Přejít na obsah

Remake Longines, Eterna, Lemania


lac1

Doporučené příspěvky

A proč ne ? Já originály MVS normálně nosím eterny i longíny, fungují brilantně.

Cigi, Tvuj boj za autenticitu a originalitu je pochopitelny a nic proti nemu nemam. Jenze oslovit Longines by se ve vysledku, pokud by k tomu vubec byla sance (pri poctu 25-30 hodinek tezko), pekelne prodrazilo. U Zeno mame moznost vyuzit stavajici komponenty (cili cenove za pusu) a nechat si tovarne postavit pekny retro hodinky ve stylu oblibene vojenske ikony (Longines, Eterna, Lemania). A ja budu rad, ze jsou novy, protoze vetsinou taham na ruce nejaky stary s jedinou vyjimkou - SKX007. Takze ja budu jen rad, ze si poridim zase jednou za cas novy hodinky :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 615
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To se musíte nejprve rozhodnout, jestli chcete pěkný retro hodinky ve stylu oblíbené vojenské ikony, nebo napodobeninu. Je to tenká a veledůležitá červená linie :).

 

Na které straně jsme podle tebe teď?

Osobně mi na nošení starých MVS nejvíce vadí vzhled nerenovovaných ručiček a renovovat dle mě znamená ztratit autenticitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víte, nevím, nevyznám se vaší v limitce tak, abych to mohl posoudit. Docela by mě to taky zajímalo. Základním měřítkem by pro mě bylo, kolik se toho do projektu dá nového. Teď jsem se mrknul na to pouzdro, vymadá obsmahlý se vším všady, včetně plochý korunky, to se bude těžko vokecávat, takže ani nevím, jak vlastně na to, je to jako udělat z dievaz poctu německým potápěčům, nebo ze steinhartů GMT poctu pilotům PAN AM. Kdybych věděl, jak na to, hned se připojím, abych byl upřímný, je to opravdu lákavé. :) Nešly by do toho například vsadit ty původní repasovaný strojky longines ? V kapesních hodinkách se jich všade válí....., prostě něco výjmečnýho.

 

Co se týče originálu, tak to chápu, protože je škoda renovovat opravdu zachovalý originální sběratelský kousek. A takový kousek bych opravdu nosil jen ve svátek. Já nosím renovovaný a tudíž již neautentický a nesběratelský kousek, původně asi vrak. Není dokonalý, ale má patinu a kráásu.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně kibi, to je ten právě problém, chtít panerai a koupit si dievas na potápění na orlíku , alspoň můžeš říct, že se nima bojově plaveš .... :)

Hele, co třeba si říct, je to virtuální limitka pro naše piloty s třičvrtěstoletí zpoždění a prsknout tam třeba tehdejší výsostný znaky, domluvit to s muzeem, nebo já nevím, něco ovšem opravdu nápadnýho, aby si je ček s těmi longíny prostě nemohl splést, aby to přehlušilo to napodobování a naopak jej udělalo logický, tak něco, jako dělá dneska fortis. Ale i to by bylo nejlepší od longines ...

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtít panerai a koupit si dievas ... :D :D To si mě pobavil :)

A není to o tom, že si chci koupit ten design, homage, ale je mi jedno, že to není longines? Protože se domnívám, že kdokoliv z uvažovaných kupců by si Longines mohl v klidu koupit a nechat si je zrenovovat? Já třeba do toho jdu, protože se mi ty hodinky líbí, ale od Zeno se mi tam nelíbí to debilní letadlo... Kdyby tam Zeno nedávalo to letadlo na cifr tak je už dávno mám... A cpát tam nějakej tvůj cirkus Humberto? To už si radši koupím něco s tím letadlem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se o tom pilotním odznaku na ciferníku také diskutovalo,jako o protiváze malé vteřinovky,ale většina přispívajících ho tam něchtěla ,(bohužel), a tak nakonec by měl být gravírovaný na dýnku,což mně osobně docela mrzí.Tedy ne to že bude na dýnku,ale že nebude (třeba také) na ciferníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s těmi výsostnými znaky zas neberte tak vážně :), není to ani tak konkrétní nápad, jako návod, jakou cestou se třebas vyhnout tomu, udělat obyčejnou napodobeninu, dobrou tak na maškarní bál případně do extrémních podmínek, kterým ček svoje opravdický skvosty nechce vystavovat, což je podle mě vyhození peněz. Ale jestli to tak chcete, tak to si to udělejte, mě by to nestačilo, i když se mi ty hodinky - longines - móóóc líbí. Du si je vzít na ruku.

