Přejít na obsah

primky


Doporučené příspěvky

Já myslím že netřeba tolik skromnosti... troufnu si říct že ten katalog používá většina členů fóra. Tedy těch co mají co dočinění s Primkama :)... výborná práce, a prosímtě kolik máš doma kusů, jestliže je většina nekatalogizovaná? :D

Kusu malo, ale mam fotky, ktere fotil clen chronomagu Cyber primo od Eltonu. A tech je moc a moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 88
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

Mě by zajímalo,pokud se mluví o skládačkách z dílů, které k sobě nepatří, kdo to určoval, které to jsou. Je tu katalog ke stáhnutí, ve kterém jsou jednotlivé vzory PRIMek + číselníky, ručky. V opravnách jsme těch vzorů číselníků i ruček, myslím měli podstatně více, kam tedy patřily ? Pokud mám tedy pouzdro + číselník King, už to nejsou PRIMky, ale bastl.

Jsem rád za jakékoliv fotky, ale co bych přivítal více, tak to by byla nějaká celková dokumentace,tj.

příklad:

 

- dělala se taková pouzdra

- do každého z nich takové vzory, barvy číselníků

- ke každému vzoru, barvě číselníku, takový vzor, barva ruček.

 

Plus to co jsem zapoměl. Pak by bylo možná jasno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je přesně to co bych taky chtěl, ale já právě dost pochybuji že to bude k dispozici. Připadá mi že se berou modely z toho katalogu. Ale když odmyslím variace číselníků ke sportům např, tak těžko říct co a jak. Ale přesně jak říkáš spousta variací a někam ty číselníky patřit měly

 

 

 

Mě by zajímalo,pokud se mluví o skládačkách z dílů, které k sobě nepatří, kdo to určoval, které to jsou. Je tu katalog ke stáhnutí, ve kterém jsou jednotlivé vzory PRIMek + číselníky, ručky. V opravnách jsme těch vzorů číselníků i ruček, myslím měli podstatně více, kam tedy patřily ? Pokud mám tedy pouzdro + číselník King, už to nejsou PRIMky, ale bastl.

Jsem rád za jakékoliv fotky, ale co bych přivítal více, tak to by byla nějaká celková dokumentace,tj.

příklad:

 

- dělala se taková pouzdra

- do každého z nich takové vzory, barvy číselníků

- ke každému vzoru, barvě číselníku, takový vzor, barva ruček.

 

Plus to co jsem zapoměl. Pak by bylo možná jasno.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popshop staví velice hezké modely! Měl by ty hodinky spíše signovat - Prim custom. A navíc jsou složeny a testovány v českslovensku a z československých dílů, takže bych mu i dal Czechoalovak made. Myslím to zcela bez ironie. 0%nadhledu pána AZepelína mi nejde příliš na rozum a domnívám se, že s tím pan Popshop/Wintagewatch bude mít pramálo společného. Hledejte Watsone

Upraveno uživatelem Eda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...heh, co tím chtěl básník říct? :D

 

 

Popshop staví velice hezké modely! Měl by ty hodinky spíše signovat - Prim custom. A navíc jsou složeny a testovány v českslovensku a z československých dílů, takže bych mu i dal Czechoalovak made. Myslím to zcela bez ironie. 0%nadhledu pána AZepelína mi nejde příliš na rozum a domnívám se, že s tím pan Popshop/Wintagewatch bude mít pramálo společného. Hledejte Watsone

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych si jako neznalec koupil hodinky pod nějakým názvem (PRIM, Breitling, to je fuk), tak jaksi bezelstně očekávám, že je to nějaký model. Hodinky si nekupuju jen proto, že ukazujou čas, ale i proto, že ten výrobek má nějakou hodnotu. Jako amatéra by mě vůbec nenapadalo přemýšlet nad tím, jestli je či není to skládačka. Pokud bych si hodinky koupil, a je jedno jestli za korunu nebo za desettisíc, a pak zjistil, že je to skládačka, byl bych neskutečně nasrán. Protože pak nemám výrobek ani model hodinek ale pouhou časomíru (kterou mám v mobilu).

