Přejít na obsah

Prim Bauhaus


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 98
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ještě aeskulap, neboli doktorské a běžný, logický název Prim dětské

Prim dětské - máš pravdu, ale to je hrozně široký pojem a několik desítek modelů.

Ale doktorské PRIM aeskulap - našel jsem si je teď v historii na fóru - to je bomba, o těch jsem netušil, v rodině spousta zdravotníků, ty by měly velký úspěch.... Doplňuji do seznamu, pokud by někomu přebývaly, nebudu se dlouho bránit :clap:

 

Tak co zkušení PRIMkaři, máte v zásobě ještě nějakou specialitku? Rád se přiučím něčemu novému, proto jsem na chronomagu :smile_anim:

Upraveno uživatelem stanik73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem pomalejsi, zeptam se. Proc Ricousovo strojovna nejni Bauhaus?

 

- jde o to ze temhle Primkam se tak proste nerika

- nesplnuji podminky stylu, snad silne rucky?

 

Asi je "Bauhaus" spojen s tím čistým číselníkem, tenkými indexy a méně nápadnými ručkami.

 

Nicméně má to zřejmě i praktické hledisko - oba modely se dají označit jako "kulaté Prim Automatic", takže ty novější modely (myslím, že jsou novější) s tenkými indexy se označí jako "Bauhaus", nedochází pak ke zmatkům. Já sám třeba sháním "stříbrné/černé Prim Automatic Bauhaus" a očekávám, že někdo bude vědět, co tím myslím a že mi nebude nabízet nějaký jiný typ :-) Ale osobně bych záměnu pojmů v tomto případě nepovažoval za nějaký problém.

 

Což mi připomíná, že jsem v hovoru s hodinářem použil označení Prim Automatic "Televize" na obdélníkové automaty s kulatým číselníkem, načež vznikl zmatek, protože jsme každý mysleli něco jiného. Proto je asi lepší se držet určitých komunitních zvyklostí.

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, bral jsem to jako výčet lidové tvořivosti. - Orlík a Diplomat jsou označení výrobcem, u I.GEN si ale nejsem jistý (že by jako Sport 1 generace ??)

No to je vrchol demence a největší perla z dílny kolektivu z Nového města. Oni totiž na webu nemají I.gen, jakože řadová číslovka ale Igen, jakože maďarsky "ano" :suicide_anim: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je vrchol demence a největší perla z dílny kolektivu z Nového města. Oni totiž na webu nemají I.gen, jakože řadová číslovka ale Igen, jakože maďarsky "ano" :suicide_anim: .

 

Tak také se to používá, zvláště v konverzaci, je to poněkud jednodušší. I když já to zrovna v oblibě nemám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem in-natura, tedy na ruce, viděl Prim Quartz, tipuji na devadesátá léta. Kulaté, černý ciferník, bílé indexy - pouze čárky bez čísel, tenké bílé ručičky. Klidně bych jim přiznal označení "bauhaus", kdyby neměly kurunku na čtyři_třicet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je vrchol demence a největší perla z dílny kolektivu z Nového města. Oni totiž na webu nemají I.gen, jakože řadová číslovka ale Igen, jakože maďarsky "ano" :suicide_anim: .

 

 

hmmm, tomu rikam hodnotny prispevek k tematu - dekuji

 

pro ty, ktere zajima, jak (asi) vznikl nazev Igen, tady je odkaz (odstavec 7) http://forum.chronomag.cz/index.php?s=&amp...st&p=117914

 

a dovolte mi jeden predvanocni apel - nez tady zacneme vzdy silacky rozvijet teorie na ruzna temata, zkusme nejdrive poradne zahledat v historii chronomagu, je to obcas poucne cteni

Upraveno uživatelem docent_tecka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm, tomu rikam hodnotny prispevek k tematu - dekuji

 

pro ty, ktere zajima, jak (asi) vznikl nazev Igen, tady je odkaz (odstavec 7) http://forum.chronomag.cz/index.php?s=&amp...st&p=117914

 

a dovolte mi jeden predvanocni apel - nez tady zacneme vzdy silacky rozvijet teorie na ruzna temata, zkusme nejdrive poradne zahledat v historii chronomagu, je to obcas poucne cteni

Díky docente na vyhrabání starého a výtečného odkazu, hmmm....velice poučné.

Tím je myslím vysvětleno vše - IGEN je úmyslné oficiální označení výrobcem a tím jsou další polemiky jestli to je správné tak psát jako bezpředmětné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chýba mi tam ešte elast blok. :rolleyes:

To bych nebral jako výrobní nebo "uživatelský název", podle mě to označuje určitou variantu strojku - resp. typ uložení setrvačky.

Jsou hodinky s incabloc, elastbloc, kif atd, ale to se kříží právě s těmi uživatelskými názvy.

 

Spíš mě napadly hodinky k XV. sjezdu KSČ, byly už zde na fóru a občas se objeví na aukru. Také zajímavý číselník :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky docente na vyhrabání starého a výtečného odkazu, hmmm....velice poučné.

Tím je myslím vysvětleno vše - IGEN je úmyslné oficiální označení výrobcem a tím jsou další polemiky jestli to je správné tak psát jako bezpředmětné.

Jistě, začlo se tomu tak říkat tady na fóru, respektive nejdříve to tady někdo blbě napsal a proto je to třeba, i s tou chybou, použít. Co si z toho asi vybere zákazník, který tohle fórum v životě neviděl? Má to být Prim I. generace, nebo ne? Nebo je to jen zhluk písmen? Proč mají české hodinky maďarský název? Je tam někde nějaké vysvětlení? Proč se to nejmenuje Prim lsfghlsksshlfhsl? Vždyť je to jedno, ne? Svatá prostoto :suicide_anim: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může se nám výraz "Igen" líbit a nemusí, nicméně plní svůj účel, tedy jasnou identifikaci typu hodinek. Kdyby někdo začal výraz "Igen" používa kvůli zlepšení šance na prodej třeba u ... hm... třeba u prostě nějakých jiných hodinek, rozhodně by to bylo špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může se nám výraz "Igen" líbit a nemusí, nicméně plní svůj účel, tedy jasnou identifikaci typu hodinek. Kdyby někdo začal výraz "Igen" používa kvůli zlepšení šance na prodej třeba u ... hm... třeba u prostě nějakých jiných hodinek, rozhodně by to bylo špatně.

Já teda rozhodně neměl na mysli to, jestli se mi líbí nebo nelíbí. Cituji "Myslím, že ten kdo ví nebo alespoň tuší, to pochopí. Konec konců, mým záměrem nebylo udělat název, který by se četl jako "první generace". Chtěl jsem dát hodinkám jméno! A to mají! Jméno zlidovělo, přijali ho i zaměstnanci firmy, a tak není důvodu ho moc měnit." Supr, zaměstnanci a zasvěcení tomu rozumí, na ostatní serem. "Chtěl jsem dát hodinkám jméno.!!!!!!" Doufám, že se Mr. Prokop dostatečně kreativně ukojil :gora: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...