Přejít na obsah

Příběhy ze života milovníka hodinek


Návštěvník salamio

Doporučené příspěvky

Hmm, vindaloo mal som ho v sobotu na obed. :)

 

To nevím, jestli bych zvládnul, páč jsem kvůli tomu dneska spal asi dvě hodiny (zabalil jsem to asi kolem páté). V inspiraci mi pomohl můj oblíbený trojboj (fernet, kozel, frankovka).

Ale za všechno může samozřejmě cortes1190, který ve mně spustil lavinu nostalgie po jedné bangladéšské hospůdce na předměstí Londýna, kde jsem často s obsluhou diskutoval na různá témata, nejraději o náboženství, protože to s nima bylo nejlepší. Jednou mi pak už odmítli nalít, když jsme se neshodli v otázce překladů Koránu, ale do příště je to přešlo.

Sakra, zase ta nostalgie, budu si někdy muset uvařit pořádné vindaloo :cheff: :sweatdrop: :crying_anim02:.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník salamio
Hmm, vindaloo mal som ho v sobotu na obed. :)

No jo, vindaloo, když se povede, tak činí z obyčejného jídla přímo transcendentní zážitek. Postupně si přestáváš uvědomovat své tělo a veškeré vnímání se soustředí na jeden jediný bod uvnitř úst ? o to však intenzivnější. Při dojídání talíře se již duše úplně odděluje od těla. Zpět se mnohdy navrátí jen za cenu rituálního zlikvidování spousty lahví Bangla nebo Singha. Druhý den ráno je obzvlášť vhodné pro praktikování pokročilého cvičení v zenovém budhismu, kdy se pojídač vindaloo zavřený v malé komůrce nesmí nechat ovlivnit utrpením.

Jen málo jiných pokrmů nabízí takový duchovní rozměr při konzumaci i po ní.

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne si to popisal :) Ak budes niekedy v Prahe, chod do Pakistanskej restauracie Rana, kde robia "mean vindaloo". Hreje tri krat :)

Ale pikantnost nie je na ukor chute.

 

No jo, vindaloo, když se povede, tak činí z obyčejného jídla přímo transcendentní zážitek. Postupně si přestáváš uvědomovat své tělo a veškeré vnímání se soustředí na jeden jediný bod uvnitř úst ? o to však intenzivnější. Při dojídání talíře se již duše úplně odděluje od těla. Zpět se mnohdy navrátí jen za cenu rituálního zlikvidování spousty lahví Bangla nebo Singha. Druhý den ráno je obzvlášť vhodné pro praktikování pokročilého cvičení v zenovém budhismu, kdy se pojídač vindaloo zavřený v malé komůrce nesmí nechat ovlivnit utrpením.

Jen málo jiných pokrmů nabízí takový duchovní rozměr při konzumaci i po ní.

:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne si to popisal :) Ak budes niekedy v Prahe, chod do Pakistanskej restauracie Rana, kde robia "mean vindaloo". Hreje tri krat :)

Ale pikantnost nie je na ukor chute.

sakra, úplně se mi sbíhaj sliny. pálivý miluju. našel jsem tam akorát tohle, není to ono?

http://pakistani.cz/index.php?main_page=pr...;products_id=37

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio
Jo tak tuto specialitku jsem si dal jednou a potom jsem dva dni chodil na WC s hasícím přístrojem :D .

To chce trénink. Občas v Říši chodím do jedné thajské hospody a to je taky většinou obohacující zážitek. Někdy si musím dát ještě rýži navíc a obsluha nestačí nosit Singha. Můj kolega mě jednou při večeři zhodnotil jako nice impersonation of a water fountain :). Tabasco si kupuju v Makru v 12 oz balení, páč ty malinké lahvičky mi moc dlouho nevydrží. Taky nejsou špatné různé extraktové omáčky, třeba Devil's Revenge ? Hot Sauce From H.e.l.l. Má nádherný popis: Just a reminder of what's waiting on the other side. Capsicum extract combines with habinero peppers to produce one of the worlds hottest hot sauces. It's time to repent! :) A krásně kope...

 

Jinak jsem jednou četl pěkný rozhovor s maďarským pěstitelem papriček, kde došlo i na téma day after. Říkal, že se dá zvyknout, ale že nejhorší bylo, když po konzumaci papriček (rukama) šel na malou a neumyl si ruce předtím.

Upraveno uživatelem salamio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Jo tak tuto specialitku jsem si dal jednou a potom jsem dva dni chodil na WC s hasícím přístrojem :D .

 

A ze kterého konce šly plameny? :D :D

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kde ich kupujes? Ja som objavil v US jeden obchod, kde mali snad 500 druhov, tak som sa zasobil. Dochadza municia, ak by si vedel doporucit nejaky obchod.

 

To chce trénink. Občas v Říši chodím do jedné thajské hospody a to je taky většinou obohacující zážitek. Někdy si musím dát ještě rýži navíc a obsluha nestačí nosit Singha. Můj kolega mě jednou při večeři zhodnotil jako nice impersonation of a water fountain :). Tabasco si kupuju v Makru v 12 oz balení, páč ty malinké lahvičky mi moc dlouho nevydrží. Taky nejsou špatné různé extraktové omáčky, třeba Devil's Revenge ? Hot Sauce From H.e.l.l. Má nádherný popis: Just a reminder of what's waiting on the other side. Capsicum extract combines with habinero peppers to produce one of the worlds hottest hot sauces. It's time to repent! :) A krásně kope...

 

Jinak jsem jednou četl pěkný rozhovor s maďarským pěstitelem papriček, kde došlo i na téma day after. Říkal, že se dá zvyknout, ale že nejhorší bylo, když po konzumaci papriček (rukama) šel na malou a neumyl si ruce předtím.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio
A kde ich kupujes? Ja som objavil v US jeden obchod, kde mali snad 500 druhov, tak som sa zasobil. Dochadza municia, ak by si vedel doporucit nejaky obchod.

Firma, kde dělám, má jednu pobočku ve Scottsdale, AZ (kousek od Phoenixu), tak tam normálně v krámě, když jsem tam byl nebo když tam někdo jede.

Ale jinak bych asi mohl doporučit tento obchod ? mají i kamennou prodejnu v Praze. A hlavně si tam rád čtu ty komentáře k produktům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...