Přejít na obsah

Nákup hodinek jako investice?


kalafuna

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, pokukuji po lepších hodinkách (líbí se mi Breitling for Bentley) ale pořizovací ceny přes 150.000,- Kč jsou na mě dost pokud bych ten nákup bral pouze jako "udělat si radost". Zajímalo by mne, jakým způsobem hodinky "uchovávají" svojí hodnotu, zda by se kupříkladu nevyplatilo koupit nějaké starší a jak nové nebo starší stroje časem ztrácí na své ceně. Prostě takový menší ekonomický náhled nad touto problematikou.

 

Díky za vaše názory

 

 

 

Musis kupit v zahranici. Odporucam USA. Napriklad NYC. Kde dojednas este osobne dost dobru zlavu. A potom je sanca, ze ked ich budes predavat a budu v 100 % stave, tak nic nestratis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-koupit na firmu (odpocet DPH)

To bych nedoporučoval, pokud to není firma obchodující s hodinkama. Zkrácení daně může být trestný čin atd..

Obecně je nákup většiny hodinek spotřeba, jen ty lepší silné značky nějakým způsobem hodnotu uchovávají a jen ty nejlepší se můžou v čase zhodnotit. K tomu mizerná likvidita, o investici bych u hodinek moc neuvažoval, to spíš o vyhození peněz oknem, pocit to ovšem bývá skvělý. A vo tom to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych nedoporučoval, pokud to není firma obchodující s hodinkama. Zkrácení daně může být trestný čin atd..

Obecně je nákup většiny hodinek spotřeba, jen ty lepší silné značky nějakým způsobem hodnotu uchovávají a jen ty nejlepší se můžou v čase zhodnotit. K tomu mizerná likvidita, o investici bych u hodinek moc neuvažoval, to spíš o vyhození peněz oknem, pocit to ovšem bývá skvělý. A vo tom to je.

 

Tohle je poměrně známý judikát:

 

Zkrácením daně není její pouhé neodvedení, byla-li příslušná platba správně vypočtena, přiznána nebo vyměřena, resp. nebyla-li zatajena skutečnost, odůvodňující vznik daňové povinnosti. Nečinnost sama o sobě nezakládá skutkovou podstatu trestného činu podle § 148 tr. zák. Zkrácením daně rovněž není pouhé nezaplacení daně včas, pokud její výše nebyla zkrácena úmyslným jednáním či opomenutím obviněného.

(Rozsudek Nejvyššího soudu České republiky sp.zn. 4 Tz 11/2003, ze dne 19.3.2003)

 

Takže to zkusím dát do češtiny: Jestliže tedy hodinky koupíš, a toto řádně v účetnictví vykážeš, nespáchal jsi trestný čin. V případě, že Tvůj správce daně nákup hodinek neuzná jako daňově uznatelný náklad, pak Ti daň doměří.

 

Nesouhlasím též zcela s následujícím tvrzením: To bych nedoporučoval, pokud to není firma obchodující s hodinkama ......

Proč? Protože daňově uznatelným nákladem nemusí být pouze zboží s nímž obchoduješ. Jestliže prokážeš, že Tvá firma potřebuje odpovídajícně prezentovat svého jednatele/společníka/ředitele/atd skrze kvalitní hodinky, pak v tom není problém. Důležité je to prokázat ...... Bla bla bla, pole neorané, fantazii se meze nekladou, vzpomínám na kolegu, co obhájil golfové hole :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja se v ucetnictvi nevyznam, jen mam velice velice sikovneho kamarada a ten to tak udelal. Slo o hodiny kupovane v Karlovych Varech, stali pres sto tisic. Jinemu bych to moc neveril, ale tento pan mi nema duvod kecat. Riziko to asi je, kdyz to nedela kazdej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když budeš hledat a nebudeš na nákup spěchat, tak seženeš zánovní BfB kolem 90 tisíc. Samozřejmě dle modelu, ale například Motors, nebo 6,75 za tu cenu seženeš. Udělají ti třeba stejnou radost jako nové a tím, že se po nich budeš pídit a hledat delší dobu, tak na ně budeš jenom více natěšený. No a když se k nim pak budeš chovat pěkně, tak je kdykoliv za stejnou cenu zase prodáš a nevykrvácíš jak když koupíš nové. Vlastně to takhle investice je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, pokukuji po lepších hodinkách (líbí se mi Breitling for Bentley) ale pořizovací ceny přes 150.000,- Kč jsou na mě dost pokud bych ten nákup bral pouze jako "udělat si radost". Zajímalo by mne, jakým způsobem hodinky "uchovávají" svojí hodnotu, zda by se kupříkladu nevyplatilo koupit nějaké starší a jak nové nebo starší stroje časem ztrácí na své ceně. Prostě takový menší ekonomický náhled nad touto problematikou.

 

Díky za vaše názory

 

Ahoj , před nedávnem jsem koupil Breitling navitimer Cosmonaute mod. 609 z roku 1963...na ebay jsou kome 2,5 euro...taky věřím, že si udrží hodnotu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Ahoj , před nedávnem jsem koupil Breitling navitimer Cosmonaute mod. 609 z roku 1963...na ebay jsou kome 2,5 euro...taky věřím, že si udrží hodnotu...

 

Na Ebay?

 

Jedny pěkné Cosmonaute měli v Olomouci ve starožitnictví :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

No jestli chces hodinky, ktere drzi cenu, tak bych ti spis doporucil nez Becka Rolexy. A nejlepe v oceli (Daytona, Submariner, GMT II) Uplne nejlepe pak drzi cenu ocelovy Daytony. Byly doby, kdy se dokonce pouzity nekolik let stary prodavaly za to same i o par tisic vic nez nove, protoze nove vubec nebyly. Jeste pred 2 lety, byly 6 lete Daytony jen o 15 tis.levnejsi nez uplne nove. Ted je ten rozdil mozna trochu vetsi diky krizi, ze jsou Daytony dostupnejsi, ale furt drzi cenu asi nejvic.

A pak jeste hodinari rikali, ze je dobry ukazatel tke, jak se chova cena znacky po svete. Jedna ze znacek, ktere koupis skoro vsude za stejnou cenu je Rolex. Takove Breitlingy, Omegy, Panerai atak koupis napr. v Americe levneji.

Takze hodinky jako investice ano, muze byt, urcite drzi hodnotu, ne jako auto, ale ne Becka:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem se bavil tak tyhle limitní IWC jsou dobrá investice IWC Spitfire 1000ks .Ovšem jak už tu bylo psáno,musíš koupit,na dva roky je zašantročit(to znamená nenosit :rolleyes: ) a pak prodat!Jsou tuším z roku okolo 96,a z doby kdy limitky továrna nevyráběla každý měsíc.Mrakodrapovi už jsem to říkal tak ten přimhouří oči! B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...