Přejít na obsah

Sbírá někdo Prim Quartz?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 110
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nástěnné Prim quartz se vyráběly. Pokud se nepletu, strojky se dělaly v Eltonu, hodiny se montovaly v Chronotechně Šternberk.

 

Joooo Šternberk,moje rodné město,proto taky moje citové pouto k PRIMU.

To bude asi ta příslovečná nostalgie... :crying_anim: :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud už by se někdo rozhodl sbírat quartzové hodinky Prim, tak několik užitečných informací .

 

<b>První generace hodinek PRIM QUARTZ</b>

hodinky se strojky CITIZEN kal. 8554

existují pouze v pánské velikosti a mají dvojitý datum.

vyráběly se v létech 1979 až 1980

vyrobené množství : cca 5000 ks

<b>

Druhá generace hodinek PRIM QUARTZ</b>

hodinky s vlastním československým kalibrem PRIM

- Kal. 200, bez datumu, ve výrobě od 1982 do roku 1994

- Kal. 210, s datumem, ve výrobě od r. 1984 do roku 1994

existují pouze v pánské velikosti

vyrobené množství hodinek s kal. 200,210: cca 500000 ks

<b>

Třetí generace hodinek PRIM QUARTZ</b>

hodinky s francouzskými strojky FRANCE EBAUCHES

ve výrobě od roku 1991 do roku 1992

existují jak v dámském, tak pánském provedení

vyrobené množství: cca 5000 ks

 

<b>Čtvrtá generace hodinek PRIM QUARTZ</b>

hodinky s německými strojky GUB kal. 38

ve výrobě 1991 až 1992

existují pouze v dámské velikosti

vyrobené množství : cca 80000 ks

 

<b>Pátá generace hodinek PRIM QUARTZ</b>

hodinky se švýcarskými strojky RONDA

ve výrobě od roku 1993 až do současnosti

existují jak v dámském, tak pánském provedení

vyrobené množství : cca 400000 ks

 

 

Prosím o info jaké baterie se do těchto strojků dávali.

 

Do strojku 38 bat. označená 371 dle info na Elton stránkách se dělá strojek stále?

Do strojku 200,210 bat. označená 394

Prosím o potvrzení a dopsání dalších typů. Děkuji :notworthy:

Upraveno uživatelem pikec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • Po letech...

Zdravím, chtěl bych se zeptat na typ/model/cokoli o těhle hodinkách :) hlavně pak na jejich pouzdro.. k 15tinám (dnes je mi 27) jsem dostal PS2 automatic s modrým ciferníkem, od začátku jevili nevodotěsnost (pocení), před měsícem jsem "konečně" ztratil 12ti lety denodeního používání zdevastovaný kroužek lunety a tak jsem začal trochu pátrat i po novém pouzdru.. a ejhle sporty nemaj "výkus" pro řemínek a 20mm řemínek.. tak mam asi celou dobu na ruce nějakou zvláštní skládačku automatik v tomhle asi baterkovým pouzdře :) 


post-1110-1262685584.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blejsknuto :photo:  bez ztraceného kroužku lunety..

post-37804-0-46684900-1420244015_thumb.jpg

to quartzový pouzdro na fotce v tomhle vlákně je jediný který jsem našel podobný tomu mýmu :) 

btw jestli jsem OT tak mě prosím zkuste nasměrovat do nějakýho vlákna kam moje pátrání padne  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný nenajdeš, tohle je méně častý typ pouzdra. To je škoda i nosit, fakt je jich málo.

Kvartzky mají jiný typ pouzdra, dýnko je nacvakávací a ani luneta tam sedět nebude

 

Co s tím chceš dělat?

Luneta se dá koupit, můžeš hodinky přeskládat do pochromovanýho pouzdra z jiných dvojkových Sportů (přijdeš o vykrojení nožek), nebo koupit nerezový. 

post-13546-0-66368300-1420244753_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

blejsknuto :photo:  bez ztraceného kroužku lunety..

attachicon.gifmy.jpg

to quartzový pouzdro na fotce v tomhle vlákně je jediný který jsem našel podobný tomu mýmu :)

btw jestli jsem OT tak mě prosím zkuste nasměrovat do nějakýho vlákna kam moje pátrání padne  :notworthy:

 

Hlavně tohle pouzdro je tak nějak z bláta a nic nevydrží. Fakt škoda ho šoupat, ale je to to správné k barevným automatům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

luneta by snad měla příští tejden dorazit, aano přesně to je to dilema.. nad nerezovým přemýšlím (asi parexo?).. a nebo sehnat to co mám teď .. kterážto možnost právě padla :) a nebo třetí varianta tohle stávající nějak přetěsnit, hlavně se mi to vykrojení nožek hrozně líbí, o proti tomu nevykrojenýmu to ty hodinky opticky zjemňuje a odlehčuje :) a škoda je něco tak hezkýho nenosit.. po těch 12ti letech už do vitrýny stejně není.. a vyžírání odhalené mosazi potem tak o 95% snížil širokej textilní řemínek takže by ještě pár desetiletí vydržet mohlo :)

btw.. je to pouzdro fakt taková rarita?.. ať guglim jak guglim nenašel sem ani jednu jedinou fotku :) prvni podobny fakt až tohle quartzovy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně tohle pouzdro je tak nějak z bláta a nic nevydrží. Fakt škoda ho šoupat, ale je to to správné k barevným automatům.

Tohle konkrétní vydrželo 12 let, mě to přijde dost. Co myslíš tím "správné" k barevným pouzdrum?

 

luneta by snad měla příští tejden dorazit, aano přesně to je to dilema.. nad nerezovým přemýšlím (asi parexo?).. a nebo sehnat to co mám teď .. kterážto možnost právě padla :) a nebo třetí varianta tohle stávající nějak přetěsnit, hlavně se mi to vykrojení nožek hrozně líbí, o proti tomu nevykrojenýmu to ty hodinky opticky zjemňuje a odlehčuje :) a škoda je něco tak hezkýho nenosit.. po těch 12ti letech už do vitrýny stejně není.. a vyžírání odhalené mosazi potem tak o 95% snížil širokej textilní řemínek takže by ještě pár desetiletí vydržet mohlo :)

btw.. je to pouzdro fakt taková rarita?.. ať guglim jak guglim nenašel sem ani jednu jedinou fotku :) prvni podobny fakt až tohle quartzovy

 

Mezi sběrateli jsou, jen je nedávaj na aukro :-) Na Parexo zapomeň, je hnusný, ožužlaný, žádný hrany. Bych tam radši nechal to stávající

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

luneta by snad měla příští tejden dorazit, aano přesně to je to dilema.. nad nerezovým přemýšlím (asi parexo?).. a nebo sehnat to co mám teď .. kterážto možnost právě padla :) a nebo třetí varianta tohle stávající nějak přetěsnit, hlavně se mi to vykrojení nožek hrozně líbí, o proti tomu nevykrojenýmu to ty hodinky opticky zjemňuje a odlehčuje :) a škoda je něco tak hezkýho nenosit.. po těch 12ti letech už do vitrýny stejně není.. a vyžírání odhalené mosazi potem tak o 95% snížil širokej textilní řemínek takže by ještě pár desetiletí vydržet mohlo :)

btw.. je to pouzdro fakt taková rarita?.. ať guglim jak guglim nenašel sem ani jednu jedinou fotku :) prvni podobny fakt až tohle quartzovy

 

Stačí vyměnit korunku a těsnění pod dýnkem a budou v pohodě.

 

 

To Financ - chromování bylo nějaké nepodařené, brzy se odíralo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...