Přejít na obsah

PRIM MPM


Doporučené příspěvky

Souhlasím, ale až na poslední větu... Proč by nepatřily? Ty sám říkáš, že tě sem dovedly... Kdo je tady arbitrem které hodinky jsou a které nejsou "ty správné"? Já sám to nevím, nebo, kdybych to rozhodoval jenom já tak to bude pouze svět "b-uhren" a všechno ostatní je šunt :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, ale až na poslední větu... Proč by nepatřily? Ty sám říkáš, že tě sem dovedly... Kdo je tady arbitrem které hodinky jsou a které nejsou "ty správné"? Já sám to nevím, nebo, kdybych to rozhodoval jenom já tak to bude pouze svět "b-uhren" a všechno ostatní je šunt :D :D :D

 

Ok, souhlasím se světem "b-uhren" :thumbsup_anim: Myslel jsem to tak, že se tady také neprobírají ostatní "aukro" značky. Je to dáno samozřejmě tím, že nesou značku Prim, ale být tam jiná značka a nebýt to "český" výrobce, tak o nich nikdo ani neví. Pro mě osobně je kvalita provedení špatná i vzhledem k nízké ceně a design to degraduje až na samé dno.

Spíše by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdybychom si nechali udělat nějakou LE podle vlastního návrhu...třeba pod značkou Chronomag ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co si třeba nechat udělat LE u IWC ? :-)

To je subjektivní.... špatná, dobrá... Ano, nebýt tam PRIM tak zapadnou stejně jako by Prim Manufactured 1949 neprodal hodinky za 30 tisíc... nemít kus značky odkazující na PRIM ... věčná debata nevedoucí nikam...

 

Elton má jednu výhodu, dokáže prodávat příběhy :thumbsup_anim: On by pan Prokop nějaký vymyslel ;) Třeba u já to mám tak, že si ještě dokážu představit nosit Manufactured za 30 tis. i když se dají sehnat o třídu lepší hodinky jiného výrobce. Ale myslím, že MPM není v tuto chvíli schopen vyrobit opravdu kvalitní hodinky s vlastním dobrým designem za oněch 30 tis.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elton má jednu výhodu, dokáže prodávat příběhy :thumbsup_anim: On by pan Prokop nějaký vymyslel ;) Třeba u já to mám tak, že si ještě dokážu představit nosit Manufactured za 30 tis. i když se dají sehnat o třídu lepší hodinky jiného výrobce. Ale myslím, že MPM není v tuto chvíli schopen vyrobit opravdu kvalitní hodinky s vlastním dobrým designem za oněch 30 tis.

 

 

Ale proč je porovnáváš s Eltonem? Když odmyslíš že jeden má na cifru nápis PRIM a druhý Prim manufacturet 1949 tak spolu tyhle firmičky nemají nic společného... To je jako porovnávat firmy co mají někde napsáno Glashutte... Pak tam přesune výrobu Bruno Banani a budeme ho porovnávat s Glashutte Original a nebo s Hugo Boss?

Obě firmy z Čech mají společného jedinou věc "vydělávání na nostalgii" .. zybtek je úplně někde jinde, jiné ceny, jiné schopnosti, jiná klientela.. etc. etc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem si koupil v roce 2002 za 2550,- hodinky Prim. Samozřejmě jsem tehdy nevěděl, že to není už ten starý klasický Prim. To jsem se dozvěděl až ze záručního listu, kde bylo uvedeno MPM automaty.

Na ciferníku i zadním deklu nápis PRIM, na číselníku ještě automatic, 21 jewels a 5atm water proof, označení dne v týdnu a data. Líbily se mi, tak proč ne.

 

Jenže:

 

1, doma jsem zjistil, že nefunguje ukazatel dne v týdnu - reklamace, 3 týdny bez hodinek. Poté vyzvednuto a vše vpořádku.

 

2, za necelý týden upadla malá ručička. Jasně dá se to opravit doma, ale byla tam záruka, tak proč ji nevyužít - opět 3 týdny bez hodinek. Po opravě již držela, takže OK.

 

3, hned ten den jsem doma zjistil, že datum se začal přehazovat již v 16.30 - reklamace, paní se na mě dívala jako na blba, který záměrně hodinky ničí. Opět 3 týdny bez hodinek.

 

Tímto reklamace skončily, snad také proto, že hodinky nosím jen vyjímečně. Nevím, jak by to vypadalo u denního nošení. K hodinkám jsem dostal plastovou krabičku a také jakýsi okopírovaný náznak návodu, který byl společný také pro kdysi prodávané hodinky Orient.

 

Strojek vcelku šlape, ale při pohledu na něj nebudí důvěru jako starý Prim.

 

Jinak někdo se tu ptal, jaký je v nich strojek. Ten je značen MIOTA - made in Japan.

