Přejít na obsah

Remake Longines, Eterna, Lemania


lac1

Doporučené příspěvky

jen takovy drobny prispevek k te pocte ceskoslovenskym pilotum v raf:

thetford_311squadron_sm.jpg

(vetsi obrazek tady)

 

mam to tady za zadkem, ty zakladny. tahle deska je na obecnim dome v Thetfordu - tak aspon tady je ocenili... jinak tech pripominek nikde moc neni, a uz vubec v cesku.

 

mimochodem, byl bych taky ale spis pro cisty cifernik - nebo max. s necim velmi decentnim. :)

 

edit: P.S.: idealni a stylova by byla limitka o poctu 273 kusu, to by bylo pomerne symbolicke (viz ta plaketa). ale to by musel lac1 zacit prodavat tenhle napad i na wus, timezone, rltwatches a kdovi kde jeste. i kdyz mozna by do toho vyrobce takhle sel... co?

Upraveno uživatelem little_w
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 615
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

edit: P.S.: idealni a stylova by byla limitka o poctu 273 kusu, to by bylo pomerne symbolicke (viz ta plaketa). ale to by musel lac1 zacit prodavat tenhle napad i na wus, timezone, rltwatches a kdovi kde jeste. i kdyz mozna by do toho vyrobce takhle sel... co?

 

 

 

to je to ze 311 bola bombardovacia, este boli 3 dalsie perute stihacie, vid vyssie. myslim ze obecne by to malo byt pre vsetkych zucastnenich v RAF.

WUS by bolo zachranne eso v rukave, najpodstatnejsie si myslim ze je chronomag a este milovnici letectva na uzemi CZ a SK.

 

napady su dobre, ci uz na cifernik alebo na dno. s gravirovanim bola debata so Zenom, ze na dne bude cislo a jedno dve slova, o logu nebola ziadna rec. odpoved bude az po vikende, kedze svajciari si jednak davaju na cas a cez vikend je praca za dverami pre nich.

Upraveno uživatelem lac1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen takovy drobny prispevek k te pocte ceskoslovenskym pilotum v raf:

thetford_311squadron_sm.jpg

(vetsi obrazek tady)

 

mam to tady za zadkem, ty zakladny. tahle deska je na obecnim dome v Thetfordu - tak aspon tady je ocenili... jinak tech pripominek nikde moc neni, a uz vubec v cesku.

 

mimochodem, byl bych taky ale spis pro cisty cifernik - nebo max. s necim velmi decentnim. :)

 

edit: P.S.: idealni a stylova by byla limitka o poctu 273 kusu, to by bylo pomerne symbolicke (viz ta plaketa). ale to by musel lac1 zacit prodavat tenhle napad i na wus, timezone, rltwatches a kdovi kde jeste. i kdyz mozna by do toho vyrobce takhle sel... co?

 

...a ještě tam mají chybu :-) Ten znak 311sq neodpovídá,jelikož je tam korunka královny.V době kdy peruť byla činná,byl u žezla král Jiří VI :-). To s těma připomínkama máš asi pravdu,jenže to platí hlavně pro náš stát.Naštěstí je tu plno nadšenců,kteří se to alespoň trochu snaží napravit.

Jinak těch kusů by mělo být zhruba trojnásobek ,aby to bylo spravedlivé pro všechny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že dobrý nápad je "čistý" ciferník a znak + číslo na dýnku.

 

Nebo malý znak na ciferníku a číslo + nějaký nápis na dýnku, napadlo mě např.:

 

TRIBUTE TO THE CZECH (CZECHOSLOVAK) AIR FORCE

 

Případně česky:

 

POCTA ČESKÉMU (ČESKOSLOVENSKÉMU) LETECTVU

Hlasuji pro malý znak na číselníku, a na dýnku nápis "POCTA ČS. LETECTVU" + číslo. Nebylo by na čase o tomto rozjet anketu?

 

Edit: [/font] TRIBUTE TO THE CZECH (CZECHOSLOVAK) AIR FORCE Případně česky: POCTA ČESKÉMU (ČESKOSLOVENSKÉMU) LETECTVU - to se mi zdá děsně ukecaný...

Upraveno uživatelem jfidler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo:

IN HONOUR OF CS. PILOTS

nebo

DEDICATED TO CS. PILOTS

nebo

HOMAGE TO CS. PILOTS

 

To by samozřejmě muselo být na dýnku. Nejspíš do kruhu. Ale pořád bych tam radší viděl jen ten znak + číslo.

