Přejít na obsah

Týdenní odchylka u Vašich mechanických hodinek, při běžném n


BUBÁK

Doporučené příspěvky

Po třicetidenním měření to Roamer La Grande Chronograph dělá 11sekund týdně do mínusu. To je necelých 1.6 sekund denně. Stroj Eta 2824-2 s DD nadstavbou. Stáří hodinek 11let. Zatím neotevřené. Jsem spokojen.

To je hodně top..pěkný,jak to tady tak čtu, tak bych měl asi nechat hodinky seřídit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 139
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Moje 3 měsíce staré Steinhart Ocean Titanium 500 se strojkem ETA 2892-2 TOP dělají denně v průměru kolem 4,5s do plusu. Co mě u této hodnoty těší je, že je v zásadě stabilní. Tak malé rozpětí odchylek jsem u žádného předešlého strojku ještě neměl:

 

post-437-0-44850100-1496941648_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Momentalne som zistil, ze ako keby sa hodinky chvilku upravovali"nastavovali, ci prisposobovali" danej situacii- ked boli vo winderi, robili cca do1sec(den), potom ked som dajme tomu ich nosil, chvilku mali iny nazor ale nakoniec sa zasa zrovnali... takze za mna sa drzim do1sec/24hod

 

 

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko 4r36 po serizeni ztraci 4 vt. tydne. V noci je odkladam na sklo, cimz si udrzi stabilni odchylku. Hodinky nosim stale na ruce vyjimaje v noci takze jsou plne natazene. U starsich Seiko 7s36 byla odchylka po serizeni 0 vt. Pres den ztratily vterinu a pres noc ji nabraly polohou na dynku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4R35 bez řešení různých odkládání mi dlouhodobě dělá +1.7 s/den Štajny jsou nový a dělají zatím +4-5 s/den. Ale jak říkám ta ETA2892A2 je nová a ještě jsem ji neměl důvod regulovat. Ta Seika dělala z fabriky -20 vteřin, takže ty jsem nechal vyladit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Existuje "nějaká" souvislost v přesnosti/rychlosti chodu, když hodinky nosím a když jsou odložené, případně jak jsou odložené?

Mám předchozí model Tissot PRS 516 (T91.1.483.31 s ETA 2836-2) , a za den (24 hod) mi opožďují 10-30 sec. Když je nosím, méně, když je odložím více :-(

Je nějaká "hranice", co je v normě a čím se již zabývat? Děkuji předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V závislosti na typu a řádu tý ety (elabore, top etc.) si můžeš dohledat tabulku odchylek v toleranci. Souvislost samozřejmě existuje, ovlivňuje to i jak je položíš, když je nenosíš. Každopádně mínus 30 a víc je dle mě už mimo toleranci a hodil bych to k hodináři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10-30 s/den možná bude v toleranci uváděné výrobcem, ale rozhodně bych takovou odchylku netoleroval. Ten strojek umí být výrazně přesnější. Doporučuji návštěvu hodináře, je to na chviličku.

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji!!!

Poprosím ještě o případné doporučení kde zajít. Jsem z Kopřivnice, takže Ostrava, F-M a okolí, případně ValMez a okolí.

Ještě jednou díky!!!

PS1: každopádně se vzhledem hodinek jsme maximálně spokojen a s chováním strojku (nastavování času, data, vůle) SUPER!

PS2: pravda, žádné zkušenosti praktický nemá, jsou to mé prvné "lepší", byť starší mechanické hodinky (nepočítám mé první dětské PRIM a nynější traktory, které jsme si musel sehnat :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prcat aplikace :P  Seřizuju podle hodin v komplu. A že to dělám teda často...něják psychicky nezvládám odchylky větší než 30sec. :wallbash: :whistling:

 

Ale k tématu, všechny Breitlingy (ETY) jsou v COSC toleranci, u Seiko je to ale už horší. Ale co jsem začal s hodinkama spávat, obecně se to zlepšilo. Asi mám lepší spací polohu než odkládací B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si to nainstaluj a vyzkoušej. Je tam kombinace GPS time a NTP time

 

No chcou za to 150Kč a nikde jsem se nedočetl, jak to měření vůbec probíhá. Mám jednu aplikaci, kde musím kliknout přesně v momentě, kdy vteřinovka přejede přes 12, tak abych si nestáhnul druhou stejnou, která je navíc placená.

 

Prcat aplikace :P  Seřizuju podle hodin v komplu. A že to dělám teda často...něják psychicky nezvládám odchylky větší než 30sec. :wallbash: :whistling:

 

Ale k tématu, všechny Breitlingy (ETY) jsou v COSC toleranci, u Seiko je to ale už horší. Ale co jsem začal s hodinkama spávat, obecně se to zlepšilo. Asi mám lepší spací polohu než odkládací B)

 

Toho jsem se vždycky bál spát s hodinkama, abych je neomlátil o zeď ve spánku  :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...