Přejít na obsah

Více levnějších nebo jedny dražší?


Návštěvník salamio

Doporučené příspěvky

Návštěvník salamio

Už jsem nad tím poslední týden párkrát přemýšlel a taky něco podobného nadhodil bandicoot.

Otázka zní: chystám se koupit si cca dvoje hodinky celkem za možná nějakých 35 tis. (Arcadie a nějaké pilotky). Pro mě je to hodně peněz za hodinky. Ale říkám si, nemám radši ještě chvíli počkat a pak si koupit jedny definitivní, třeba nějaké IWC Pilot, které by se možná daly sehnat v Zurichu za cca 4000 SFr?

Nerad bych zopakoval svoji anabázi s hifi, kdy jsem začal na nižších modelech a postupně měnil až k něčemu o čem vím, že na lepší už prostě nemám. Prodělal jsem na těch výměnách mraky peněz (i když zase na druhou stranu se dost věcem přiučil). U hodinek ty ztráty nebudou takové, ale přece jenom.

Chápu taky, že tady může hrát určitou roli i prvek sběratelství - jedny hodinky můžou být prostě málo :).

Jak se na to díváte vy?

 

Pozn.: je to asi jen teoretická úvaha, protože hodinky za 4000 SFr by žena už asi nepřekousla :huh:.

Upraveno uživatelem salamio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 115
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je to jen věc nátury. U mě jedny dražší. Ideálně pak dvoje dražší: oblekovky a džínovky.

 

A hlavně nedělat chybu v hledání náhražek. To nefunguje a protože se stejně dopracuješ k původně vytouženému modelu, utratíš daleko víc peněz.

Příklad: než jsem se odhodlal koupit sebenzu, která mi přišla nemravně drahá, měl jsem asi 6 jiných nožů, takže ve finále mě sebenza stála asi 3x tolik akorát mi přibylo pár drobných zklušeností s jinými noži.

Ale jak píšeš to s tim hifi, tak jsi praktik a už se vyvaruješ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem pro opak. Záleží, jak dlouho se zajímáš o hodinky a jak změní tvůj vývoj Chronomag. Každého z nás změnil a málokdo dokázal na počátku odhadnout "definitivní hodinky" (které jedny jediné stejně neexistují, můžeš mít pouze několik :-)) definitivních)... Takže za mě radši levnější a "prodělávat" postupně na zkušenostech. Nevím, jestli bys dokázal kdysi dávno určit rovnou svoji poslední hifi aparaturu...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že nakonec stejně budeš mít jedny (nebo i několikery) dražší a jedny (či spíše vícery) levnější, abys to mohl střídat pro různé účely. Jedny definitivní hodinky jsou pro člověka, který je na hodinky "ulítlý," naprosto nerealizovatelný ideál. S jedněmi hodinkami se spokojí jen člověk, který tyhle věci vůbec neřeší a hodinky jsou pro něj jen a pouze praktická záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio
Je to jen věc nátury. U mě jedny dražší. Ideálně pak dvoje dražší: oblekovky a džínovky.

 

A hlavně nedělat chybu v hledání náhražek. To nefunguje a protože se stejně dopracuješ k původně vytouženému modelu, utratíš daleko víc peněz.

Příklad: než jsem se odhodlal koupit sebenzu, která mi přišla nemravně drahá, měl jsem asi 6 jiných nožů, takže ve finále mě sebenza stála asi 3x tolik akorát mi přibylo pár drobných zklušeností s jinými noži.

Ale jak píšeš to s tim hifi, tak jsi praktik a už se vyvaruješ...

Sakra, sakra, sakra, že já jsem sem vůbec lozil :suicide_anim: :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono vsichni, kdo ti tady reknou jedny hodinky, stejne jako ja, v zivote jen jedny hodinky mit nebudou. zacinal sem tady u hodinek do deseti tis, pak sem mel troje, prodal a koupil jedny za ctyricet, s tim ze jediny, pak zas neco prikoupil, vsechno prodal atd atd... az v predposledni fazi vse prodal a koupil rolexy - univerzalni, klidne mohly byt jediny. ale ne, pak zas nekdo prodaval to, pak ono, a ted uz zas mam sedmery.. tak si rikam, vsechno prodam a koupim jedny zlaty rolady... blby je, ze si ani nemumim predstavit, co bude pak, kam tohle speje... takze hodne stesti, ale myslim si, ze stejne jako vetsina z nas tady uz si proste odepsanej. jen o tom jeste nevis :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam zase zkusenost, ze kdyz kombinuju v hodinkovem portfoliu drazsi a levnejsi kousky, tak ty levnejsi jaksi zapadaji prachem, protoze pro ne nemam prilezitost a chci mit porad na ruce jen top top. Prece kdyz mate dve nebo tri milenky, tak taky "pouzivate" hlavne tu nejhezčí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem pro opak. Záleží, jak dlouho se zajímáš o hodinky a jak změní tvůj vývoj Chronomag. Každého z nás změnil a málokdo dokázal na počátku odhadnout "definitivní hodinky" (které jedny jediné stejně neexistují, můžeš mít pouze několik :-)) definitivních)... Takže za mě radši levnější a "prodělávat" postupně na zkušenostech. Nevím, jestli bys dokázal kdysi dávno určit rovnou svoji poslední hifi aparaturu...

 

Pod to se podepisuju. Já jsem tu rok, a poměrně rychle se mi to měnilo. Naštěstí jsem to ani nestihl realizovat, což mi ušetřilo pár peněz a třeba hodinky po kterých jsem třeba na jaře bažil mi teď už tak fajn nepřijdou. Ale vypozoroval jsem už jakousi tendenci, která mě vede zhruba sem:

post-4432-1258112213.jpg

a sem:

post-4432-1258112331.jpg

 

 

:whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam zase zkusenost, ze kdyz kombinuju v hodinkovem portfoliu drazsi a levnejsi kousky, tak ty levnejsi jaksi zapadaji prachem, protoze pro ne nemam prilezitost a chci mit porad na ruce jen top top. Prece kdyz mate dve nebo tri milenky, tak taky "pouzivate" hlavne tu nejhezčí ;)

Amen bratre :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio
běžte už s těmahle anketama doprdele :D

Omlouvám se, ale tohle je jediné místo, kde se o hodinkách můžu bavit a něco se dozvědět. Už jsem to tu psal - v hodinkách jsem naprostá lama :rolleyes:, proto uvítám jakékoli názory od lidí, kteří o tom něco vědí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Pokud bych ti měl poradit, a sám měl možnost vratit se do roku 2005, koupil bych si hned nějaké lepší hodinky typu Seamaster, Fortis, TH Aquaracer apod. Pokud budeš kupovat levné hodinky, stejně budeš mít tendenci posouvat se dál a budeš nakupovat a prodávat a nakupovat a prodávat... Když si hned na začátku koupíš slušný hodinky, budeš mít dobrej základ, a nebudeš muset spěchat. V prodejním fóru se dá pravidelně koupit slušnej kousek za velmi dobrou cenu. Takže bych ti poradil - vyber si a kup. Neproděláš. :)

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...