Závěr: prodat bastl a zneužít toho, že kupec o bastlení nic netuší, je podfuk. Ano, podfuk s menší společneskou nebezpečností než půjčit prachy důchodci a do smlouvy nenápadně strčit nesplatitelný úrok a ručení barákem, ale furt je to podfuk.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já prostě nechápu co ti na tom připadá v "pohodě"... Ty koupíš v dobré víře hodinky Prim... potom zjistíš že je to novodobá skládačka, následě že to není ani správně poskládaný určitý model ale bastl z několika různých modelů. A ty za to budeš rád a řekneš si že to pěkně poskládal a dáš mu za to "Czechoslovak made"? A chyba je nakonec v tom že já nemám nadhled? :D to snad nemyslíš vážně o čem se to tu donekonečna polemizuje...

 

 

Popshop staví velice hezké modely! Měl by ty hodinky spíše signovat - Prim custom. A navíc jsou složeny a testovány v českslovensku a z československých dílů, takže bych mu i dal Czechoalovak made. Myslím to zcela bez ironie. 0%nadhledu pána AZepelína mi nejde příliš na rozum a domnívám se, že s tím pan Popshop/Wintagewatch bude mít pramálo společného. Hledejte Watsone

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popshop staví velice hezké modely! Měl by ty hodinky spíše signovat - Prim custom. A navíc jsou složeny a testovány v českslovensku a z československých dílů, takže bych mu i dal Czechoalovak made. Myslím to zcela bez ironie. 0%nadhledu pána AZepelína mi nejde příliš na rozum a domnívám se, že s tím pan Popshop/Wintagewatch bude mít pramálo společného. Hledejte Watsone

 

Ty jsi jako něčí prodejce, nebo mu děláš reklamu - kolik platí ? :thumbsdown_anim:

Originál modely pro mě budou ty co jsou podle starých letáků , fotek případně muzea

Sežeňte a uvolněte dokumentaci, jak se kompletovaly PRIMky z Nového Města

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bych si jako neznalec koupil hodinky pod nějakým názvem (PRIM, Breitling, to je fuk), tak jaksi bezelstně očekávám, že je to nějaký model. Hodinky si nekupuju jen proto, že ukazujou čas, ale i proto, že ten výrobek má nějakou hodnotu. Jako amatéra by mě vůbec nenapadalo přemýšlet nad tím, jestli je či není to skládačka. Pokud bych si hodinky koupil, a je jedno jestli za korunu nebo za desettisíc, a pak zjistil, že je to skládačka, byl bych neskutečně nasrán. Protože pak nemám výrobek ani model hodinek ale pouhou časomíru (kterou mám v mobilu).

Závěr: prodat bastl a zneužít toho, že kupec o bastlení nic netuší, je podfuk. Ano, podfuk s menší společneskou nebezpečností než půjčit prachy důchodci a do smlouvy nenápadně strčit nesplatitelný úrok a ručení barákem, ale furt je to podfuk.

 

Diletanti mají na svoje hloupé žvásty defakto nárok a cepelín je toho zářným příkladem. Ale od tebe bych to nečekal, protože jsem tě měl minimálně za poučeného. Tahle informace už na fóru proběhla nejednou: Kousky, které neodpovídají modelovým standartům mají v drtivé míře na svědomí hodináři, kteří se hodinky snažili udržet v nositelném stavu za pomoci náhradních dílů, které měli v danou chvíli k dispozici. Na "vině" je snadná zaměnitelnost dílů. Já také znám pár "skladatelů" z aukra, ale označovat popšopa za podvodníka je minimálně troufalé, protože mezi ně nepatří. Ostatně to byl on, kdo postnul na fórum katalogové listy některých řad primek. Možná to bude pro někoho novinkou, ale nestandartní kousky opouštěly i fabriku, buď při plnění plánu na konci měsíce, anebo v kapsách zaměstnanců coby výsledek jejich invence. No nic, primky mě až na vyjímky nezajímají, tak si tu plkejte v klidu dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proti takovému postupu nic není, ale slušelo by se informovat že jde o neoriginální složeninu. Když se ti i tak výsledek líbí koupíš je. Ne každý je tak erudovaný aby to poznal sám.

 

S užitím neoriginální složenina bych zacházel velmi opatrně. Většina prodejců na aukru jsou vetešníci, domníváš se snad, že mají znát kompletí modelovou řadu hodinek Prim z Eltonu n.p.? Asi Vám, pokud chcete sbírat primky, nezbude nic jiného, než si buď doplnit vzdělání, anebo nakupovat u tolji, protože ten když už skládá, tak se drží dobové předlohy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolja mi dosud řekl vždy všechny informace o hodinkách, které jsem od něj kupoval. Že popshop staví, a že staví dobře, není žádný tajemství, že není vlastně žádná jistota, co je a co není autentický prim originál, je historické děditcví a je to taky ta legrace při sbírání primek.

