Přejít na obsah

Brusel - co k vidění


Xampik

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

za pár dní se chystám do Brusselu, obecně mě staré památky apod. moc nezajímají, jsem teenager. Mohl by mi někdo něco doporučit co tam navštívit, co by mě nenudilo ? Říkal jsem, že určitě zde by někdo mohl věděť :-) + kde tam najdu nějaká pěkná hodinářství - nejlépe v centru.

 

Díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

tvůj věk je pro mě již ''dávná'' minulost, takže Ti neporadím, kam v Bruselu zajít.

 

Ale na hodináře v centru bych tu něco měl.

Z hlavního bruselského náměstí GRAND PLACE vede směrem z kopce k burze ulice rue au Beurre. Tam najdeš asi 50m od náměstí dvě

hodináštví. De Witte- Omega,Longines,TH ....

De Greef - Rolex, Panerai, Chopard ....

Kousek tam odtud je na rue des Fripiers hodinářství Tollet - B, TH, Longines, Bell Ross ....

 

Tak se jdi pokochat, určitě to bude zajímavější než město. Je to totiž hrozná díra. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

za pár dní se chystám do Brusselu, obecně mě staré památky apod. moc nezajímají, jsem teenager. Mohl by mi někdo něco doporučit co tam navštívit, co by mě nenudilo ? Říkal jsem, že určitě zde by někdo mohl věděť :-) + kde tam najdu nějaká pěkná hodinářství - nejlépe v centru.

 

Díky :-)

http://www.alamortsubite.com/index.htm pak napiš, cos tomu pivu říkal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Suhlasim s Honzom71, jeden cely roh je vyhradeny pre hodinky, takto by to mohli robiť všade, veľmi sa nenochodiš a vidiš všetko ;)

Začinaš pri vitrine preplenenej Carrerami a končiš pohladom na JLC pri De Greefovi, ktory je asi najlepši a zažil som tam druhu najlepšiu obsluhu ever (pani okolo 35 s 40mm Paneraimi).

PS: nechcem ťa podceňovať, ale ak ideš prvykrat do takehoto obchodu a ľudia vnutri sa tvaria, že nič, tak zvoň (mne sa to tiež stalo) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... De Greefovi, ktory je asi najlepši a zažil som tam druhu najlepšiu obsluhu ever ....

 

jj , to jsou profíci s velkým P. A tak je to většinou s obchody ''na zvonek''. Odfiltrujou si tak spoustu lidí, co chtěj jen koukat

do vitrín. Btw ani žádný v obchodě nemají. Zkoušel jsem tam jedny PAM a byl jsem unešenej. Ochota, rezervace s jejím následným

bezproblémovým prodloužením po telefonu. Moc hezkej zážitek.

Podobně to maj v Lascar - JLC,Rolex, Tudor..... . Byl jsi i tam ?

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.alamortsubite.com/index.htm pak napiš, cos tomu pivu říkal ;)

 

to je mazec :-) máš k tomu více info ? co ceny ? akorát ... mě bude 18 až za 3 měsíce :/ ale fakt tam chci jít, chutná mi Stella, Hoegaarden apod. :-)

 

přemýšlím, že bych trochu upravil občanku :rolleyes:

Upraveno uživatelem Xampik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mort Subite je skvělý podnik. Muzeum komiksu taky stojí za to. Jinak mohu zcela přízemně doporučit hranolkárnu Maison Antoine na Place Jourdan. Nejlepší hranolky, co jsem kdy jedl...

 

 

Na doporučení hranolek v Belgii není nic přízemního. Rozhodně je dělaj lepší než pivo ! :D

A ty z '' Žurdánu'' jsou fakt klasa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je mazec :-) máš k tomu více info ? co ceny ? akorát ... mě bude 18 až za 3 měsíce :/ ale fakt tam chci jít, chutná mi Stella, Hoegaarden apod. :-)

 

přemýšlím, že bych trochu upravil občanku :rolleyes:

Belgie je země pivu zaslíbená, několik stovek pivovarů a Mort Subite - náhlá smrt - je nejtradičnější bruselská hospoda. Je tam nabito, jejich místní pivo mě vůbec nechutnalo, ale je to v Bruselu skoro povinnost jako ústřice, hranolky a pralinky. V tvých letech jsem si ožíral hubu kdejakým patokem a zajímaly mě hlavně památky. Teď po shlédnutí desítek kostelů, hradů, význačných domů apod. mě nezajímají památky, ale slídím po žrádle a pití.

