Přejít na obsah

TISSOT Autoquartz


sharz

Doporučené příspěvky

Ahojte,

máte niekto skúsenosti s týmito typmi strojčekov? Pridajte sem, prosím, aj nejaké bližšie info.

 

Diky, príjemný deň.

 

AUTOQUARTZ: Tento strojček kombinuje výhody automatického/mechanického strojčeka (bez nutnosti výmeny batérie) s tými z Quartz-ového (presnosť). Energia je generovaná buď rotorom (ako pri automatickom strojčeku) alebo pomocou otáčania korunky (ako pri mechanickom) a je ukladaná do akumulátora, ktorý strojček poháňa. Meranie času je zabezpečené kryštálom (ako pri Quartz-ovom).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem odborník a kromě Primek od cca. mých 10 let a pak digitálek z kalkulačkou :-)) jsem jiné než Tissot Ballade Autoquartz T46.2.489.13 zatím neměl, ikdyž už delší dobu pošilhávám po něčem novém a hlavně zvyššího levelu. Já ze své 9 leté zkušenosti můžu říct naprostá spokojenost bez jediného problému a přesnost asi cca 3-5s za měsíc. Nikdy jsem snima od zakoupení nic nedělal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem odborník a kromě Primek od cca. mých 10 let a pak digitálek z kalkulačkou :-)) jsem jiné než Tissot Ballade Autoquartz T46.2.489.13 zatím neměl, ikdyž už delší dobu pošilhávám po něčem novém a hlavně zvyššího levelu. Já ze své 9 leté zkušenosti můžu říct naprostá spokojenost bez jediného problému a přesnost asi cca 3-5s za měsíc. Nikdy jsem snima od zakoupení nic nedělal

A koľko mali rezervu chodu? Ešte ich máš? Boli nejak servisované alebo neboli vôbec u hodinára ani na bežnej prehliadke?

Už si si niečo nové vyhliadol?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je nenosím denně, ale jen ve volných dnech (nepracovních) takže je třeba den nosím, den zase ne, dva dny nosím a pak zese dva dny ne a tak různě, těžko nějak přesně určit jakou mají rezervu. Jen můžu říct, že když je mám na ruce dva dny přez den, protože na noc je samozřejmě sundávám a třeba v pátek v cca 23h. je sundám z ruky a víkend mám pracovní, tak v neděli večer jdou, ale pokud snima zapomenu zatřepat a nebo ručně trochu natáhnout tak v pondělí ráno už stojí. Samozřejmě je mám pořád. Jak jsem psal výše, nikdy jsem snima nikde u hodináře nebyl. Nemám nic konkrétního vyhlídnutého, jen tak pokukuju a uvažuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že Autoquartz snad nikdo jiný nedělá než Tissot, ale nevím. Takže nejspíše nějaký automaty, ale hodinky co se mi třeba jakž takž vzhledově líbí jsou od značek co nechci a ty co se mi líbí u značek co bych koupil, jsou za ranec co za ně nedám. Dal bych tak 30 litrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AutoQuartz ešte používa v súčastnosti SEIKO - rad Kinetic. Majú veľmi pekný dizajn a mali by byť aj spolahlivé. Inak, zaujímavý je aj systém SpringDrive, tiež od SEIKA, ale je to trošku drahšie - perfektné spojenie elektroniky a mechaniky, kde rýchlosť krokového mechanizmu upravujú elektromagnety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...