 

Já volám celá léta po zavedení standardů pro sběratele primu, ale je to tak složité a je tolik hledisek a kategorií, že není vůle se dohodnout.

Takže třeba autentický katalogový originál by znamenalo, že hodinky vyšly v katalogu primu, čísla dílů sedí podle dochovaných listů (zdůrazňuji dochovaných) a všechny díly jsou původní. Ještě jsem něco takového snad ani neviděl :D

Pak neautentický katalogový originál - u něj došlo k výměně dílů za nové, ovšem originální a správné

...

...

..

..

nekatalogový neoriginální bastl - vše mimo, navíc polská luneta :D - divili byste se, kolik takových hodinek je považováno za origo prim sportII např. :D

 

Myslím ovšem, že na chronomagu je o tom prakticky vše, jen neuspořádané, chce to nelenit a zamakat, a když se v tom nevyznáš, tak nekupuj, je základní pravidlo na internetu.

 

Sbírání vintážních primek (vlastně čehokoli) není kupování nových "breitlingů" u autorizovaného dealera ( i když i tam to často hapruje - viz YPOvi neblahé zkušenosti např.), chce to erudici, cit, zkušenost, nadšení, čas, velkorysost (napálenej byl už každej, to je součást hry) :D ..... takže se ani nedivím tomu, že ti, co vědí, nehýří aktivitou to po lopatě sdělovat. A to jsme mezi sebou na chrnmg, na aukru je džungle !! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolja mi dosud řekl vždy všechny informace o hodinkách, které jsem od něj kupoval. Že popshop staví, a že staví dobře, není žádný tajemství, že není vlastně žádná jistota, co je a co není autentický prim originál, je historické děditcví a je to taky ta legrace při sbírání primek.

 

Já volám celá léta po zavedení standardů pro sběratele primu, ale je to tak složité a je tolik hledisek a kategorií, že není vůle se dohodnout.

Takže třeba autentický katalogový originál by znamenalo, že hodinky vyšly v katalogu primu, čísla dílů sedí podle dochovaných listů (zdůrazňuji dochovaných) a všechny díly jsou původní. Ještě jsem něco takového snad ani neviděl :D

Pak neautentický katalogový originál - u něj došlo k výměně dílů za nové, ovšem originální a správné

...

...

..

..

nekatalogový neoriginální bastl - vše mimo, navíc polská luneta :D - divili byste se, kolik takových hodinek je považováno za origo prim sportII např. :D

 

Myslím ovšem, že na chronomagu je o tom prakticky vše, jen neuspořádané, chce to nelenit a zamakat, a když se v tom nevyznáš, tak nekupuj, je základní pravidlo na internetu.

 

Sbírání vintážních primek (vlastně čehokoli) není kupování nových "breitlingů" u autorizovaného dealera ( i když i tam to často hapruje - viz YPOvi neblahé zkušenosti např.), chce to erudici, cit, zkušenost, nadšení, čas, velkorysost (napálenej byl už každej, to je součást hry) :D ..... takže se ani nedivím tomu, že ti, co vědí, nehýří aktivitou to po lopatě sdělovat. A to jsme mezi sebou na chrnmg, na aukru je džungle !! :D

 

Ty woe,

 

tolja se od Tebe učil a učí, tak nedělej zagorky a nehraj kavku. Když mám v pouzdru ala Spartak strojek 010 tak je to v pořádku. Ale setrvačka je novější, nemá vyvažovací kolíčky, je to košer? Anebo je to bastl? Cigi, jak to je? Troufneš si to rozseknout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Woe, s tím učením tu nekecej :D :D

 

Samo, že netroufnu, jak asi, když to neví ani accutron. Jak se taky za padesáti letech dopátrat. Samozřejmě lze klasifikovat pouze to, co jde nějak doložit (katalogy atd...) nelze klasifikovat každý kus, protože mezitypů jsou kvanta. Alspoň stanovit kriteria. Taky neříkám, že je to nějaká stupnice hodnoty, to vůbec ne, běžný zachovalý renovovaný Igeny mají větší cenu, než origo třeba jediného prototypu, vždyť víš. Ale šla tu např. řeč o nějakých bájných šichtovkách, nebo tak, kam se údajně alspoň v začátcích zapisovala čísla. Myslím, že dokonce kdosi v rozčilení hrozil výletem do archívu eltonu a hin nám hukáže ... že by luk ? , nebo docent? :D :D

 

taky víš, že vlastně nesbírám NOS hodinky.