 

Dnes bych si tyto hodinky nekoupil ani ve snu, ale holt za blbost se platí. Možná, že za těch 6 let jsou MPM jiné, ale kdyby byly třeba stokrát jiné, nechtěl bych už o ně ani zakopnout. Toť moje zkušenost.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechceš je poskytnout do testu? Jedna z věcí které mně zajímá je právě jejich zlepšování... Jen jako vnější pozorovatel se domnívám, že se jejich kvalita zlepšila, ale vzhledem k tomu, že se mi jejich hodinky nelíbily a tenkrát mně nenapadlo je nějak testovat, tak jsem žádné nekupoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale proč je porovnáváš s Eltonem? Když odmyslíš že jeden má na cifru nápis PRIM a druhý Prim manufacturet 1949 tak spolu tyhle firmičky nemají nic společného... To je jako porovnávat firmy co mají někde napsáno Glashutte... Pak tam přesune výrobu Bruno Banani a budeme ho porovnávat s Glashutte Original a nebo s Hugo Boss?

Obě firmy z Čech mají společného jedinou věc "vydělávání na nostalgii" .. zybtek je úplně někde jinde, jiné ceny, jiné schopnosti, jiná klientela.. etc. etc.

Obě firmy vydělávají na nostalgii... No,řekl bych, že vydělává jen ta jedna.., o tom není pochyb, ale jen ta jedna je schopna navázat tradici původního...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi jak se na to divas. Pokud jako chronomagik chces inhause a nechces japonce ci rusy, pak je cena cca 1000 eur opravdu dostupna pro masy.V kontextu cen konkurence. To ani nezminuju indivindi upravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vydělávají obě... jinak by nevyráběli

Svatá prostoto... Když jsem před cca onou dobou nastupoval do jisté firmy v NMnM, dlužili zaměstnancům dotované stravenky za mnoho měsíců a některým dokonce i výplaty... Ještě že asi došlo na ty dotace z EU.

*Tímto se Vám pane H. nijak nemstím za výpověď, kterou jsem od Vás dostal za to, co jsem napsal o technologii a výrobě Vašich produktů, ale nečekejte ode mne ani tu omluvu, za svým názorem si stojím. Každopádně-jak jsem napsal již minule a co Vám ten bonzák nedonesl, přeji mnoho úspěchu. Hlavně kvůli báječným lidem-želbohu jen z výroby*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svatá prostoto... Když jsem před cca onou dobou nastupoval do jisté firmy v NMnM, dlužili zaměstnancům dotované stravenky za mnoho měsíců a některým dokonce i výplaty... Ještě že asi došlo na ty dotace z EU.

*Tímto se Vám pane H. nijak nemstím za výpověď, kterou jsem od Vás dostal za to, co jsem napsal o technologii a výrobě Vašich produktů, ale nečekejte ode mne ani tu omluvu, za svým názorem si stojím. Každopádně-jak jsem napsal již minule a co Vám ten bonzák nedonesl, přeji mnoho úspěchu. Hlavně kvůli báječným lidem-želbohu jen z výroby*

A kurva... to je nemilé, ale nedivím se, po tom, co jsem si přečetl, při návštěvě tvýho bývalýho působiště, tu príma nástěnku...co se smí a co ne. Máš ale moje sympatie, že se s tím nemažeš a doufám že jsi našel, nebo najdeš něco perspektivnějšího. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Svatá prostoto... Když jsem před cca onou dobou nastupoval do jisté firmy v NMnM, dlužili zaměstnancům dotované stravenky za mnoho měsíců a některým dokonce i výplaty... Ještě že asi došlo na ty dotace z EU.

*Tímto se Vám pane H. nijak nemstím za výpověď, kterou jsem od Vás dostal za to, co jsem napsal o technologii a výrobě Vašich produktů, ale nečekejte ode mne ani tu omluvu, za svým názorem si stojím. Každopádně-jak jsem napsal již minule a co Vám ten bonzák nedonesl, přeji mnoho úspěchu. Hlavně kvůli báječným lidem-želbohu jen z výroby*

Taky přeju lepší uplatnění.:)

Zmizeli ti příspěvky, všiml ses? Chtěl jsem si něco oživit a nic jsem nenašel.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přeju lepší uplatnění.:)

Zmizeli ti příspěvky, všiml ses? Chtěl jsem si něco oživit a nic jsem nenašel.:(

Nějakej chytrolín byl zbytečně aktivní a začal všechny přemlouvat na výmaz. Stejně už bylo asi, jak je vidět, nabonzováno.

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
Jako co???...to že firma raději vyhodí vzpurného zaměstnance, než aby nakoupila kvalitní měřidla?

Ty si pamatuješ o čem to bylo? Já už ne, proto jsem se chtěl podívat. Matně si vzpomínám na nějakou oprávněnou a objektivní kritiku, ale čeho?

 

EDIT: A všichni tady chlastají, tak jsem si taky nalil.:)

Upraveno uživatelem Kamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějakej chytrolín byl zbytečně aktivní a začal všechny přemlouvat na výmaz. Stejně už bylo asi, jak je vidět, nabonzováno.

Já jsem sem na Chronomag totiž vlítnul náhodou a hned začal psát pravdu. Jeden moudrý člověk mi doporučil nechat to smáznout. Jenže bylo pozdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem sem na Chronomag totiž vlítnul náhodou a hned začal psát pravdu. Jeden moudrý člověk mi doporučil nechat to smáznout. Jenže bylo pozdě.

A to je právě ta chyba, ne že jsi psal pravdu, ale že jsi souhlasil s výmazem. Todle byla totiž Prokopova kuchyně a tím, že jsi to sem pověsil, si jim ten virtuální kolík zarazil hluboko do řiti....a to kurevsky bolí. Výsledek byl předem jasnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...