Přejít na obsah

Cestování letadlem za rok?


safi

Doporučené příspěvky

Nojo, hold vzdycky budou spousty lidi trpet na ukor nejakyho magora.

Mimo dovolene letam i pracovne. Navstivili jsme s kolegama docela dost destinaci, nektere i velice fajn lokality a na delsi dobu.

Paradox je, ze do letadla nastupujeme vetsinou s posadkou, kdezto kazdy den kdyz jdeme do kanclu, prochazime detektorem kovu, rentgenem a sundavame si i pasky z kalhot. Ja vim, ze je hold kancl v SRA (security restricted area), ale predstavte si to nekolikrat denne, obed, prac. schuzka a ja nevim co jeste. Dovedl bych si, jako NBU provereny zamestnanes predstavit i mensi sikanu, nez ma neznamy cestak. O tom, kolik rentgenu schytal muj mobil, notebook se asi nema cenu bavit a o tom, ze bych v podstate 50% toho, co za den snim mel prohnano tentgenem se nechci zamyslet uz vubec. Cestujici, ktery kontrolou, detektorem a rentgenem projde jednou za mesic je v pohode, ale jestli je to vhodne denne... Pochybuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 68
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nojo, hold vzdycky budou spousty lidi trpet na ukor nejakyho magora.

Mimo dovolene letam i pracovne. Navstivili jsme s kolegama docela dost destinaci, nektere i velice fajn lokality a na delsi dobu.

Paradox je, ze do letadla nastupujeme vetsinou s posadkou, kdezto kazdy den kdyz jdeme do kanclu, prochazime detektorem kovu, rentgenem a sundavame si i pasky z kalhot. Ja vim, ze je hold kancl v SRA (security restricted area), ale predstavte si to nekolikrat denne, obed, prac. schuzka a ja nevim co jeste. Dovedl bych si, jako NBU provereny zamestnanes predstavit i mensi sikanu, nez ma neznamy cestak. O tom, kolik rentgenu schytal muj mobil, notebook se asi nema cenu bavit a o tom, ze bych v podstate 50% toho, co za den snim mel prohnano tentgenem se nechci zamyslet uz vubec. Cestujici, ktery kontrolou, detektorem a rentgenem projde jednou za mesic je v pohode, ale jestli je to vhodne denne... Pochybuju.

Já myslím, že kdyby si tohle přečetl nějaký "terorista", že si smíchy cvrkne. Jak si tady jemu pro radost děláme sami a dobrovolně ze svého vlastního života koncentrák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezpečnostní kontroly mi nevadí a musím říct, že mě nijak neomezují. Sice pamatuji doby, kdy nebyl problém převážet v letadle nůž, ale nakonec i ten oželím. Daleko více mi vadí neprofesionální chování zaměstnanců aerolinek - hlavně tedy v poslední době u ČSA (snažím se jim vyhýbat). A přitom stačí tak málo - čerstvé informace (nebo aspoň snaha je získat), úsměv, ochota, nějaké blbožerky a voda při zpoždění. Prostě nebrat cestující jako nutné zlo... Tohle podle mě u nás nějak nejde a přitom to skoro nic nestojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, hold vzdycky budou spousty lidi trpet na ukor nejakyho magora.

Mimo dovolene letam i pracovne. Navstivili jsme s kolegama docela dost destinaci, nektere i velice fajn lokality a na delsi dobu.

Paradox je, ze do letadla nastupujeme vetsinou s posadkou, kdezto kazdy den kdyz jdeme do kanclu, prochazime detektorem kovu, rentgenem a sundavame si i pasky z kalhot. Ja vim, ze je hold kancl v SRA (security restricted area), ale predstavte si to nekolikrat denne, obed, prac. schuzka a ja nevim co jeste. Dovedl bych si, jako NBU provereny zamestnanes predstavit i mensi sikanu, nez ma neznamy cestak. O tom, kolik rentgenu schytal muj mobil, notebook se asi nema cenu bavit a o tom, ze bych v podstate 50% toho, co za den snim mel prohnano tentgenem se nechci zamyslet uz vubec. Cestujici, ktery kontrolou, detektorem a rentgenem projde jednou za mesic je v pohode, ale jestli je to vhodne denne... Pochybuju.

