Přejít na obsah

Navsteva IWC prodejce v Hong Kongu


Snowii

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

chtel bych se s Vami podelit o mou kratkou navstevu prodejce IWC/Omega/Tag Heuer/Seiko a par dalsich znacek v Hong Kongu v Causeway Bay shopping mallu (celkem high class zalezitost :) )

 

Kdyz jsem sel vcera s kamaradem na obed, tak mi zavolal, ze ma zpozdeni a ze si mam jit zatim projit obchody, to jsem taky provedl. Mijic butik JLC, na ktery jsem jako neoholeny student nemel vcera "koule" jsem se pres klascike apparel obchody dostal az k srdcove zalezitosti IWC. Vstup mi ulehcil fakt, ze obchod se zdaleka netvaril tak fancy jako boutiqes jednotlivych znacek. Chvilku jsem prohlizel vytrinku s Portuguese a BP a nez jsem se nadal byl u me drobny prodejce, co bych si pral.

 

Tak jsem nevahal a pozadal ho o Portuguese Chronograph v oceli s modryma rucickama, stribrno/bilym cifernikem a na modrem aligatoru - no co Vam budu povidat, tuze pekny kousek :)

 

Pote jsem se zacal vyptavat po nove, nedavne tu zminovane kombinaci Portuguese Auto 7d (zlate cisla/rucky, stribrno-bily cifernik, v oceli) - tu bohuzel nemeli, ani v katalogu ji jeste nemeli, tak jsem si zkusil aspon Auto 7d v rose-gold, stribrno-bily cifernik a na hnedem aligatoru. Ten pruhled skrz dynko me naprosto uchvatil! Dost me prekvapilo jak vysoke 7d jsou a uz mit o pripada dost i ze by to mohlo byt problematicke s manzetou...

 

Zacal jsem se teda trosku zajimat o ceny - ty chrona za 56 tisic HK$ (x2,25 = 126 000Kc), 7d rose gold za 146 000 HK$ (328 500Kc)... Okamzite ale v Asijskem stylu vzal kalkulacku a nabizel mi 15% slevu (to uz jsme se nejak bavili jen o chronech) cili za 47600 HK$ (107 tisic Kc). Ani jsem sam nic nezkusil, po zkusenosti se smlouvanim v Asii je mi ale jasne ze by sel nejspis stlacit mozna i na 40 tisic HK$ (90 tisic Kc).

 

Koukaje jen tak zbezne na webu vidim, ze to jsou vicenez zajimave ceny!

 

No pak jsem se jeste chvilku kochal, pak zavolal kamarad, ze je na miste, tak jsem podekoval a frcel na dobre sushi do Sushi One :)

 

Treba si ty Portuguese jednou poridim... a ted se jdu zase ucit na pondelni zkousku... :|

 

edit: jsem omylem postnul nekompletni story...

Upraveno uživatelem Snowii
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja byl minuly tyden v IWC boutique v Bangkoku. Ne ze by to tam vypadalo jako u snedeneho kramu, ale modelu tam meli 5 a pul, samozrejme ty co jsem chtel videt ani nahodou. Pristup jak v prodejne s hadrama a znalosti podobne.

 

Pravda, informacemi o jednotlivych modelech a technickych finesach me nezavalili ani v prodejne primo v Shaffhausenu. Tak nevim. Ja sam povazuji svoje znalosti za "kuse", ale porad mi prijde, ze vim nejak vic nez jakykoliv shop assistant (zni to lip jak prodavac) co jsem mel tu cest :worried_anim:

 

Nejake typy a doporuceni, kde narazit na odborniky? Abych si pripadne rozsiril obzory?

 

L.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libor: bohužel je to tak. Obchodník potřebuje prodat, on hodinky spravovat nebude. Je dost nepravděpodobné, že prodavač bude fanda do hodinek, přece jen při tom platu si jich asi moc dovolit nemůže :(

Když vezmu naše zákazníky, tak nejlíp prodávali ti, co měli na prodejně nejhezčí děvčata :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libor: bohužel je to tak. Obchodník potřebuje prodat, on hodinky spravovat nebude. Je dost nepravděpodobné, že prodavač bude fanda do hodinek, přece jen při tom platu si jich asi moc dovolit nemůže :(

Když vezmu naše zákazníky, tak nejlíp prodávali ti, co měli na prodejně nejhezčí děvčata :D

 

Zapomel jsem dodat, ze 95% nakupujicich, mozna vic, netusi o hodinkach nic a libi se jim proste proto, ze jsou maly, velky, zlaty, cerveny a maji 16 displeju. Takze tomu odpovida i prodej. A pokud jsou u toho jeste hezky devcata, tak je to bonus, to je bez debat.

 

Stejny u fotaku. Misto toho aby udelali decentni kompakt se dobrym sklem a senzorem s velkou dynamikou a nizkym sumem treba 5M, tak radsi vyrabi kompakty s 15M senzorem. Proc? Protoze to trh chce ;)

 

K cemu? To je na delsi diskuzi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Co se týče prodejců, v obchodech v ČR mám většinou pocit, že obtěžuji. V Pažíži měli docela dost modelů, ale bylo tam přelidněno a ani při jedné návštěvě se mi nikdo nevěnoval (hovořím o butiku na champs elysée). Jediný obchod, kde jsem zatím byl spokojen byl Wempe v Drážďanech, obsluhovala tam hezká mladá dívka, která měla dost slušný přehled o technické stránce i o novinkách a historii hodinek, zajímal jsem se o Rolex a Panerai. Naíc mi dali kafe a vodu:-) Co se týče Bangkoku, v butiku to bylo fakt jak u snědeného krámu, to je snad lepší se zajít zasmát na Patpong na faky:-) Jinak dnes jsem byl u Altmana v Plzni a dáma byla celkem v obraze, resp. odpověděla mi na dotazy a ukázala a představila dva modely Breitlingu, které mi zajímaly se vším všudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapomel jsem dodat, ze 95% nakupujicich, mozna vic, netusi o hodinkach nic a libi se jim proste proto, ze jsou maly, velky, zlaty, cerveny a maji 16 displeju. Takze tomu odpovida i prodej. A pokud jsou u toho jeste hezky devcata, tak je to bonus, to je bez debat.

 

Stejny u fotaku. Misto toho aby udelali decentni kompakt se dobrym sklem a senzorem s velkou dynamikou a nizkym sumem treba 5M, tak radsi vyrabi kompakty s 15M senzorem. Proc? Protoze to trh chce ;)

 

K cemu? To je na delsi diskuzi...

 

Myslim ze si trafil. Vacsina kupujucich to ani nechce pocut. A preto na uvod nedostanes zaplavu informacii. V kazdom pripade je vhodne sa pred kupou predpripravit na fore :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Myslim ze si trafil. Vacsina kupujucich to ani nechce pocut. A preto na uvod nedostanes zaplavu informacii. V kazdom pripade je vhodne sa pred kupou predpripravit na fore :-)

Priprava na foru se urcite hodi... Ale musim se zastat i ceskejch obchodu. Kdyz jsem v jednu chvili premyslel o tom, ze ja i zena si poridime RADO (abychom pekne ladili), tak mne v obchode v centru Prahy prijali extremne vlidne a kafe jsem taky dostal... To ze jsem nakonec nekoupil ma na svedomi spis muj zachvat setrivosti.

P.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...