Přejít na obsah

Nákup hodinek jako investice?


kalafuna

Doporučené příspěvky

Ahoj Eskimak,

mam pred sebou cenik fy. Breitling z roku 1992. Old Navitimer - automatik stoji na kuzi 2400,- DM, Cosmonaute 2800,- DM. Pokud jsi je tehdy koupil, dal je do vitriny a nenosil je denne do prace, nybrz jen ve svatky, tak za ne dneska dostanes dvojnasobek v euro, mam pravdu? Ted neni treba pocitat % , ktere jsi ziskal, ale v kazdem pripade jsi neudelal ztratu jako v bance a mas z tvoji investice radost a poteseni (no mluvim vlastne jenom za sebe - moje zena to poteseni moc nesdili).

 

Co to je za demagogický příspěvek?

Nechybí v té rovnici náhodou i to, kolik bral průměrný Němec v roce 1992 a kolik bere teď?

 

Prim Sport I stály před 30 lety kolik? 500Kčs? Tedy třetinu měsíční mzdy.

A kolik stojí v NOS stavu teď? 7.000Kč? Tedy třetinu průměrné měsíční mzdy.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je za demagogický příspěvek?

Nechybí v té rovnici náhodou i to, kolik bral průměrný Němec v roce 1992 a kolik bere teď?

 

Prim Sport I stály před 30 lety kolik? 500Kčs? Tedy třetinu měsíční mzdy.

A kolik stojí v NOS stavu teď? 7.000Kč? Tedy třetinu průměrné měsíční mzdy.

 

Nechapu, co je na tom prispevku demagogickeho.

Ja jsem tehdy bral jako programator nejakych 4000 DM hrubeho, dneska je prumerny mesicni plat v Bavorsku 3200 Euro hrubeho, pricemz kupni sila marky byla tehdy vetsi, nez dnesni euro (litr benzinu 1,- DM, novy VW Golf 15.000,- DM, to byly casy!).

Kdo si tehdy za 2/3 prumerne vyplaty koupil Cosmonauty, udelal lepe, nez ten, kdo si ulozil penize do banky, kde se mu uspory diky prevodu na Euro scvrkly na polovicku, mam pravdu, nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechapu, co je na tom prispevku demagogickeho.

Ja jsem tehdy bral jako programator nejakych 4000 DM hrubeho, dneska je prumerny mesicni plat v Bavorsku 3200 Euro hrubeho, pricemz kupni sila marky byla tehdy vetsi, nez dnesni euro (litr benzinu 1,- DM, novy VW Golf 15.000,- DM, to byly casy!).

Kdo si tehdy za 2/3 prumerne vyplaty koupil Cosmonauty, udelal lepe, nez ten, kdo si ulozil penize do banky, kde se mu uspory diky prevodu na Euro scvrkly na polovicku, mam pravdu, nebo ne?

 

 

Všechny tvoje příspěvky v tomto vláknu jsou demagogické a tendenční.

 

Pokud jsi pracoval v roce 1992 v Německu jako programátor, tak to srovnávej opět s platem současného programátora a ne průměrným německým platem.

Nebo že bych začal srovnávat plat pražského experta přes SAP s průměrným platem v ČR?

 

Tak, jako argumentuješ hodinkami, můžeš argumentovat kde čím.

Například byt stál v roce 1992 asi 100.000Kč a teď stojí byt stejné velikosti 3.000.000Kč.

To je podobně blbej příklad jako ty tvoje Brajtle.

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny tvoje příspěvky v tomto vláknu jsou demagogické a tendenční.

 

Pokud jsi pracoval v roce 1992 v Německu jako programátor, tak to srovnávej opět s platem současného programátora a ne průměrným německým platem.

Nebo že bych začal srovnávat plat pražského experta přes SAP s průměrným platem v ČR?

 

Tak, jako argumentuješ hodinkami, můžeš argumentovat kde čím.

Například byt stál v roce 1992 asi 100.000Kč a teď stojí byt stejné velikosti 3.000.000Kč.

To je podobně blbej příklad jako ty tvoje Brajtle.

 

Bingo! To je to, o cem tu diskutujeme! At investujes do nemovitosti, nebo jak ty rikas do Brajtli, je to porad lepsi, nez dat uspory do banky!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Radim.Fousek: Bingo :crying_anim02: do Bavorska to je asi horsi s komunikaci :sad01_anim: Proste tvoje argumenty nesedi ...

 

To NIGHTinGALE: Radimovi to asi jak koukam nevysvetlis ... Tak to asi vzdej nebo mu skus vysvetlit na PC komponentech (jako programator by to mohl chapat)-tam je to zase druhej extrem ... :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to kazdopadne lepsi investice, nez mit penize v bance. Jak pana Paroubka nemam rad, tak mu v jednom musim dat za pravdu: "statni dluhy se neplati". Par cisel:

jen za minuly rok udelal Obama dluh 1 bilion $. Takove cislo si malokdo umi predstavit, takze pro srovnani:

kdybychom od roku 0 utratili DENNE 1 milion $, tak bychom do dneska jeste porad nemeli bilion. K tomu bude potreba dalsich 270 let utratit denne meloun.