 

Ale to neznamená, že primky od popshopa nejsou originály, velmi často katalogové, jen ne autentický. Je to prostě jemný dělení a to patří ke sběratství, nemůžu si pomoct.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:thumbsup_anim: Jasně a z čeho odvozuješ to diletanství... to že já a ty a někteří na fóru ví v některých ohledech víc než běžný uživatel aukra ještě neznamená že je to nějaká omluva. Jde o jednoduchou morální rovnici... on ví že tohle k sobě nepatří, z historického hlediska to nemá žádnou cenu a udá to na aukru, kde předpokládá že si to někdo kdo o tom neví koupí... tj. záměrně zneužije neznalosti a rozhodně není omluvou že když nevíš, tak nemáš kupovat. Až si z electroworldu spokojeně odneseš televizi přešmelenou od rákosníků a nepoznáš to protože rozumíš hodinkám a né elektronice, tak zase nebude morálně nic v pořádku. Ale co ...jsi diletant, tak dobře ti tak. Řekneš si spokojeně ti kluci žlutí mi to ale pěkně poskládali... origoš to není, ale tak co Ásie jako Ásie... :thumbsup_anim:

 

Diletanti mají na svoje hloupé žvásty defakto nárok a cepelín je toho zářným příkladem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Woe, s tím učením tu nekecej :D :D

 

Samo, že netroufnu, jak asi, když to neví ani accutron. Jak se taky za padesáti letech dopátrat. Samozřejmě lze klasifikovat pouze to, co jde nějak doložit (katalogy atd...) nelze klasifikovat každý kus, protože mezitypů jsou kvanta. Alspoň stanovit kriteria. Taky neříkám, že je to nějaká stupnice hodnoty, to vůbec ne, běžný zachovalý renovovaný Igeny mají větší cenu, než origo třeba jediného prototypu, vždyť víš. Ale šla tu např. řeč o nějakých bájných šichtovkách, nebo tak, kam se údajně alspoň v začátcích zapisovala čísla. Myslím, že dokonce kdosi v rozčilení hrozil výletem do archívu eltonu a hin nám hukáže ... že by luk ? , nebo docent? :D :D

 

taky víš, že vlastně nesbírám NOS hodinky.

 

Ale to neznamená, že primky od popshopa nejsou originály, velmi často katalogové, jen ne autentický. Je to prostě jemný dělení a to patří ke sběratství, nemůžu si pomoct.

Počkej,

asi jsi mě ne úplně dobře pochopil. V kalibru 50, TYP 010, 011 apod má být setrvačka s vyvažovacími kolíčky. Pokud je setrvačka po zlomení vyměněna za novější bez vyvažovacích kolíčků, jsou ty hodinky ještě původní originál, anebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:thumbsup_anim: Jasně a z čeho odvozuješ to diletanství... to že já a ty a někteří na fóru ví v některých ohledech víc než běžný uživatel aukra ještě neznamená že je to nějaká omluva. Jde o jednoduchou morální rovnici... on ví že tohle k sobě nepatří, z historického hlediska to nemá žádnou cenu a udá to na aukru, kde předpokládá že si to někdo kdo o tom neví koupí... tj. záměrně zneužije neznalosti a rozhodně není omluvou že když nevíš, tak nemáš kupovat. Až si z electroworldu spokojeně odneseš televizi přešmelenou od rákosníků a nepoznáš to protože rozumíš hodinkám a né elektronice, tak zase nebude morálně nic v pořádku. Ale co ...jsi diletant, tak dobře ti tak. Řekneš si spokojeně ti kluci žlutí mi to ale pěkně poskládali... origoš to není, ale tak co Ásie jako Ásie... :thumbsup_anim:

 

Nazval jsem tě diletantem, protože jsem nechtěl napsat, že jsi blbec. A s rasistickejma žvástama běž doprdele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a je rasismus taky když řeknu že já jsem bílej? Nebo jen když řeknu že je někdo žlutej a černej? Já abych v tom měl jasno :helpsmilie:

 

 

Nazval jsem tě diletantem, protože jsem nechtěl napsat, že jsi blbec. A s rasistickejma žvástama běž doprdele.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...