Přejít na obsah

Více levnějších nebo jedny dražší?


Návštěvník salamio

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 115
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

...podle me by mohly stacit jedny (ty,ktere te budou tesit) pod jednou podminkou: ze co nejrychleji opustis toto forum :-)

jinak je to zacarovany kruh,honeni chimery a personifikace hodinek jako ohnostroje stesti......

 

kdyz te zacnou napadat podobne uvahy:

potapky?pilotky?spolecenske?nove?second hand?vintage?s in house kalibrem?brand s vetsim renome? atd....

 

tak je diagnoza jasna! :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ci jedne top a viacero obycajnych alebo viac super kuskov, tazko povedat. su hodinky drahsie aj lacnejcie, pre kazdeho su top ine,pre niekoho mozno aj iwc su malo,niekomu stacia obycajne prim po otcovi, aj tak malokto odtial z fora ma len jedne hodinky... som len zaciatocnik ale hodinky ma vzali, mam za 9 mesiacov uz druhe, buduci rok planujem dalsie dvoje a kde to skonci.... :crying_anim02: jednoducho si dam ciel a za tymi hodinkami idem kym ich nemam :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mnoooo... . Ja bych pridal jeste jeden nazor: hodinky by tak nejak mely ladit k celkovemu "imidzi" cloveka. Je preci blbost aby hodinky za 50 tis. nosil clovek kterej od rana do vecera boucha v tovarne, pak nasedne do S 105 L a zbytek dne prosedi v putyce (trochu jsem to "pritah za vlasy"). Za prvy by mu je nekdo ukrad, za druhy by mu ani nikdo neveril ze to nejsou fejky.

Ja mam troje hodinky, nejsou no name, ale taky zadna klasa, vzdy jsem si volil podle toho, jak budou naplnovat moji predstavu o funkcnosti - uzitny hodnote. Kdyz to prirovnam k autum (jak uz se tady psalo), mam tri deti, takze uzitna hodnota Porschete, Lamba apodobnych je pro me nulova, pac musim jezdit MPV-ckem... . A tam volim nemeckou strohost a kvalitu zpracovani :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mnoooo... . Ja bych pridal jeste jeden nazor: hodinky by tak nejak mely ladit k celkovemu "imidzi" cloveka. Je preci blbost aby hodinky za 50 tis. nosil clovek kterej od rana do vecera boucha v tovarne, pak nasedne do S 105 L a zbytek dne prosedi v putyce (trochu jsem to "pritah za vlasy"). Za prvy by mu je nekdo ukrad, za druhy by mu ani nikdo neveril ze to nejsou fejky.

Kenny? Vítej zpět chlapče, chyběl jsi nám... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak nějak jsem právě ve fázi, kdy zvažuji prodej většiny svých hodinek a koupi jedněch GP. Po pár letech zájmu o hodinky (a koupi všeho možného i nemožného) jsem naznal, že už vím, jaký design mě baví a bere.

 

Pravda, trošku mě brzdí to, že nejsou zrovna levné a že pokud bych je někdy snad musel prodat, kupce asi nenajdu (mám pocit, že jdou hodně proti proudu), ale lákají mě hrozně moc.

No a protože jsem se právě přestěhoval do Prahy, kde vlastně nikoho a nic neznám, tak si říkám, že bych tu koupi měl urychlit, abych měl večer s kým (čím) koukat na televizi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak jsem právě ve fázi, kdy zvažuji prodej většiny svých hodinek a koupi jedněch GP. Po pár letech zájmu o hodinky (a koupi všeho možného i nemožného) jsem naznal, že už vím, jaký design mě baví a bere.........

 

Taky jsem měl myšlenku na pouze jedny hodinky hodně vážně v hlavě, ale zahnal jsem ji . Je tolik krásných hodinek a tolik rozdílných příležitostí(aktivit),

že je škoda mít jen jedny. A hlavně jsem se ještě nevyblbnul. Jsem tu teprve 10 měsíců. :D

Rozhodl jsem se jít cestou nákupu cca 5 kousků ''střední'' třídy, abych vykryl běžné potřeby a uspokojil touhu moci si vybírat každý den.

No a k tomu dříve nebo později (to záleží na dostupnosti financí, ale nebudu tlačit na pilu) přidám jeden kousek z ''vyšší ligy''.

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... které máš na mysli ?

 

Nechci to zakřiknout, ještě musím došetřit pár korun, takže zatím neprozradím.

