Přejít na obsah

Jak natahovat hodinky?


nivarox

Doporučené příspěvky

Prosím o malou radu. Když jsem byl kluk, tak teta mi říkala, že kdysi před hodinářem natahovala korunku hodinek jen jedním směrem. Ten na tetu zakřičel, že tak nikdy, jen nejlepší natahovat tam a zpět. Tak to dělám u všech svých hodinek dodnes. Včera jsem byl v hodinářství aby se mi podívali na moje staré Primky, že totiž při natahování občas zaskřípnou (křupnou). Žena za pultem se mě ptala na můj způsob natahování. Po mé odpovědi řekla, že musím pouze jedním směrem, že se prý hodinky lépe natáhnou. Já si myslím, že je to cipovina a že má smůlu, když nechtějí, abych jim dal vydělat. Jaký je na to váš názor? Tam a zpět nemo jen tam...(?)

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak smerem zpět se hodinky nenatahuji ale maji jakysi volnobeh, takze je uplne jedno jestli pri natahovani parkrat protocis smerem zpet. Je to jako kdyz slapes na kole a parkrat proslapnes dozadu (pres volnobeh) - na jizdu vpred to nema vliv.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží jak se Ti to líp drží, jestli chceš přechytávat nebo ne. Já natahuji tam i zpět.

 

Jako malí kluci jsme natahovali naše dětské primky tak, že jsme je nasadili korunkou na tátův psací stůl a jeli jsme hodinkama dopředu, dokud se korunka nezastavila o doraz... Pak jsme dostali na budku (za porýpanej stůl, ne za hodinky), ale stejně jsme si nemohli pomoct, neb to šlo tak krásně a tak libě to cvrčelo... :guiltysmiley:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Řekl bych, že to bude další zábavný seriál.  Aneb jak na to. " 

S citem '.  toť vše.   Kdo to urve je vůl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

 

QUOTE(DAveDOG @ 1.12.2009 - 11:05) 351348[/snapback]
Záleží jak se Ti to líp drží, jestli chceš přechytávat nebo ne. Já natahuji tam i zpět.

 

Jako malí kluci jsme natahovali naše dětské primky tak, že jsme je nasadili korunkou na tátův psací stůl a jeli jsme hodinkama dopředu, dokud se korunka nezastavila o doraz... Pak jsme dostali na budku (za porýpanej stůl, ne za hodinky), ale stejně jsme si nemohli pomoct, neb to šlo tak krásně a tak libě to cvrčelo... guiltysmiley.gif

Jj, my taky tak. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...