nedozvis ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to tady chvíli sledoval a musím říct, že: "V zájmu fóra a Tvého dalšího vývoje rozhodně nedoporučím kupovat Omegy SMP 2254!!!"

 

Proč?:

Co od hodinek chci ?:

- Perfektní čitelnost

- Perfektní luminiscenci, která vydrží až do rána

- Datumovku

- Komfort při nošení

- Rozumnou vodotěsnost (10bar a více)

- Jednodušší, mírně sportovní vzhled

- Strojek lepší než "low-end"

To vše bohužel Omegy SMP 2254 splňují naprosto dokonale. Mám je od dubna t.r. a od té doby mám zatraceně velkej problém se alespoň na pár hodin nadchnout pro něco jiného!

Má rada proto zní: "Kup si B.! Jestli koupíš ty v.u. Omegy, spadneš do zástupu dalších, kteří je už mají a nedovedou si vymyslet opravdu pádnej důvod pro změnu. A to by bylo škoda!"

 

 

Upraveno uživatelem lib
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to tady chvíli sledoval a musím říct, že: "V zájmu fóra a Tvého dalšího vývoje rozhodně nedoporučím kupovat Omegy SMP 2254!!!"

 

Proč?:

Co od hodinek chci ?:

- Perfektní čitelnost

- Perfektní luminiscenci, která vydrží až do rána

- Datumovku

- Komfort při nošení

- Rozumnou vodotěsnost (10bar a více)

- Jednodušší, mírně sportovní vzhled

- Strojek lepší než "low-end"

To vše bohužel Omegy SMP 2254 splňují naprosto dokonale. Mám je od dubna t.r. a od té doby mám zatraceně velkej problém se alespoň na pár hodin nadchnout pro něco jiného!

Má rada proto zní: "Kup si B.! Jestli koupíš ty v.u. Omegy, spadneš do zástupu dalších, kteří je už mají a nedovedou si vymyslet opravdu pádnej důvod pro změnu. A to by bylo škoda!"

 

nevím, jestli po tom nerváku dnes (http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=23894&hl=), nebo těch pár panácích, co jsem už opravdu potřeboval, mi to docvaklo trochu později....:-)

No, zkusím už opravdu jít po třetí dnes spát....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je tu řeč o AR, chápu správně, že B ho má oboustranej? To je zase v tom případě drobnej mínus pro možnost poškrábání. I když někde jsem tu četl o možnosti setření a rozleštění po jeho poničení (tedy zůstane jen vnitřní).........tedy pokud se nepletu.

Chápu, že to možná působí divně, ale bytelnost je pro mne opravdu důležitá. Moje zaměstnání (a ostatně i zájmy) rozhodně není o "bílém límečku" a pokud zainvestuji takovouhle částku do pár zpropadených koleček :wallbash: , tak chci aby mi vydržely poměrně ve slušném stavu co nejdéle. :)

 

edit: samozřejmě, že k oné bytelnosti očekávám až podezřele podobné vlastnosti co lib :)

Upraveno uživatelem Biggles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omege SMP aj B Colt sa mi zdaju dost nudne.... Breitling sa mi zda viac prepracovany, ale zase ma maly priemer a prilis vela textu na cifernuku. Omega ma lepsie indexy a rucicky, ale posoby na mna dost fadne. Nekupil by som ani jedne ani druhe. Popozeral by som mozno po inych menej okukanych znackach.

Napriklad mne sa paci MontBlanc Sport. Napr. TIETONavštivte můj web

post-4089-1258595023.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...