 

ještě vám to zkomlikuji: Ten výsostný znak by nemusel být barevný, ale třeba gravírovaný rúznými gravurami i na ciferníku.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víte, nevím, nevyznám se vaší v limitce tak, abych to mohl posoudit. Docela by mě to taky zajímalo. Základním měřítkem by pro mě bylo, kolik se toho do projektu dá nového. Teď jsem se mrknul na to pouzdro, vymadá obsmahlý se vším všady, včetně plochý korunky, to se bude těžko vokecávat, takže ani nevím, jak vlastně na to, je to jako udělat z dievaz poctu německým potápěčům, nebo ze steinhartů GMT poctu pilotům PAN AM. Kdybych věděl, jak na to, hned se připojím, abych byl upřímný, je to opravdu lákavé. :) Nešly by do toho například vsadit ty původní repasovaný strojky longines ? V kapesních hodinkách se jich všade válí....., prostě něco výjmečnýho.

 

Co se týče originálu, tak to chápu, protože je škoda renovovat opravdu zachovalý originální sběratelský kousek. A takový kousek bych opravdu nosil jen ve svátek. Já nosím renovovaný a tudíž již neautentický a nesběratelský kousek, původně asi vrak. Není dokonalý, ale má patinu a kráásu.

 

Díky za upřímnost a zajímavé názory.

Nápad s autentickým strojkem je dobrý, ale já, a myslím že i většina zúčastněných chceme hodinky v dnešní kvalitě materiálů a nějakou záruku.

Pro mě je nezanedbatelné i to, že to bude produkovat švýcarská firma a ne někdo v garáži.

Osobně jsem pro odlišení hodinek (od původních) logem (erbem,....) na dýnku.

Myslím si stejně, že ty Zena půjdou určitě na první pohled poznat od své předlohy.

Pletu se, když si myslím, že tento tvar pouzdra v současné době vyrábí jen Zeno?

 

EDIT: pokud se nepletu a takové pouzdro má jen Zeno je jakákoliv úvaha o jiném výrobci z ekonomického hlediska nesmysl

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem pátral, tak tenhle tvar pouzdra asi opravdu dnes dělá jenom Zeno,alespoň co jsem se po něm díval.Ještě než se začala projednávat tahle limitka uvažoval jsem o koupi Zeno ,,Retro Carré" a dobastlení katedrálových ručiček,s ciferníkem bych nic nedělal,na to nemám možnosti,i když možná bych zkusil ostranit z ciferníku alespoň to šílený letadýlko.Bohudík tahle limitka to vyřešila za mne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem pátral, tak tenhle tvar pouzdra asi opravdu dnes dělá jenom Zeno,alespoň co jsem se po něm díval.Ještě než se začala projednávat tahle limitka uvažoval jsem o koupi Zeno ,,Retro Carré" a dobastlení katedrálových ručiček,s ciferníkem bych nic nedělal,na to nemám možnosti,i když možná bych zkusil ostranit z ciferníku alespoň to šílený letadýlko.Bohudík tahle limitka to vyřešila za mne.

 

 

Jsme na tom stejně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že takovej fejk si lajsne jen zeno, proboha, to je argument proti, ne? Hele, přestanu se vnucovat, vy stejně máte jasno, co chcete, nebudu vám to ošklivit v nějakým svatým tažení, přeju úspěch! Už jsem dokonce něco podobnýho i viděl a byly to hezký hodinky, jak kapmfschwimmer saphirre.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cigi, nic ve zlym, ale mohl bys prosim te prestat kibicovat, pokud nemas o limitku zajem? tve prispevky se nesou ve stejnem duchu: je to hnus, je to kyc, je to fejk, jak to proboha muze zeno delat, jak to proboha muzete udelat vy... chapu, ze se to nemusi libit kazdemu, ale v tom pripade bych doporucil proste vlakno neotvirat. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

laci

Marfi???

kibi

otmar

baza

Czechjoker

jfidler???

Z.

kamil

vendy

little w

onion

skalis

seh1

mike ?

martinbor

JPS

instant

gandalf

people

Tada

emte

Adam99

Foundryman

Vit

skik

YPO

SAS

henry

tko

Ivan Lelak

lolohh

Old Black

japa

ls8ls8

navi

NIGHTinGALE

Honza

Skeleton

m01e

Jirkus2

yed69

Baker

sibirnaya

M-72

jankoxxx ???

Bert

viking

Dali

RAM 21

skipi.vb

Arthur N.

 

 

pridam k mojmu menu zopar otaznickov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajemci:

laci

Marfi???

kibi

otmar

baza

Czechjoker

jfidler???

Z.

kamil

vendy

little w

onion

skalis

seh1

mike ?

martinbor

JPS

instant

gandalf

people

Tada

emte

Adam99

Foundryman

Vit

skik

YPO

SAS

henry

tko

Ivan Lelak

lolohh

Old Black

japa

ls8ls8

navi

NIGHTinGALE

Honza

m01e

Jirkus2

yed69

Baker

sibirnaya

M-72

jankoxxx ???

Bert

viking

Dali

RAM 21

skipi.vb

Arthur N.

 

Preju hodne stesti, drzim palce, budu sledovat jak Vam to dopadne.

Upraveno uživatelem Skeleton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...