Přejít na obsah

Sbírá někdo Prim Quartz?


Doporučené příspěvky

Podle mého názoru to bylo nejhezčí pouzdro sportek, co v Eltonu udělali. Průměr je 42mm a velmi příjemně se nosí. :smile_anim:

Kupo, jsou to ty, co myslím, že to jsou? :)

jestli jo, je mi po nich smutno... ;)

post-523-1261214941.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 96
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud už by se někdo rozhodl sbírat quartzové hodinky Prim, tak několik užitečných informací .

 

První generace hodinek PRIM QUARTZ

hodinky se strojky CITIZEN kal. 8554

existují pouze v pánské velikosti a mají dvojitý datum.

vyráběly se v létech 1979 až 1980

vyrobené množství : cca 5000 ks

Druhá generace hodinek PRIM QUARTZ

hodinky s vlastním československým kalibrem PRIM

- Kal. 200, bez datumu, ve výrobě od 1982 do roku 1994

- Kal. 210, s datumem, ve výrobě od r. 1984 do roku 1994

existují pouze v pánské velikosti

vyrobené množství hodinek s kal. 200,210: cca 500000 ks

Třetí generace hodinek PRIM QUARTZ

hodinky s francouzskými strojky FRANCE EBAUCHES

ve výrobě od roku 1991 do roku 1992

existují jak v dámském, tak pánském provedení

vyrobené množství: cca 5000 ks

 

Čtvrtá generace hodinek PRIM QUARTZ

hodinky s německými strojky GUB kal. 38

ve výrobě 1991 až 1992

existují pouze v dámské velikosti

vyrobené množství : cca 80000 ks

 

Pátá generace hodinek PRIM QUARTZ

hodinky se švýcarskými strojky RONDA

ve výrobě od roku 1993 až do současnosti

existují jak v dámském, tak pánském provedení

vyrobené množství : cca 400000 ks

 

Digitální hodinky PRIM QUARTZ

hodinky kompletně vyrobeny běloruskou firmou Integral Minsk

v prodeji od roku 1983 až 1984

existují jak v dámském tak pánském provedení

prodané množství : cca 72000 ks

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého názoru to bylo nejhezčí pouzdro sportek, co v Eltonu udělali. Průměr je 42mm a velmi příjemně se nosí. :smile_anim:

Trochu vaše nadšení zchladím, na těch hodinkách toho moc českýho není. Pouzdro je čínské, ciferník taky...zbývá snad jen nápis Prim....

Dávám sem fotku stejných hodinek, vyrobených ne pro Prim, ale jiného podobného výrobce..... já je koupil v Německu u Lídla za 30 EUR v roce 2003

post-2133-1261591712.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, není, je tam jinej nápis. ...Já jsem si je koupil, protože ty Primky byly moc drahý a já jsem "nutně" potřeboval hodinky v nerezu se šroubovací korunkou /jsou vodotěsné do 200m/, do té doby jsem mělse šroubovací korunkou jen Seika a Citizeny, nebo ruský poljoty, ale ne v nerezu. Na ty Primky jsem se několikrát díval v bývalé podnikové prodejně a říkal jsem si, že kdyby v nich byl automat Miyota, tak bych si je určitě koupil. Ale tuhle kombinaci prostě nenabídli. Už když jsem měl své první sporty 2, tak jsem snil o tom, kdyby to byl automat, nemusel bych přetěsňovat tak časko korunku. A pak jsem chtěl, aby byla šroubovací. A pak ještě v nerezu. Na jednotlivá přání došlo, ale spojit je dohromady nikoli, škoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přijde mi, že ty modely nejsou ze stejných součástek.

-zoubky na lunetě se velikostí a tvarem neshodují

-čísla na ciferníku jsou u Sharku zaoblená, u primu ne (+ číslo 12 je u Sharku větší, když srovnáte velikost podle indexů minut)

-celkově jsou indexy u Sharku více vystouplé a plastické

-jiný font čísla pro datum...

mohl bych pokračovat dále. ty hodinky se tváří podobně, ale stejné nejsou- což mě vede k zamyšlení nad tím, jak tyto hodinky vůbec vznikly.

 

okopíroval někdo produkci eltonu? pochybuju, ale fakt je ten, že verze Shark působí oproti Primkám víc "odfláknutě"

mám v tom guláš :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty Primky nejsou vyrobené u nás. Vyrobila/ složila je třetí firma, na 98% čínská. Objednal si to Lídl, objednal si to Prim a viděl jsem ještě další /Dugena?/. Objednat se to dá jako hotové hodinky, nebo podle tlustých katalogů poskládat z dílů. Ty díly jsou téměř identické, ale od různých výrobců, rozdíly v lunetě, nebo ciferníku proto vykazují rozdílnou kvalitu a drobné odlišnosti.

Takže nemá smysl zjišťovat, kdo koho kopíroval. Myslím, že by nebyl problém identická pouzdra, ciferníky a pod. sehnat a nechat si postavit totéž, třeba s logem vlastního jména, jména milenky a pod. Nikoho bych tím nekopíroval byly by to mé vlastní hodinky, i když stejné, jako ty výše uvedené. Moc bych v tom vědu nehledal.

Primky stály 2500 Kč a za ty peníze alespoň mohli objednat datumovku v češtině, ne?

Upraveno uživatelem mischa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Takže nemá smysl zjišťovat, kdo koho kopíroval. Myslím, že by nebyl problém identická pouzdra, ciferníky a pod. sehnat a nechat si postavit totéž, třeba s logem vlastního jména, jména milenky a pod. Nikoho bych tím nekopíroval byly by to mé vlastní hodinky, i když stejné, jako ty výše uvedené. Moc bych v tom vědu nehledal...

Řekl bych, že velmi podobný model nabízí MPM i dnes: http://www.prim-hodinky.cz/sortdetail1.php?id=143

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že velmi podobný model nabízí MPM i dnes: http://www.prim-hodinky.cz/sortdetail1.php?id=143

 

Z nějakého bizarního důvodu ovšem nemají fluorescenční ručičky :D Když jsem se jich na to ptal, tak poslali sice zdvořilou, ale vyhýbavou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...