Přejít na obsah

Více levnějších nebo jedny dražší?


Návštěvník salamio

Doporučené příspěvky

Já to mám tak na půl cesty. Oblíbenost hodinek částečně koreluje s cenou. Z aktuální kolekce rozhodně vedou BB58. Ale hned na druhém místě mám Tutimy, pak asi vintage Fortisky až pak budou Rlx. A když si vezmu SKX399 nebo renovační PS2, tak si je neskutečně užívám. Navíc se to v čase mění s tím, jak se hodinky okoukávají (jen BB58 zůstávají na topu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 115
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra

Ono se to asi lame, jak pise i Andy, na tom, jestli clovek potrebuje hodinky pravidelne stridat nebo ne. Ja nastesti takovou potrebu nemam.

Jo, obcas prijde chut na neco novyho, ale problem je, ze uz jsem toho mel tolik, ze uz se mi druhy hodinky do komba vybiraji strasne tezce. I ted prubezne koukam, ale nic me nepresvedcilo natolik, aby to vydrzelo vic nez par dni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v definici "levnější hodinky"

Většina toho, co se člověk tady - mezi znalci - odváží vůbec označit jako hodinky začíná s cenou tam,
kde mají dávno strop prodejny módních a jiných "hodinek" a všelijaké bižu v předsálí okresních supermarketů.

naštěstí nehledím vysoko a už jsem se usadil ve své komfortní zóně,
aktuálně nemám ani chuť pořizovat nějaké další hodinky,

tak snad tato ztráta chuti není příznakem COVID19

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na měně nezáleží, právě proto, že každý má strop nastavený jinak. Nemá smysl řešit ani ty stropy. Buď se mi hodinky líbí a dokážu si je v dané chvíli užít, bez ohledu na cenu. Nebo pro mě nemají smysl. Upínat se k nějakým cenovým hladinám a omlouvat tím, co si nechat/nenechat je jen morální potřeba zeštíhlit některý level chronobundusu. Připouštím, že na těch dražších hodinkách (ať mi pane říkají nebo neříkají) občas nacházím něco, co ty levnější zkrátka nemají. To ne že ne.  Pořád je řeč o chronobundusu. Kdo kupuje hodinky jen kvůli jejich ceně , patří do jiné kategorie.

Z tohoto pohledu ani nedokážu za sebe rozhřešit, jestli více levnějších, nebo jedny dražší. Pořád je to o tom, jaký mám momentální level chronobundusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že to záleží čistě na vkusu a potřebě každého chronomagora, jestli potřebuje hodinky měnit, nebo mu stačí na nošení jedny.

Např já potřebuju hodinky měnit, mám rád změnu (což můžu doložit faktem, že na mé Garmin Fenix 3 mám 13 různěbarevných řemenů). Ale k věci. Jelikož mám rád změnu, tak jsem postupně dokupoval další a další levnější hodinky, až jsem zaplnil hodinkovnici. Teď už se posouvám cenově lehce výš a ty novější a dražší hodinky vytlačují z hodinkovnice ty levnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Ondra napsal:

@Datel Jasne, kazdej ma strop nastavenej jinak. Ale vlastne jde o princip: jedny za desitku nebo deset kousku po tisicovce? 🙂 



Zajisté. Na hodinkách je holt důležité to, jak dobrý pocit mám z toho, že je vlastním. 
A jak nerad bych se jich vzdával.  Zkoušel jsem některé vyhodnotit, že ani teď,
ani později  je nebudu potřebovat - a do druhého dne mne to pokaždé přešlo.
Fakt je, že cena žádných co mám nepřesahuje hranici minimální mzdy.
Patrně ani rumunské minimální mzdy ;o)

Nakonec vlastně ani nechci, aby moje hodinky měly větší hodnotu, než jakou mám já sám,
znám své možnosti a možná to mi nedovoluje toužit více. A jako já ne úplně chápu chlapy, kteří jsou fascinováni
co nejobjemnějším poprsím (ani ženy, které si nechají voperovat cizí tělesa, aby  vzbudily aspoň ten dojem),

tak by asi OWG majitelé decentních GS lehce opovrhli mou fascinací co nejvýraznější lumi...