Jinak v Belgii je hřích jeden druh piva opakovat dvakrát... Zvlášť ty trapistický stojí za to. Ale bacha, bývají hodně plnotučný, tak abys neskončil ve smyku.

 

Někde jsem slyšel, že správné bruselské hranolky se smaží v hovězím loji. Nevím, co je na tom pravdy. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tam právě budu jen "chvíli" a to ani ne 24 hodin - pár hodin na transfer z letiště, přemýšlím že bych sfouknul Atomium, Muzeum Komiksu a pak to pivo ! :suicide_anim: :suicide_anim: :gun_bandana: :gun_bandana:

Atomium je myslím skoro dobrou hoďku z centra. A že bych z něj padl na řiť...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... De Greefovi, ktory je asi najlepši a zažil som tam druhu najlepšiu obsluhu ever ....

 

jj , to jsou profíci s velkým P. A tak je to většinou s obchody ''na zvonek''. Odfiltrujou si tak spoustu lidí, co chtěj jen koukat

do vitrín. Btw ani žádný v obchodě nemají. Zkoušel jsem tam jedny PAM a byl jsem unešenej. Ochota, rezervace s jejím následným

bezproblémovým prodloužením po telefonu. Moc hezkej zážitek.

Podobně to maj v Lascar - JLC,Rolex, Tudor..... . Byl jsi i tam ?

No ja som si nechal priniesť JLC Master Compressor Chronograph LE Rossi a Extreme World Chronograph a to som tam bol s vakom na chrbte ;)

Obchod čislo jedna bol JLC butik v Pariži, ale to si ma zobral na mušku riaditeľ butiku, keby som tam skušal viac kuskov, tak mi snad aj uvari kavu :thumbsup_anim:

V tom druhom som nebol.

 

Fajnové je muzeum komixu tedy po požití pár sklenic leffe:o)

Nechcem rozputavať flame, ale Leffe je to najhoršie pivo, ake som kedy pil a to mi taka Stella veľmi chuti....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do Belgie se chystám na začátku ledna, Brusel je počáteční destinace. Pak podle nálady Antverpy, Bruggy nebo do Francie...

Kdyby někdo dal tip na dobré místo třeba na večeři, tak by to bodlo :)

 

Ještě bych doporučil Gent a jejich hospůdku s 220 druhy piva. Dají se tam najít zajímavé kousky a některé jsou i pitelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chumpus: z Belgie musim jednoznacne doporucit mesto Gent, ktery je mnohem zajimavejsi nez Bruggy a neni tam takova spousta turistu. Zakladem navstevy Belgie je ochutnavka hranolku s vybornymi omackami (doporucuju omacku Americana nebo Coctail ;-) Taktez belgicka piva - vynechal bych Stellu, ktera neni nicim zajimava. Doporucuji ochutnat Duvel, Grinbergen nebo Orval. Pro nasince dost nezvykle, me hrozne chybi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mladšia dcéra by mala zajtra priletieť z Antverp. 10-členná školská výprava je na nákupe surových diamantov pre potreby školy, prehliadke v múzeu diamantov, diamantovej burzy a návšteve miestnej partnerskej zlatníckej školy. Dostala pokyn všetko fotiť, ak bude niečo zaujímavé tak sem hodím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K hodinkám bych ještě dodal, že poměrně pěkně se dá projít po Waterloolaan v centru, je to taková nákupní Avenue. V Hiltonu tam má hodinky Gilson (www.gilsononline.be) a o kousek dál M. Lascar (adresa: Waterloolaan 57B). Najíst se tam taky dá celkem pěkně, ale vesměs mi všecky restaurace příjdou podobný jak kvalitou tak cenově, takže si vyber spíš co by tebe zaujalo.

 

Atomium je od centra celkem daleko, ale dá se tam dojet poměrně rychle autem. Ale spíš bych vedle Atomia doporučil mini-evropu, to mi přišlo zajímavější.

 

A pro znalce tam ještě vím o muzeu krbových hodin. Provádí tam ten, kdo je už léta sbírá a má jich opravdu stovky. Bohužel je to otevřené jen v neděli a nebo v případě větší skupiny na objednání. http://www.clockarium.be/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...