Přejít na obsah

Týdenní odchylka u Vašich mechanických hodinek, při běžném n


BUBÁK

Doporučené příspěvky

Tak já se tady taky rozplýval v červnu jak mi moje milovaný Roamery s Etičkou 2824-2 s DD nadstavbou dělaj 1.6 sekund denně a ejhle,těď je to cca -6 sekund.Pořád to není zlý ale ten propad mi leží v hlavě.

No možná by taky chtěly po těch 11 letech trochu promazat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 139
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jsem si teď na svatbu vzal jako dresswatch servisované vintážní Primky elegant. Normálně se zpožďují pár sekund za den, ale při tom rychlém valčíku a všeobecném blbnutí nabraly za pár hodin zpoždění asi 40 minut. To jsem se docela vyděsil a hned je sundal....napadlo mě při tom - je možné takhle starší strojky opravdu mechanicky poškodit? Nebyly to žádné velké rány, ale prostě rychlej tanec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Před pár dny jsem omylem dal hodinky na pár vtěřin k repráku a druhý den byly přes minutu v plusu.

Teďka +4s.

Přísahal bych, že jsem neměl vlčí mlhu,ale že by se samy vrátily k původní odchylce mi taky přijde divné :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje Steiny ocean one 39 s eta 2824-2 elabore od piatka 24ho za 7 dni su dokopy na +1.5. Je to neuveritelny udaj no mam obavu ze ako si strojcek sadne, spomalia sa...

Nové hodinky si sedají až o třicet sekund, takže bych řekl že se ti rozhodí, ale není problém je pak doladit :-) Některé kalibry se ba naopak i po záběhu zrychlí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové hodinky si sedají až o třicet sekund, takže bych řekl že se ti rozhodí, ale není problém je pak doladit :-) Některé kalibry se ba naopak i po záběhu zrychlí...

 

Moje Steiny ocean one 39 s eta 2824-2 elabore od piatka 24ho za 7 dni su dokopy na +1.5. Je to neuveritelny udaj no mam obavu ze ako si strojcek sadne, spomalia sa...

 

Obavy zbytečně neměj, moje Certiny od novoty šly +6s/den, nyní po roce +4s/den. Mají Etu 2824-2 stand.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zodiac Sea Dragon Chronograph   -   7 dní+29sec.

To jsou cca 4 sec.denně.

Na necelý dva roky starý,skoro nenošený hoďky to de.

Uvidíme jak dál.S odkládáním na noc jsem ještě nelaboroval.

Klasicky je stavím na bok(mě z neznámého důvodu-jako všechny ostatní),tlačítkama hore.

Upraveno uživatelem leebauer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obavy zbytečně neměj, moje Certiny od novoty šly +6s/den, nyní po roce +4s/den. Mají Etu 2824-2 stand.

O žádné obavy nejde, seřízení nových hodinek v záruce je běžná věc. Já jsem měl upřímně rozkoplé skoro všechny nové hodinky včetně Béček, Iwc i Rolexek, které šli 15s do plusu. Po cca. měsíci si sedli a pak už začali být extrémně přesné. Kalibr Elite co mám teď v Zenithu se dává naschvál z výroby do mínusu, protože jak se záběhne, zrychlí se. Možná by se měli od Certiny učit :-) Ne, dělám si srandu, občas se poštěstí....ale z mé zkušenosti a haldy nových hodinek co mi prošli rukama se tedy většina zabíhala postupem času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...