Dospěl sem k tomu, že vysoce ohodnotím komplikovaný mechanický strojek a podobně, ale nakonec mi bohatě postačí moje
základní Seiko automaty. Jako když si člověk užije týden dovolené v luxusním prostředí (dneska spíš prolistuje luxusní katalog)
ale stejně se rád vrátí domů.

 


 

 


 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@warann

každopádně gratuluji - a nechci škatulkovat, různá lidé mají různě široký záběr.
já jsem dospěl k tomu, že se můj sen jsou hodinky mezi pilotkama a fieldkama, s matným povrchem,
ale pokud možno se safírem a ne na koženém řemenu, s číslicemi (jednotné velikosti, ne že 3-6-9-12 z toho budou vyčuhovat)

Kdybych si měl takto vybírat nevěstu, neožením se dodnes. Takže mám hodinkovnici jak arabský šejk harém.
V podstatě mám všechno co chci, v akorát to holt není v jednom pouzdře....

Je to tedy i diverzifikace rizika - když se jedny rozbijí, tak škoda není tak obrovská, jako bych byl OWG
Ten arabský shake když ovdoví, tak to kolikrát taky ani nepozná ;o)

 

 


 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Moja hodinkova "era" zacala pred cca 10 rokmi, ked som si kupil prve Invicty, potom druhe Invicty a potom som sa zaregistroval na toto forum kde som hned na zaciatku utrzil sprsku "vysmechu".. vtedy som to nechapal, ze preco.. vtedy sa mi zdali masivne a "neprehliadnutelne" Invicty ako nieco vynimocne, kedze som nikdy poriadne hodinky nemal, ak nepocitam primky v studentskych casoch.. ale postupne som pochopil, aj vdaka tomuto foru, ze skutocna majstrovska praca hodinarov je obsiahnuta v inych znackach s dlhorocnou tradicou..

no ale k teme, u mna je to tak, ze na zaciatku "mojej hodinkovej ery" som mal snahu mat viacero hodiniek i ked ani k tomu som sa nedostal, lebo neustalym citanim a studovanim chronomagu som prisiel na to, ze ovela viac ma bavi sa o hodinky zaujimat ako ich vlastnit.. lebo vlastnictvo "vysnenych" hodiniek dokaze uspokojit len na urcite obdobie.. 

casom som presiel znackami seiko a oris a zacina ma vyhladovo lakat znacka breitling.. takze si myslim, ze je to prirodzena "evolucia" hodinkomaniaka alebo zavislaka /ci ako to nazvat/ na tomto fore.. evolucia ktoru zazil a presiel si s nou kazdy.. a kazdy podla svojich financnych moznosti a vkusu.. 

takze ja si idem postupne od lacnych Invict a kto vie kde a kedy pri akej znacke skoncim..)) zatial ma to bavi a tak necham sa prekvapit..))

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, farbakp napsal:

casom som presiel znackami seiko a oris a zacina ma vyhladovo lakat znacka breitling..

Mně se vážně líbí nová kolekce od Breitlinga; je taková víc do vintage stylu, ale mám pocit, že ty máš spíše chuť na větší, old schoolový macky, jako např. Avenger nebo Emergency, podle toho, jak se rozepisuješ o Seiku a Invictě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 10. 2020 v 23:05, pkd napsal:

Mně se vážně líbí nová kolekce od Breitlinga; je taková víc do vintage stylu, ale mám pocit, že ty máš spíše chuť na větší, old schoolový macky, jako např. Avenger nebo Emergency, podle toho, jak se rozepisuješ o Seiku a Invictě.

Pacia sa mi Superoceany Heritage II.. na tom meshy nemaju chybu a su take elegantne oproti niektorym "macatym" breitlingom.. tak uvidime aka dlha cesta to bude a ci sa ich dozijem..)) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...