Přejít na obsah

PRIM MPM


Doporučené příspěvky

kluci, mě už to teď přijde napínavý! A tomu pak fotodokumentace.

Co trochu tepla? Myslím přiměřeně. el. trouba, 50°C na půl hodiny... Samozřejmě, až v klidu se z mrazáku vrátí na pokojovou teplotu. To by měly snést bez poškození plastů, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda že už nejsem v mé předposlední firmě. Testovali jsme elektroniku dodávanou za Ural do Ruska a provozní testy jsme dělali na -40st. pro tzv. military provedení.

Byl na to speciální box s vnitřním objemem přes 1 m3 a jednou jsme zkusili, kolik v něm vytáhneme. Dostali jsme se na -72st., což už je fakt slušná zima.

Bylo by super je dát do boxu a sledovat, kdy se které zastaví (jestli se zastaví), to už začínal tuhnout i olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda že už nejsem v mé předposlední firmě. Testovali jsme elektroniku dodávanou za Ural do Ruska a provozní testy jsme dělali na -40st. pro tzv. military provedení.

Byl na to speciální box s vnitřním objemem přes 1 m3 a jednou jsme zkusili, kolik v něm vytáhneme. Dostali jsme se na -72st., což už je fakt slušná zima.

Bylo by super je dát do boxu a sledovat, kdy se které zastaví (jestli se zastaví), to už začínal tuhnout i olej.

Ja ako teplomilny clovek by som stuhol urcite :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamarád - léta jsme se neviděli - měl mrazící box, z Pražských mrazíren (dědeček jeho tam byl náměstek či co). Normálně mrazil -70°C (měl tam maso do foroty). G-shocky, co si v r. 1991 koupil v Lucembursku, přežily :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno je jisté - -70st by nevydržely digitállky ani quartzky.

Většina elektrických součástek je v tom lepším případě garantovaná na -20st, v military provedení (cena x10) do -40st. Pak už např. kondenzátory nedrží žádnou kapacitu a elektronika se musí předehřívat.

 

Z hodinek mají šanci jen poctivé mechanické klasiky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu mražení hodinek, u elektronických by to mohlo být jejich poslední hrdinství. Pokud budou jejich obvody pájené nějakou tou hyper super eko **** bio bezolovnatou pájkou tak může nastat takzvaný cínový mor. Cín má totiž takovou nemilou vlastnost že při nízkých teplotách ztrácí svou kovovou strukturu a rozpadá se. začíná to už asi na 13 stupních, čím níž tím hůř a čím čistější cín tím víc to hrozí. U klasické pájky s olovem to není problém ale obávám se že ty eko pájky budou takzvaným kurvítkem. U pájek schválených pro extrémy tam asi budou jiné kovy, v military použití by si to nikdo nedovolil ale pro komerční použití si iluze nedělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu mražení hodinek, u elektronických by to mohlo být jejich poslední hrdinství. Pokud budou jejich obvody pájené nějakou tou hyper super eko **** bio bezolovnatou pájkou tak může nastat takzvaný cínový mor. Cín má totiž takovou nemilou vlastnost že při nízkých teplotách ztrácí svou kovovou strukturu a rozpadá se. začíná to už asi na 13 stupních, čím níž tím hůř a čím čistější cín tím víc to hrozí. U klasické pájky s olovem to není problém ale obávám se že ty eko pájky budou takzvaným kurvítkem. U pájek schválených pro extrémy tam asi budou jiné kovy, v military použití by si to nikdo nedovolil ale pro komerční použití si iluze nedělám.

Ano, zcela souhlasím, čím nižší teplota, tím více je nutné používat klasické neekologické a někdy i nebezpečné "sajrajty".

Kromě toho např. umělé kožešiny na lidech na Sibiři neuvidíš, protože chlupy se olámou a vypadají. Polární liška je polární liška. S těmi umělohmotnými se mohou promenáduvat ochránci zvířat tak v Čechách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vlastně musím Prim MPM poděkovat za to, že jsem objevil svět hodinek. Kdysi dávno v dobách pro mě temných (co se znalostí týče) prohlížím internetové obchody a najednou najdu mechaniku Prim za cca 6tis., říkám si..hmm stále se vyrábí a proto jsem kontaktoval výrobce, ale Elton Prim, kde mi bylo vysvětlono, že situace je jiná. No a pak se rozjel ten kolotož s hodinkami, které mají svůj příběh tady na Chronomagu, rád na tyto časy vzpomínám ;)

Bohužel co mi vždy vadilo, je ETA, proto je mám se starým Prim strojkem. Cenová politika se tu řeší stále, ale ztrácí se podstata nákupu hodinek, ano, jsou předražené na to, že nemají komplikace. Ale vše je jen o pocitu a radosti, cena je nezajímavá...chci nebo nechci, to je důležité.

Prim MPM mi ale nemá co nabídnout, jedná se o hodinky, kterých je na e-bay mrak za zhruba poloviční cenu, o kvalitě mluvit nebudu - neznám, jsou to uživatelské hodinky se strašným módním designem. Kamarádka pracuje jako distributorka MPM, takže mám možnost vidět produkty naživo, ale takové hodinky na toto fórum opravdu nepatří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...