Přejít na obsah

Fortis spaceman audacieuse


m107

Doporučené příspěvky

Co říkáte na tyhle Fortisky?

Jsou k sehnání kolem 400 liber, píše se o nich, že jsou ze 70. let. Zajímá mě, jestli takový úlet Fortis tenkrát opravdu vyráběl, nebo si tam jiná značka jen natiskla jejich logo. Znáte někdo ten strojek? Ten design mě fakt dostal.

post-2674-1261777045.jpg

post-2674-1261777066.jpg

post-2674-1261777079.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spacemanů byla celá řada (různé designy a barvičky) a těch firem, které je dělaly, bylo taky docela dost.

Často se na ebay objevují třeba hodinky Tressa. V tomto provedení se mi líbí asi nejvíc. Mají super řemen :) NOS stav chodí kolem 200 EUR.

 

Strojek v těch ze tvého obrázku je A.Schild.

post-1118-1261905963.jpg

post-1118-1261906547.jpg

post-1118-1261906596.jpg

post-1118-1261906631.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

echt futuretro :-)

a je za tím nějaký příběh, že řada firem používala stejné logo "spaceman audacieuse"???

To mě právě zajímá. Jestli Fortis byl první a potom prodal licenci ostatním, nebo to bylo opačně, což už by se mi tolik nelíbilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vidím koncept spaceman poprvé a jsem úplně nadšenej! Ty bílý co postnul Night bych bral hned a rovnou bych si znova přečetl odyseu :speak_cool:

Vzhůru do nich : http://cgi.ebay.co.uk/RETRO-FORTIS-SPACEMA...=item3efb532916 . Já už jsem podlehnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro nás, co jsme se narodili v šedesátejch letech, je to přímo mateční záležitost. Ty první hodinky (oválný) jsou inspirací čelního pohledu Armstrongovi helmy skafandru. U těch druhých...jen moje domněnka, se André Le Marquand nechal inspirovat helmou z Kubrickova filmu Vesmírná odysea 2001. Nevím, kdo byl tenkrát výtvarníkem, ale podobnost je až zarážející. Další vazba na vesmírný lety je firma DuPont, která se podílela na vývoji částí měsíčního skafandru a z toho samého materiálu (Cofram ??) je i pásek hodinek.

Dnešní produkce Le Maquanda je tady

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklo rovný (plochý) rozhodně není.

Akorát Omax dělal takovou hnusnou napodobeninu a tam bylo placatý (viz. poslední obrázek).

 

"Hnusná napodobenina" vypadá jako první model (kulatý) - ten hranatý přišel na trh až po kulatém (tak si vykládám text v tomto odkazu http://www.coolhunting.com/archives/2008/1...spaceman_wa.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní produkce Le Maquanda je tady

 

Díky za link, ten pán je asi pěkně poživačný týpek - jak jsem uviděl jeho hodinky série Eve, ani zlomek vteřiny (schválně v tuto chvíli nepoužívám jiné označení šedesátiny minuty) jsem nepochyboval o zdroji jeho inspirace - za sebe dávám palec nahoru :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...