Přejít na obsah

Prim Bauhaus


Doporučené příspěvky

Přátelé, jeden z našich vážených členů na Aukru vystavil fotografii Primek, k nimž přidal přívlastek Bauhaus. Styl Bauhaus vnímám především jako styl propagující jistou uměřenost linií a tvarů velmi silně spjatý s tvorbou Miese van der Rohe, nebo třeba Henryho van der Velde. Nikde jdem v rámci chronomagu nenašel žádnou definici, co u Primek je a není Bauhaus. Podle mne to co vidíte na fotografii Bauhaus není. Tak se k tomuto zkuste vyjádřit. NO FLAME PLEASE :-)

Zdroj:Tolja

bauhaus1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 98
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Styl bauhaus je jasný. Uvedení tohoto přívlastku k hodinkám s dekorem je čiré pohrdání kunsthistorií. "Bauhaus" se říká primkám s jiným vzhedem. Takže obchodní trik, který já k nelibosti mnohých nazývám šmelinářství. Viz další aukce Tolji, kde hodinky "Bauhaus" prodává s automatickým kalibrem 96. Takže vše viz vlákno "Primky"

 

 

Přátelé, jeden z našich vážených členů na Aukru vystavil fotografii Primek, k nimž přidal přívlastek Bauhaus. Styl Bauhaus vnímám především jako styl propagující jistou uměřenost linií a tvarů velmi silně spjatý s tvorbou Miese van der Rohe, nebo třeba Henryho van der Velde. Nikde jdem v rámci chronomagu nenašel žádnou definici, co u Primek je a není Bauhaus. Podle mne to co vidíte na fotografii Bauhaus není. Tak se k tomuto zkuste vyjádřit. NO FLAME PLEASE :-)

Zdroj:Tolja

post-7533-1261245576.jpeg

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vychladni prosím. Diskutovat se dá i na poněkud klidnější úrovni. Argumenty pronesené s rozvahou mají mnohdy větší váhu. Jenom opakuji NO FLAME PLEASE :-)

 

 

 

Jak má vypadat styl Bauhaus (jsem tu nový),rád se poučím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to z jakého pohledu to chceš brát. Z filosofického jde o školu umění, která spojuje užitnost, estetiku

a řemeslo. Walter Gropius sepsal i manifest, kde určuje základní principy. Pokud to bereš ve vztahu dejme tomu k tendenčním slohům podobného časového rámce... secese, kubismus atd.... tak např oproti kubismu a rondokubismu jde o lehčí formu tvarosloví atd. Potom tam jsou už jen nnuance mezi těmi časovými sledy a myšlenkami v hnutí Walter Gropius vs. Le corbusieur a Mies van de Rohe s funkcionalismem který škola bauhaus produkovala

 

Možná jsem trochu natvrdlý,ale rád bych znal hlavní rysy,které reprezentují styl Bauhaus (možná vyvolám různé reakce,kdo s čím souhlasí a nesouhlasí),ale protože nevím,tak se zeptám. Boh

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsem trochu natvrdlý,ale rád bych znal hlavní rysy,které reprezentují styl Bauhaus (možná vyvolám různé reakce,kdo s čím souhlasí a nesouhlasí),ale protože nevím,tak se zeptám. Boh

 

Naopak, ptáš se velmi dobře. Zkus toto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Funkcionalismus

a aplikuj si to na hodinky. Víš, právě proto jsem v úvodu tohoto vlákna napsal, že neznám žádnou závaznou definici toho, co je nazýváno Prim Bauhaus, ale znova opakuji, hodinky jejichž foto jsem do svého prvého příspěvku připojil, ideu funkcionalismu rozhodně nesplňují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naopak, ptáš se velmi dobře. Zkus toto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Funkcionalismus

a aplikuj si to na hodinky. Víš, právě proto jsem v úvodu tohoto vlákna napsal, že neznám žádnou závaznou definici toho, co je nazýváno Prim Bauhaus, ale znova opakuji, hodinky jejichž foto jsem do svého prvého příspěvku připojil, ideu funkcionalismu rozhodně nesplňují.

 

 

Souhlasím s Tebou,že jsem nenašel závaznou definici a hlavní rysy stylu bauhaus a potom je těžko se bavit o tom co je a co není ten styl.A také proto jsem se ptal.Co jedni budou považovat za ten styl,tak druzí budou vyvracet,(viz co je a není bastl).Mám rád styl jednoduché a funkční,jak se říká někdy je méně, více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Tebou,že jsem nenašel závaznou definici a hlavní rysy stylu bauhaus a potom je těžko se bavit o tom co je a co není ten styl.A také proto jsem se ptal.Co jedni budou považovat za ten styl,tak druzí budou vyvracet,(viz co je a není bastl).Mám rád styl jednoduché a funkční,jak se říká někdy je méně, více.

No, minimálně jeden z diskutujících ve stylu Bauhaus má jasno ..... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohumile, Bohumile, tím nemyslím Tebe ...

 

 

Stál jsem si na vedení,ale už jsem si přešlápl trochu vedle.Trochu jsi mě dostal tím Bohumile,Bohumile, asi vím kam míříš.Dlouho mi tak nikdo neřekl,až bych tě pozval na tu slivovicu jak říká Bolek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal... najdi si na netu ten manifest. Můžeš být klidný, protože na rozdíl od manifestu surrealismu je to naprosto jasné. Bauhaus je přesně definovaný vedením a žáky školy. Pokud se bavíš o funkcionalismu, tak musíš zase rozlišovat dataci, zemi původu... popř architekta. BTW doufám že si nemyslíš že by ty primky skutečně mohly být z Bauhausu ;)

 

 

No,právě,že vůbec ne :sad01_anim: ,proto jsem se ozval.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal... najdi si na netu ten manifest. Můžeš být klidný, protože na rozdíl od manifestu surrealismu je to naprosto jasné. Bauhaus je přesně definovaný vedením a žáky školy. Pokud se bavíš o funkcionalismu, tak musíš zase rozlišovat dataci, zemi původu... popř architekta. BTW doufám že si nemyslíš že by ty primky skutečně mohly být z Bauhausu ;)

 

 

Snad mě nemáš za úplného blbce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ha! Tohle jsou naprosto jasné "pyžamovky"! :D

 

Jako 'Bauhaus' se tradičně označují ty automaty Prim, jejichž fotografii sem dal azeppelin. A myslím, že pan tolja to moc dobře ví.

 

post-6998-1257629572.jpg

 

post-6998-1257629580.jpg

 

Při troše benevolence by se tak daly označit ještě například následující hodinky, ale to už bychom se odkláněli od zvyklostí.

 

post-6998-1261275907.jpg

 

post-6998-1261275922.jpg

 

I když koukám že se to takto začíná označovat čím dál víc Primek, teďka i PopShop :( Co nevidět budou 'Bauhaus' i digitálky Prim :-/

 

post-6998-1261276392.jpeg

 

http://www.aukro.cz/item854943344_prim_cal...ve_hodinky.html

 

http://www.aukro.cz/item859528475_prim_cal...ve_hodinky.html

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadlo jedno... i když to sem až tak nepatří. Koukni se na Maxe Billa. Za rozumný peníz můžeš mít hodinky od člověka co přímo v bauhausu studoval. Mimochodem s excelentním designem

 

No,právě,že vůbec ne :sad01_anim: ,proto jsem se ozval.

post-7533-1261277731.jpg

post-7533-1261277744.jpg

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...