 

 

Jó to znám velmi dobře. Když sice nepracuju v SRA, ale když se podaří, tak denně 3x procházím kontrolou.

 

Nakonec to dopadne tak, že budeme sedět nazí v letadle s hromadou dalších naháčů :-) alespoň bude o zábavu postaráno a notebooky už nebudeme potřebovat :-)

 

Na tom by se daly postavit prosperující aerolinky :-)

Upraveno uživatelem ¨safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec to dopadne tak, že budeme sedět nazí v letadle s hromadou dalších naháčů :-) alespoň bude o zábavu postaráno a notebooky už nebudeme potřebovat :-)

 

Tak mě napadlo, proč aerolinky nenabízejí uspání na dobu letu... Člověk by se nenudil, aerolinky by ušetřily :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám jeden příspěvek z diskuze pod jedním článkem o skenerech na letištích, který se mi líbil:

 

Ja bit z arabského světa a takové prohližení naše těla je NEPŘÍPUSTNÉ !!! .Za 15 ve Francii a za 20 v celá Evropa budeme ve většině,my půjdem k volbám na povel všichni,vyhrajem volby,naši zákonodárci nejsou pokrytci jako vaši a uvedem v činnost zákony např.My budem nastupovat do letadel v našem obvyklém oděvu,kdeždo běžní Evropani budou nastupovat jako ovce na vodítku a zcela nazí s rukama za hlavou. Z ropy ,kterou vy potřebujete pro převoz brambor z Belgie do Maďarska,či vajíček z Litvy do Portugalska máme velmi velké zisky za které zkupujeme akcie vašich firem a tak i ve výrobním,obchodním sektoru budou brzy platit naše zvyklosti a obyčeje. 20 let není zase tak dlouhá doba,dnešní dívky ať trénují chůzi v burce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám jeden příspěvek z diskuze pod jedním článkem o skenerech na letištích, který se mi líbil:

 

Ja bit z arabského světa a takové prohližení naše těla je NEPŘÍPUSTNÉ !!! .Za 15 ve Francii a za 20 v celá Evropa budeme ve většině,my půjdem k volbám na povel všichni,vyhrajem volby,naši zákonodárci nejsou pokrytci jako vaši a uvedem v činnost zákony např.My budem nastupovat do letadel v našem obvyklém oděvu,kdeždo běžní Evropani budou nastupovat jako ovce na vodítku a zcela nazí s rukama za hlavou. Z ropy ,kterou vy potřebujete pro převoz brambor z Belgie do Maďarska,či vajíček z Litvy do Portugalska máme velmi velké zisky za které zkupujeme akcie vašich firem a tak i ve výrobním,obchodním sektoru budou brzy platit naše zvyklosti a obyčeje. 20 let není zase tak dlouhá doba,dnešní dívky ať trénují chůzi v burce.

 

Jak nemám ty elektromobily rád, tak už aby byly, co? A elektriku pěkně z jádra. Jejda, ale kdo že to má ložiska uranu? Dneska si asi člověk nevybere...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak já si myslím, že celá ta akce měla dvojí účel: jednak zavést letištní scanery a jednak legitimizovat válku v Jemenu. Zejména ten Jemen - tam je to klasický konflikt arabské autoritářské vlády s místními povstalci, vláda si ale nevěděla rady a povstalci dokonce vypráskali i regulérní Saudsko Arabskou armádu. Proto se tam náhle deus ex machina zjevuje Al-Kajda, kterou je nutno silou zlikvidovat, což samozřejmě USA rády udělají. Akorát další válka nevypadá sexy, tak je potřeba stvořit nebezpečný útok jemenské Al-Kajdy a hup, už můžem bombardovat a vyslat marínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak nemám ty elektromobily rád, tak už aby byly, co? A elektriku pěkně z jádra. Jejda, ale kdo že to má ložiska uranu? Dneska si asi člověk nevybere...