Ale pozor, pri inflaci 5% rocne (a to neni nic nenormalniho), je dnesni dluh za ca. 20 let skoro bezcenny. (Stourove necht to prepocitaji).

Takze investice v komoditach, ktere se nedaji libovolne rozmnozit (a dotisknout, jako penize), se urcite v dobe krize vyplati.

 

 

A to že se z dluhu platí úroky si tam nějak zapomněl započítat ne :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kedze logika evidentne zlyhala nebudem dalej pokracovat v tomto flame. :suicide_anim:

Radime, prajem Ti nech Ti investicie do hodiniek vyjdu podla modelu ktory si popisoval, ja budem predsa len skeptickejsi a budem hladat inde. Tym nechcem povedat ze neplanujem nakup hodiniek, nie vsak ako investiciu.

Holt, v Bratislave hodinky stracaju hodnotu omnoho viac nez v Bavorsku... :crying_anim: .

Ahoj!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Prim Sport I stály před 30 lety kolik? 500Kčs? Tedy třetinu měsíční mzdy.

A kolik stojí v NOS stavu teď? 7.000Kč? Tedy třetinu průměrné měsíční mzdy.

 

To je docela pekny priklad, ktery stoji za to, si ho prepocitat:

2 kamosi, Radim a Eskimak, se rozhodli neprochlastat celou vyplatu a 1/3 ulozit. Radim koupil Primky za 500, ktere maji po 30 letech hodnotu 7.000. Zhodnoceni vkladu dela tedy po 30 letech 1.400 %.

Eskimak duveruje bance, ktera mu nabizi urok 5 % rocne (to ti sice neda zadna banka, ale nechame 5 %, at se to lepe pocita). Po 30 letech to dela vcetne uroku z uroku 2.161 Korun. Pri 5% uroku je zhodnoceni vkladu po 30 letech pouhych 432 %. Panove, ted prichazi kontrolni otazka: ktera investice byla vyhodnejsi?

P.S.

Spravna odpoved zni: obe byly vyhodne! Ta Eskimakova pro banku, ta Radimova pro nej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keďže sa v diskusii neviete dopracovať k použiteľnému výsledku, skúsim niečo zistiť ja. V hodinkách prehľad nemám, ale v perách áno. Pomocou inflačnej kalkulačky http://www.westegg.com/inflation/ a archívu eBay aukcií užívateľa "nanco1" sem dám pár príkladov. V popisoch uvádza aj pôvodné ceny:

 

A.A. WATERMAN & CO. twist-filler, rok 1910-$8, 2010 po infl. $182, predalo sa za $373

 

#7 WATERMAN SET+BOX+STICKER! MINT! , rok 1927-$8, 2010 po infl. $98, predalo sa za $601

PARKER #30, rok 1902-$10, 2010 po infl. $245, predalo sa za $1876

 

1945 14K PARKER "51" SET, DJ, BOX, MANUAL+, NEAR MINT!, rok 1945-$30?, 2010 po infl. $354, predalo sa za $785

 

Neviem, či je to s hodinkami podobné alebo nie a či sa to dá aplikovať aj teraz... "Našťastie" nemám toľko peňazí navyše, aby som sa mohol zaoberať investovaním, ale v dlhodobom horizonte sa mi to javí ako výhodná investícia.

Upraveno uživatelem dizi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radime, zaplaťsatan, že sem píšeš tak málo. Pokud bys zvýšil frekvenci příspěvků, asi bych fórum opustil a šel za Tadou :)

 

Zatím jsem tu od tebe četl jen jakousi nesmyslnou self-polemiku o správném datu vzniku firmy Breitling a teď tuhle dadaisticko-ekonomickou úvahu. Sorry, ale tvé působení zde vážně nechápu.

 

Ano, hodinky se ekonomicky zhodnotí.

Byt v paneláku také.

Hopsací kuřátko na klíček rovněž (kdysi stálo asi 3 koruny a včera jsem ho viděl v antiku za 150 korun).

A staré Čtyřlístky, které stály kdysi 7 korun, se teď na Aukru prodávají i za 1.000 Kč.

 

Tak jak? Budeme v tom pokračovat? Budeme hledat, čemu všemu ještě stoupla cena? :sad01_anim:

 

Edit: tohle je mazec, stará hračka - motorka ČeZeta. Stála pár korun a teď se prodává za 1.200Kč!!! Radku, jdi do ní :D

post-1118-1277366445,82.jpg

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edit: tohle je mazec, stará hračka - motorka ČeZeta. Stála pár korun a teď se prodává za 1.200Kč!!! :D

 

Nazev tematu je "Nakup hodinek jako investice?" Ja jsem presvedcen, ze ano, pokud to clovek cini promyslene a hlavne na delsi dobu. Nic vic, nic min.

