Přejít na obsah

Corum? ..nebo radeji Omega?


JPB

Doporučené příspěvky

Doppelchrono od Omegy, s koaxiálním krokem, s "column wheel" mechanismem, to je přece úplně jiná liga! Aspoň technicky (a cenově)... Ty bílé jsou ve skutečnosti mnohem hezčí, dokonalé omegové provedení, ručky a indexy modře kalené, jestli se pamatuju... Nepíšeš, jak je chceš používat. Na můj vkus jsou příliš veliké, nejen průměrem, díky druhým stopkám i na výšku. Pro mne to proto už nejsou oblekovky, ale řekněme společenské hodinky (jako hodinky na volný čas bych se je bál nosit .-) ).

 

Chronoskopy jsou skoro stejně veliké, technicky obdobné, jen bez těch druhých stopek. Moc se mi nelíbí, že ve většině barevných provedení je Omega vylepšuje odlišnou barvou subciferníků... Ty celočerné představují rozhodně nejpovedenější variantu. - Jsem konzerva, pokud chceš obyčejný chronograf z řady deVille, mně se víc líbí již nevyráběný 4841.50.31 zde

 

Dvojité stopky jsou krásná a vzácná komplikace, kterou v praxi nikdy nevyužiješ :)

V Praze můžeš u Dušáka porovnat, jak je dělá Omega, a jak Schaffhauseni...

 

Edit. ref. č. 4841.50.31

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......viz SZ.

 

Jinak...fotky jsou zpět,asi ne ve stejném pořadí,a to fakt peču.......

 

Vysvětlení pro ostatní...nováčkům poprvé fotky zmenším sám a pošlu jim upozornění. Potom mažu. JPB měl problém,který jsem tedy vyřešil sám,ale rozhodně z toho NEBUDE pravidlo.

 

Diky za praci Gile, jinej by se s tim mozna nenamahal a jen to smaznul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

......viz SZ.

 

Jinak...fotky jsou zpět,asi ne ve stejném pořadí,a to fakt peču.......

 

Vysvětlení pro ostatní...nováčkům poprvé fotky zmenším sám a pošlu jim upozornění. Potom mažu. JPB měl problém,který jsem tedy vyřešil sám,ale rozhodně z toho NEBUDE pravidlo.

 

Gile, dekuji moc. Uz si si procitam stranku, cos mi poslal na ni odkaz a priste budou fota ve spravne velikosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě Omegy, ale jenom ty s celým bílým nebo celým černým číselníkem.

Ale na tvůj dotaz bude tolik různých názorů (co se týká designu), že si stejně nakonec budeš muset zvolit sám. Sám je budeš nosit, tak si je taky sám musíš vybrat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě Omegy, ale jenom ty s celým bílým nebo celým černým číselníkem.

Ale na tvůj dotaz bude tolik různých názorů (co se týká designu), že si stejně nakonec budeš muset zvolit sám. Sám je budeš nosit, tak si je taky sám musíš vybrat!

Myslím si to isté. Omega a čisto čierny alebo biely ciferník. Ten Corum je síce nádherný, ale uprednostnil by som vyšší technologický level u Omegy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a dotoho jsem jeste koukal na Panerai Luminor Power Reservehttp://www.panerai.com/s_page.xpd?id_lingua=2&id_sezione=15&id_categoria=38

A rikam si jestli by nebyly uplne nejlepsi volba ty?

Je to hrozny, na svete je tolik krasnych hodinek a cloveku se meni nalady, ze jsem z toho jelen. Nakonec to dopadne tak, ze nad rozumem zvitezi aktualni emoce a bude:-)

Diky zatim vsem za nazory.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a dotoho jsem jeste koukal na Panerai Luminor Power Reservehttp://www.panerai.com/s_page.xpd?id_lingua=2&id_sezione=15&id_categoria=38

A rikam si jestli by nebyly uplne nejlepsi volba ty?

Je to hrozny, na svete je tolik krasnych hodinek a cloveku se meni nalady, ze jsem z toho jelen. Nakonec to dopadne tak, ze nad rozumem zvitezi aktualni emoce a bude:-)

Diky zatim vsem za nazory.:-)

 

...a nebo Luminor Marina automatic http://www.panerai.com/s_page.xpd?id_lingua=2&id_sezione=15&id_categoria=35

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě jednoznačně bílé Omegy (ref. id. 4847.30.31). Kromě toho, že jsem hračička a rattrapante není nic jinýho než prima hračka :) mají - pokud se nepletu - průhledné dýnko, což musí být super podívaná. A ty Corum mi přijdou tak trochu fádní. Ale možná je to jen fotkama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Omegy mají sice parádní stroj, ale jsou pro mě příliš přeplácané a nelíbí se mi to obří datové okno.

Rozhodně bych volil Corum, řada Romulus je parádní!!!

Berou mě ty s ukazatelem rezervy chodu, ale i chrona jsou parádní.

A značku Corum vnímám výše, než Omegu.

post-1118-1261255048.jpg

post-1118-1261255294.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Omegy mají sice parádní stroj, ale jsou pro mě příliš přeplácané a nelíbí se mi to obří datové okno.

Rozhodně bych volil Corum, řada Romulus je parádní!!!

Berou mě ty s ukazatelem rezervy chodu, ale i chrona jsou parádní.

A značku Corum vnímám výše, než Omegu.

Přidávám se k NIGHTinGALEovi... Corum je rozhodně značka na úrovni, Omegy má kdejakej Amík, najdeš je na každym kroku. Corum rozhodně nejsou tak profláknutý a Romulus chrono je nádhernej kousek! Můžu se zeptat, kde sis je zkoušel? Jinak mrkni sem, ještě nedávno tady byly jedny za dobrou cenu: www.watchery.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm Corum Romulus - nechválím je jen podle fotky, ale zkoušel jsem si je nedávno ve Švýcarsku. Zpracování je perfektní, na ruce sedí skvěle a dokonce i partnerce se líbily tak, že to chvíli vypadalo, že si je snad koupí sama :) Takhle nadšená ještě ze žádných hodinek, které jsem jí ukazoval, nebyla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm Corum Romulus - nechválím je jen podle fotky, ale zkoušel jsem si je nedávno ve Švýcarsku. Zpracování je perfektní, na ruce sedí skvěle a dokonce i partnerce se líbily tak, že to chvíli vypadalo, že si je snad koupí sama :) Takhle nadšená ještě ze žádných hodinek, které jsem jí ukazoval, nebyla :)

 

Taky mi prijdou mene okoukane a min.stejne kvalitni.

Zkouse jsem je nahore na Vaclavaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Omegy mají sice parádní stroj, ale jsou pro mě příliš přeplácané a nelíbí se mi to obří datové okno.

Rozhodně bych volil Corum, řada Romulus je parádní!!!

Berou mě ty s ukazatelem rezervy chodu, ale i chrona jsou parádní.

A značku Corum vnímám výše, než Omegu.

 

Na tebou postované Corum (ostatně jsou i v prvním postu) jsem koukal a jsou teda extra blyštivé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...