No, ty alektroauta nás asi nijak nespasí. Já se domnívám, že podíl osobní dopravy na celkové spotřebě ropy je pranepatrný.

Zbývá ještě nákladní doprava - obrovský žrout - dnes vozíme všechno a všude, sem a tam, jako blázni.

Pak letectví a hlavně armáda - neskutečný žrouti ropy.

No a teď to hlavní - veškerý průmysl a vlastně celá společnost a život člověka - to všechno je na ropě závislé a z ropy nějakým způsobem pochází. Oblečení, plasty a umělé hmoty, chemikálie a suroviny pro další výrobky, hnojiva, pesticidy, no prostě všechno, kam až oko dohléhne, je z ropy. Na co budeme jezdit svými auty je skoro nepodstatné, bez ropy se neobejdeme a kdo ji má, je pánem všeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ty alektroauta nás asi nijak nespasí. Já se domnívám, že podíl osobní dopravy na celkové spotřebě ropy je pranepatrný.

Zbývá ještě nákladní doprava - obrovský žrout - dnes vozíme všechno a všude, sem a tam, jako blázni.

Pak letectví a hlavně armáda - neskutečný žrouti ropy.

No a teď to hlavní - veškerý průmysl a vlastně celá společnost a život člověka - to všechno je na ropě závislé a z ropy nějakým způsobem pochází. Oblečení, plasty a umělé hmoty, chemikálie a suroviny pro další výrobky, hnojiva, pesticidy, no prostě všechno, kam až oko dohléhne, je z ropy. Na co budeme jezdit svými auty je skoro nepodstatné, bez ropy se neobejdeme a kdo ji má, je pánem všeho.

 

No ono to není tak zanedbatelné množství ten benzín. V ČR je to z celkové hmotnosti dovezené ropy + dovoz benzínu a motorové nafty cca 25% benzín, 40% motorová nafta, zbytek ostatní produkty. Viz http://ropa.cz/historie-ropy/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ty alektroauta nás asi nijak nespasí. Já se domnívám, že podíl osobní dopravy na celkové spotřebě ropy je pranepatrný.

Zbývá ještě nákladní doprava - obrovský žrout - dnes vozíme všechno a všude, sem a tam, jako blázni.

Pak letectví a hlavně armáda - neskutečný žrouti ropy.

No a teď to hlavní - veškerý průmysl a vlastně celá společnost a život člověka - to všechno je na ropě závislé a z ropy nějakým způsobem pochází. Oblečení, plasty a umělé hmoty, chemikálie a suroviny pro další výrobky, hnojiva, pesticidy, no prostě všechno, kam až oko dohléhne, je z ropy. Na co budeme jezdit svými auty je skoro nepodstatné, bez ropy se neobejdeme a kdo ji má, je pánem všeho.

 

Máš pravdu, tuším že auta + letectví mají každý na svědomí okolo 5% světových emisí CO2 ročně, což hodně zhruba je "jen" 10% celosvětově spálené ropy (edit - bude to víc, zapoměl jsem na uhlíčko a tak dále...). Někde se ale asi začít musí, jednou ta ropa dojde. Může to být za 50 let ale třeba taky za méně (resp- ona nedojde, ale u benzinek bysme si to dolování z kanadských ropných písků a hlubinných nalezišť asi pekelně zaplatili).

 

mengelis: a proč by se k tomu teda kajda radostně hlásila, když to tedy jasně hraje do karet těm válkychtivým amíkům? Neříkám že nutně nemáš pravdu...