A co se tyce tveho posledniho prispevku - tobe ocividne uniklo, ze Chronomag je o hodinkach, sberatele starych hracek maji urcite sve vlastni forum, takze s tvoji CeZetou jsi tady tak trochu mimo misu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co to je ale ta investice. Ano z 500 udělat za 30 let 7000 není špatné. Ale fungovalo by to udělat z 500 000 za 30 let 7 000 000. Asi ne, že jo. Kdybys těch Primek koupil tehdy 1000 tak je dnes na trhu asi všechny po 7000 neprodáš. Čili, pokud to má být skutečně investice, a umělecké předměty a starožitnosti obecně jsou, tak to má smysl jen u těch skutečně vyjímečných a už v době pořízení drahých kusů. Já mít volných 4,5M tak jdu určitě do toho nového Danielse, i kdyby jen kvůli prachům, protože ten se do pěti let prodá za dvojnásobek, si myslím. Ale hodinky pod 100 000 podle mne žádná velká investice nejsou. To už jsou asi lepší obyčejný pozemky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co to je ale ta investice. Ano z 500 udělat za 30 let 7000 není špatné. Ale fungovalo by to udělat z 500 000 za 30 let 7 000 000. Asi ne, že jo. Kdybys těch Primek koupil tehdy 1000 tak je dnes na trhu asi všechny po 7000 neprodáš. Čili, pokud to má být skutečně investice, a umělecké předměty a starožitnosti obecně jsou, tak to má smysl jen u těch skutečně vyjímečných a už v době pořízení drahých kusů. Já mít volných 4,5M tak jdu určitě do toho nového Danielse, i kdyby jen kvůli prachům, protože ten se do pěti let prodá za dvojnásobek, si myslím. Ale hodinky pod 100 000 podle mne žádná velká investice nejsou. To už jsou asi lepší obyčejný pozemky.

 

 

Dobře si žačal.Pojďme od výpočtů co kolik vynese,k samé podstatě investice.Ta může být špatná nebo dobrá,nás jak předpokládám zajímá ta dobrá.Investice závisí na spoustě faktorů,některé můžeme předpokládat jiné ne.Jako příklad uvedu všeobecně rozšířený mýtus,že investice do pozemků je nejlepší.Ale ouha,koupím pozemek a pak jsou dvě možnosti,buď mi okolnosti nahrají a přes můj pozemek povede dálnice nebo třeba úřad vydá stavební uzávěru.To jsou okolnosti,které rozhodnou o mé investici.Stejné je to i u ostatních věcí.Například nyní koupená drahá věc, od v této době uznávané firmy nebo autora nezaručí,že za 30 let neupadne v zapomnění a nikdo o tyto věci nebude mít zájem.Smiřme se všichni s faktem,že dobrá investice je něco jako loterie a že návod na stoprocentní investici neexistuje. :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To už tu asi padlo,jak říká stará židovská anekdota, peníze nejsou všechno, je třeba mít i něco ve zlatě a v nemovitostech :-)

A já bych přidal a ještě v uměleckejch předmětech.

No osobně mne to až tak netrápí.

Jinak stavební spoření je prej dobrá investice, jsem slyšel, Kalousek povídal ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Pánové, co se podívat na investici do hodinek z trochu jiného úhlu. Tedy nikoli z pohledu: za kolik je teď koupím a kolik můžu vydělat/prodělat, když je za x let prodám, ale kolik mi hodinky můžou pomoci vydělat za dobu, kdy je budu nosit.....

Hodinky, ať už si to někdo připustí nebo ne, dělají člověku image, stejně jako oblečení. Když si kupuju oblek od Versace, Armaniho nebo Bosse, taky nepřemýšlím o tom, za kolik ho za tři roky prodám a jestli na tom můžu dokonce něco vydělat.

Dokázat zhodnotit investici do sebe sama, do image stojí jistě mnohem víc úsilí a přemýšlení než spekulativní "koupím - budu se modlit - prodám" nicméně si myslím, že efekt za to stojí......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, co se podívat na investici do hodinek z trochu jiného úhlu. Tedy nikoli z pohledu: za kolik je teď koupím a kolik můžu vydělat/prodělat, když je za x let prodám, ale kolik mi hodinky můžou pomoci vydělat za dobu, kdy je budu nosit.....

Hodinky, ať už si to někdo připustí nebo ne, dělají člověku image, stejně jako oblečení. Když si kupuju oblek od Versace, Armaniho nebo Bosse, taky nepřemýšlím o tom, za kolik ho za tři roky prodám a jestli na tom můžu dokonce něco vydělat.

Dokázat zhodnotit investici do sebe sama, do image stojí jistě mnohem víc úsilí a přemýšlení než spekulativní "koupím - budu se modlit - prodám" nicméně si myslím, že efekt za to stojí......

 

TO je slovo do pranice.. nelze než souhlasit...

 

Nicméně jsou lidé, kteří s Vámi obchod neuzavřou právě proto, že dané hodinky nemáte nebo naopak máte.... záleží na situaci a to podle mě správné není

 

....znám případy, kdy mi přímo člověk řekl: "já na to jednání nemůžu jet svojí A6... to by si řekli že si nějak dobře žijem a z obchodu nebude nic..."

a jsou tací, kteří to aplikují také na hodinky.... pokud se v nich vyznají :-):-):-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...