Upraveno uživatelem Z.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím fontem nemám problém. Ale s tím nápisem Anti-magnetique trochu jo. Připadá mi tam u novodobých hodinek jako nadbytečný. Vím, bylo by to historicky věrné, ale přece jen neděláme kopii ale remake či homage watch. Možná bych tam místo toho dal právě to slovo HOMAGE nebo TRIBUTE nebo IN HONOUR, což by s malým znakem pod dvanáctkou vytvářelo srozumitelný a logický celek. - (Když už by tam tedy měl být nějaká nápis. Pořád se totiž kloním spíš k čistému ciferníku.)

Upraveno uživatelem Z.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych určitě preferoval nápis na ciferníku před znakem. Myslím, že není špatná ani varinata od lac1 (příspěvek107) SQUADRON Nr....

 

 

 

 

A pokud by to šlo, tak znak na dýnko od martinbor (přísp.109) je moc pěkný.

 

 

 

Omlouvám se za amatérský návrh, líp to neuním.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marfi: Návrh se mi líbí, i když ten znak je mnohem větší, než jsem si původně představoval. Ale kupodivu to vypadá docela dobře - s tím původním fontem je to takové fakt vintage...

 

Baza: Moc upovídané, řekl bych...

 

JFidler: Tam je fakt nějaký problém s tou dvanáctkou a s vycentrováním. A znak možná zase až příliš malý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych určitě preferoval nápis na ciferníku před znakem. Myslím, že není špatná ani varinata od lac1 (příspěvek107) SQUADRON Nr....

 

 

A pokud by to šlo, tak znak na dýnko od martinbor (přísp.109) je moc pěkný.

 

 

 

Omlouvám se za amatérský návrh, líp to neuním.

 

Myslím že by nebylo od věci si ujasnit, co od toho vlastně chceme. Má to být pocta ČS letectvu? Nebo jen ČS letcům RAF? Nebo jen těm čtyřem vybraným perutím? Osobně jsem proti vypisování románů na cifr a dýnko, a snažil bych se zachovat maximální jednoduchost a střízlivost. Číselník pouze s nápisem "Aviation" nebo "Anti-magnetique" nebo jen se znakem ČS letectva (v mém návrhu asi moc malý, v Marfiho lepší, ale zase moc velký). A na dýnku jen "POCTA ČS LETECTVU" nebo něco podobně stručného. Aby z toho nevznikla limitka ve stylu "Za vzornou práci věnuje důl Julius Fučík".

 

JEDNODUCHOST JE KRÁSA, A U LETECKÝCH HODINEK NUTNOST.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že by nebylo od věci si ujasnit, co od toho vlastně chceme. Má to být pocta ČS letectvu? Nebo jen ČS letcům RAF? Nebo jen těm čtyřem vybraným perutím? Osobně jsem proti vypisování románů na cifr a dýnko, a snažil bych se zachovat maximální jednoduchost a střízlivost. Číselník pouze s nápisem "Aviation" nebo "Anti-magnetique" nebo jen se znakem ČS letectva (v mém návrhu asi moc malý, v Marfiho lepší, ale zase moc velký). A na dýnku jen "POCTA ČS LETECTVU" nebo něco podobně stručného. Aby z toho nevznikla limitka ve stylu "Za vzornou práci věnuje důl Julius Fučík".

 

JEDNODUCHOST JE KRÁSA, A U LETECKÝCH HODINEK NUTNOST.

 

Souhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně nejsem proti stručnosti, jen výrazně preferuji nápis na ciferníku před znakem. Nápis "Anti-magnetique" pod dvanáctkou je pro mne určitě alternetiva k "Aviation"u. U dýnka jsem benevolentnější, ale taky pro stručnost, navíc v rozpočtu výrobce je na dýnku několikaslovný nápis+číslo (POCTA ČS LETECTVU 55/55 např.), ne obrázek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Menej je niekedy viac. Aspoň podľa mňa, na ciferníku jednoduchý a hlavne nie dlhý nápis bez znaku. A na dne buď jednoduchý znak alebo nápis. Stačilo by aj Chronomag, prípadne nejaký kód, pod ktorým by sa dala táto limitka rozoznať + číslo limitky. Všetky vojenské hodinky tohto štýlu boli príťažlivé práve tou skromnosťou. Zatiaľ ma nič lepšie nenapadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyzera to skvelo, len je to prilis zlozite na tlac a druha vec, pochybujem ze by sme ostali v cene tych 300-350 Ojro.

ale chvalim navrh, osobne to vyzera super

Pokud by byl ten znak problém, co tam nechat značku (Zeno), ovšem nějakým "retro" fontem a bez letadla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím piloťákem jsem původně přišel já a když vidím co se okolo toho děje,tak za sebe říkám:udělejme to jednoduše.Ten znak a pocta by se mi líbila,ale pokud by to mělo zvýšit výbornou cenu,tak to raději se toho vzdát a udělat to co nejjednodušší,třeba i s tím nápisem Zeno(viz jfidler) a bez letadla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...