Upraveno uživatelem Alessio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, než mě tady začne někdo obviňovat z toho a onoho, zkusím nahodit pár argumentů. V Jemenu probíhá už hódně dlouhou dobu lokální občanská válka mezi horskými kmeny a centrální vládou. Krom různých prkotin je osa sporu klasická půtka me Šiity a Sunnity (já ale fakt nevím, kdo je kdo).Problém je v tom, že ty horské kmeny začaly poslední dobou zcela přesvědčivě vítězit a tak už do boje musela být krom jemenské armády povolána i pravidelná armáda Saudské Arábie, která v podstatě jemenský režim drží při životě. Saudi byli ovšem i přes absolutní převahu ve vybavení z hor vypráskáni a to už do hry nastupuje USA, protože si nemůžou dovolit padnout proamerický režim v Jemenu a nechat tím zdiskreditovat Saudy. No, takže tu válku je ale třeba západnímu pubiku nějak prodat - a tak se v jemenských horách najednou zjevila Al-Kajda, která vycvičila Nigerijce a vyslala ho zničit zaoceánský let. Ergo je potřeba zničit Al-Kajdu v Jemenu. Třešnička na dortu je, že Al-Kajda je složená jen z příslušníků té větve Islámu, kterou vyznává vláda Jemenu a SA. Tzn. ty horské kmeny patří přesně do opačné náboženské orientace, a proto nikdy nemohly být Al-Kajdou (to už je stejně pravděpodobné, že by ty kmeny patřily k IRA nebo ETA). No, nakonec je tady i ten možný důvod, že ty kmeny v horách mají patrně nějakou formu podporu Iránu (stejná větev Islámu a opět soupeř USA a SA).

 

Proto nevěřím variantě s Al-Kajdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, než mě tady začne někdo obviňovat z toho a onoho, zkusím nahodit pár argumentů. V Jemenu probíhá už hódně dlouhou dobu lokální občanská válka mezi horskými kmeny a centrální vládou. Krom různých prkotin je osa sporu klasická půtka me Šiity a Sunnity (já ale fakt nevím, kdo je kdo).Problém je v tom, že ty horské kmeny začaly poslední dobou zcela přesvědčivě vítězit a tak už do boje musela být krom jemenské armády povolána i pravidelná armáda Saudské Arábie, která v podstatě jemenský režim drží při životě. Saudi byli ovšem i přes absolutní převahu ve vybavení z hor vypráskáni a to už do hry nastupuje USA, protože si nemůžou dovolit padnout proamerický režim v Jemenu a nechat tím zdiskreditovat Saudy. No, takže tu válku je ale třeba západnímu pubiku nějak prodat - a tak se v jemenských horách najednou zjevila Al-Kajda, která vycvičila Nigerijce a vyslala ho zničit zaoceánský let. Ergo je potřeba zničit Al-Kajdu v Jemenu. Třešnička na dortu je, že Al-Kajda je složená jen z příslušníků té větve Islámu, kterou vyznává vláda Jemenu a SA. Tzn. ty horské kmeny patří přesně do opačné náboženské orientace, a proto nikdy nemohly být Al-Kajdou (to už je stejně pravděpodobné, že by ty kmeny patřily k IRA nebo ETA). No, nakonec je tady i ten možný důvod, že ty kmeny v horách mají patrně nějakou formu podporu Iránu (stejná větev Islámu a opět soupeř USA a SA).

 

Proto nevěřím variantě s Al-Kajdou.

 

A není to jedno? Prostě je to souboj Západ versus Východ .. všechno ostatní jsou povídačky a morální odůvodnění.. ale ten souboj tady je a na rozdíl od většiny Euroameričano to většina obyvatel na východě chápe a je pro :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se nedivím, že v našich končinách to nikdo nechápe. Všichni tady totiž už dlouho víme, že jsme informováni vždy jen částečně a vždy tak, jak se to jedné straně zrovna hodí a jak potřebují. Proto už tedy máme nedůvěru ke všemu a odpor k těm pohádkám, kterými nám neustále pletou hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak to nebylo a nebude nikdy.. tak je prostě svět postaven a dávají tomu všichni šanci tím, že se neřídí svým rozumem, ale tím do jakého tónu a jak to někdo napíše nebo namixuje v televizi.. Díky tomu můžou třeba socani sebrat 1500 aby ti milostivě dali 1000 na pastelky pro chudinky tvoje děti... ale co se dá dělat? Nic....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...