Přejít na obsah

Omega Genève


kalafuna

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, potřeboval bych radu, zda jít do koupě tohoto kousku, nebo hledat někde jinde... Docela se mi ty staré kousky líbí a mám chuť je vyzkoušet, ale jsem naprostý začátečník, takže radou nepohrdnu...

 

http://www.chrono24.com/cz/search/index.ht...numresults=2164

 

stav vyzera ok, nicmene kdyz budes chvilu "ebayovat", tak sa da sehnat v perfektnim stavu i kolem 400E

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi tento styl moc líbí, ale moc rad Ti nedám, bo je zatím nevlastním.

Na co si dej ale pozor (a již to tu mnohokrát zaznělo) je velikost pouzdra.

Jako vintage dobrý, ale na denní nošení 35mm může být pro někoho sakra málo.

Ale třeba se to jednou vrátí a nikdo se nad tím nepozastaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají, že jsou v perfektním stavu, ale ta cena je hodně vysoká, myslím, že by se takové daly na ebay pořídit opravdu podstatně levněji, tak kolem 200 EUR. Když bys nevyžadoval perfektní stav, tak třeba i za 120-150 EUR. Je to u Omegy základní řada, uvažovat můžeš o tomtéž, ale v automatu. Z vlastní praxe- zlacené bych nebral, i když je zlacení kvalitní, tak se při pravidelném nošení časem otře, týká se to též korunky. Vůbec, ten bicolor zlato- nerez se mi na tak klasických hodinkách nezdá šťastný. Totéž, ale v nerezu se mi zdá elegantnější. A nebo koupit totéž, ale rovnou ve zlatém pouzdře, tam by ta jejich cena odpovídala. Tak jako tak, získáš parádní klasické hodinky s vysoce kvalitním strojem, ať zvolíš kteroukoli variantu. Ohledně velikosti- zkus si na ruce Primky, budeš-li spokojen, budeš spokojen i s tímto, navíc, líp sedí, protože jsou nižší. Velikost hodinek je móda, nic víc. Padesát let bylo 33-34 mm akorát a teď je to malý? I unisex modely mají kolem 30mm a jsou parádní. Takže je to jen o pocitu a preferencích. Ty Omegy nebudou nikoho mlá*** do očí, znalec si jich stejně všimne a ocení je. Přeji šťastnou ruku při výběru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají, že jsou v perfektním stavu, ale ta cena je hodně vysoká, myslím, že by se takové daly na ebay pořídit opravdu podstatně levněji, tak kolem 200 EUR. Když bys nevyžadoval perfektní stav, tak třeba i za 120-150 EUR. Je to u Omegy základní řada, uvažovat můžeš o tomtéž, ale v automatu. Z vlastní praxe- zlacené bych nebral, i když je zlacení kvalitní, tak se při pravidelném nošení časem otře, týká se to též korunky. Vůbec, ten bicolor zlato- nerez se mi na tak klasických hodinkách nezdá šťastný. Totéž, ale v nerezu se mi zdá elegantnější. A nebo koupit totéž, ale rovnou ve zlatém pouzdře, tam by ta jejich cena odpovídala. Tak jako tak, získáš parádní klasické hodinky s vysoce kvalitním strojem, ať zvolíš kteroukoli variantu. Ohledně velikosti- zkus si na ruce Primky, budeš-li spokojen, budeš spokojen i s tímto, navíc, líp sedí, protože jsou nižší. Velikost hodinek je móda, nic víc. Padesát let bylo 33-34 mm akorát a teď je to malý? I unisex modely mají kolem 30mm a jsou parádní. Takže je to jen o pocitu a preferencích. Ty Omegy nebudou nikoho mlá*** do očí, znalec si jich stejně všimne a ocení je. Přeji šťastnou ruku při výběru

 

konkretne k geneve - ja jsem je na ebay sledoval cca 3 mesice (AT + DE) a za 200 v rozumne kvalite je fakt nekoupis... cena sa pohybuje kolem 400-600E (automat)... jinak jestli vis kde je koupit za 150E, prosim odkaz, rozsirim sbirku:)

 

taky pozlacenou verzi moc eee - presne jak pises, problem s otrenym

 

a jeste k PRIM - jsou hezke, jsou fajn, ale za stejne prachy radeji starsi omega nez novy prim... aspon to je muj nazor (pro info - 2x prim mam)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rad vzpominam na tyhle kousky, jen ty zlacene byly ukrutne male, nekde okolo 32mm, ale mely dokonale jednoduchej cifernik.. Ty druhe dvoje jsem nosil celkem casto a ty hranatejsi jsem mel skutecne rad, mel jsem je ve vybornem stavu a ted kdyz jsem si na ne vzpomnel tak mi trosku chybi, v tomhle stavu je uz za rozumny penize asi nesezenu..

post-1304-1259007435.jpg

post-1304-1259007440.jpg

post-1304-1259007445.jpg

post-1304-1259007479.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rad vzpominam na tyhle kousky, jen ty zlacene byly ukrutne male, nekde okolo 32mm, ale mely dokonale jednoduchej cifernik.. Ty druhe dvoje jsem nosil celkem casto a ty hranatejsi jsem mel skutecne rad, mel jsem je ve vybornem stavu a ted kdyz jsem si na ne vzpomnel tak mi trosku chybi, v tomhle stavu je uz za rozumny penize asi nesezenu..

 

3-ti v poradi jsou fakt krasne... nahodou ref si nepamatujes? odhaduji, ze sehnat neco takoveho v dobrem stavu tak kolem 500E asi:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik tě stály?

 

Já je pořídil z e-bay asi za 200 EUR, dalších 5.500,- stálo vyčištění strojku, výměna sklíčka a ruček (má první a poslední akce u Hanáka - sklíčko a ručky vůbec nebylo třeba měnit a ta anabáze byla hrozná). Po doladění Mechanem chodí naprosto perfektně. Čili suma sumárum asi 10.000,- Kč za NOS stav. Kdybych tenkrát věděl, co vím dnes, mohl jsem cca 3-4 tisíce ušetřit. Ale ty hodinky za to i tak stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od Josepha jsem nějaký hodinky kupoval. Ceny jsou sice trochu natažený, ale zase jsou většinou po generálce, zpravidla všechno origo. Tydle mají origo pásek i sponu. Pokud se ti líběji a nemáš extra potěšení z lovu na ebay, tak bych do nich asi šel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je pořídil z e-bay asi za 200 EUR, dalších 5.500,- stálo vyčištění strojku, výměna sklíčka a ruček (má první a poslední akce u Hanáka - sklíčko a ručky vůbec nebylo třeba měnit a ta anabáze byla hrozná). Po doladění Mechanem chodí naprosto perfektně. Čili suma sumárum asi 10.000,- Kč za NOS stav. Kdybych tenkrát věděl, co vím dnes, mohl jsem cca 3-4 tisíce ušetřit. Ale ty hodinky za to i tak stojí.

výsledek je královský :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...