Jen naznačím, že mají docela dost komplikací a že jsem si jist, že mi napíšete, že tolik peněz jsem mohl utratit mnohem lépe :D

Mám pocit, že tu ještě ani ve vláknech neproběhly (alespoň jsem je neviděl).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

 Domnívám se, že je lepší vlastnit více levnějších a měnit je podle nálady či příležitosti. I když na druhou stranu rozdávám rady a sám se podle nich neřídím. 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom případě se už moc těším, až se objeví v chlubícím vlákně. GP, a ještě s komplikacema... :speak_cool:

 

Tak já napovím, no. Chtěl bych jedny krásný 24hodinovky od GP :wub:

Akorát se nejdříve budu muset rozloučit s pár kouskama, co vlastním (třeba úplně novýma chrono Hamiltonama).

Je to snadné - čím víc mi za mé stávající hodinky dáte, tím dříve si ty GP koupím :D

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Domnívám se, že je lepší vlastnit více levnějších a měnit je podle nálady či příležitosti. I když na druhou stranu rozdávám rady a sám se podle nich neřídím. 

 

S tím sice souhlasím, ale pak je to, bohužel, o tom, že mám krásné Atlantic, které mám dnes na ruce teprve potřetí a to už jsou doma pár měsíců.

Perrelet od Milisáka jsem koupil už taky před drahným časem a měl jsem je asi jen 8krát :(

 

Jak jsem se teď přestěhoval do Prahy a všechno to musel tahat do schodů, tak jsem se rozhodl udělat čistku - knížky, CDčka, DVDčka, hodinky... Nechám si akorát to, co mě fakt bere. Zbytek je akorát lapač prachu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna v sobotu jsme u piva se spidererem řešili, jaký že by byl nejlepší model hodinkovýho vlastnictví. U mě se to hrozně změnilo. Ze začátku jsem jel v kvantitativním modelu, kterej postupně procházel redukcí až k dnešnímu počtu 3 kusů. A dnes už vím, že ideální a zároveň maximální množství hodinek jsou dvoje. A ještě konkrétněji jedny opravdu solidní, s vyšší cenou a především vlastním kalibrem. No a jako druhý klidně nějaký kvarcky. Například ideální Michalův tip - Seamastery na baterku. Takže tolik k teoretickému řešení. Bohužel v praxi se stala jedna nemilá věc. Z hodinek, který teď mám asi nejsem ochotnej žádný prodat. Navitimer je pro mě legendou, byl ty vždycky můj "svatej grál", Autavie bych oplakal při každým sledování závodů, souhrnů a dokumentů F1 ze 70. let a Steelfishe mám na ruce vlastně denně a je to pro mě současnej ideál každodenních hodinek. :) Tak nevím. Mám dlouhodobě 1 až 2 cíle, ke kterým se musím, díky výše zmíněnému, prošetřit. A pokud se to podaří, tak jsem fakt zvědavej co budu dělat. :) Respektive kterejch chuděrek se zbavím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim.. nejsem v situaci, kdy bych mohl rozmyslet od bombe jako je GP. A je dost mozny, ze koupe hodinek takovehle kategorie (zvlast po relativne dlouhe dobe hledani sebe sama v hodinkovem svete) muze clovek uspokojit, na dost dlouhou dobu a mozna i definitivne.

Ale osobne se nemyslim, ze se to muze postestit nekomu z lidi tady. Protoze jak rika honza71, tech krasnych hodinek na ruzne prilezitosti je hodne. I sam sebe bych se bal, ze bych i pres obecnou spokojenost proste zatouzil po zmene. Myslim, ze tohle tak funguje jak u hodinek okolo 10k, tak okolo 100k.

Nicmene, s GP drzim palce a tesim se na foto/recenzi ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
S tím sice souhlasím, ale pak je to, bohužel, o tom, že mám krásné Atlantic, které mám dnes na ruce teprve potřetí a to už jsou doma pár měsíců.

Perrelet od Milisáka jsem koupil už taky před drahným časem a měl jsem je asi jen 8krát :(

 

Jak jsem se teď přestěhoval do Prahy a všechno to musel tahat do schodů, tak jsem se rozhodl udělat čistku - knížky, CDčka, DVDčka, hodinky... Nechám si akorát to, co mě fakt bere. Zbytek je akorát lapač prachu.

 

Ježiš, Atlanticy neprodávej, řekl bych, že jsou hodně zvláštní. Strojek Omega, COSC, klasický vzhled, takové bys už těžko sháněl.

 

Lapače prachu, to je problém, zrovna to s manželkou řešíme, pro mě to je hodně nemilá záležitost, přišla řeč na mé tři velké knihovny  :( .

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím 7 hodinek

 

oblekovky k světlému oblečení a k tmavému oblečení

pro volný čas se stopkami

ke sportovnímu oblečení

univerzální hodinky

nějaké na činnost, kde hrozí poškození hodinek

 

jedny vysněné pro potěchu.

 

(edit - překlep)

Upraveno uživatelem ondra_v
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...