Přejít na obsah

Strojčeky AutoQuartz


sharz

Doporučené příspěvky

Ahojte,

chcel by som sa dozvedieť niečo viac o strojčekoch AutoQuartz.

Vaše skúsenosti, spokojnosť, servisovanie a podobne.

Píšte sem aj nejaké ďalšie informácie o týchto strojčekoch.

 

Diky.

 

 

AUTOQUARTZ: Tento strojček kombinuje výhody automatického/mechanického strojčeka (bez nutnosti výmeny batérie) s tými z Quartz-ového (presnosť). Energia je generovaná buď rotorom (ako pri automatickom strojčeku) alebo pomocou otáčania korunky (ako pri mechanickom) a je ukladaná do akumulátora, ktorý strojček poháňa. Meranie času je zabezpečené kryštálom (ako pri Quartz-ovom).

 

EDIT:pravopis

Upraveno uživatelem sharz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekl bych, ze tento system ma v sobe vsechny nevyhody obou zpusobu pohonu. Vterinovka bude skakat jako u quartz, ale uvnitr budou nechanicke dily nachylne na narazy a poskozeni. Navic drive se do techto hodinek daval pro zachovani energie kapacitor (kondenzator) ale dnes jsou to obycejne dobijeci clanky, ktere maji rovnez svoji zivotnost a po nejakem case te stejne ceka vymena, pouze za nekolika nasobne vyssi cenu nez u klasicke baterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že kondenzátory sa prestali dávať preto, lebo mali menšiu kapacitu, ako akumulátor. Životnosť by mala byť cca 10 rokov, pri zachovaní si aspoň 80 % pôvodnej kapacity.

Podľa mňa by tá odolnosť mala byť nejak riešená, ako pri mechanických hodinkách (určených na outdoor-ové použitie a pod.) alebo ani nie. :thumbsdown_anim:

Preto som vytvoril toto vlákno, aby som zistil, aké s nimi majú ostatní skúsenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa by tá odolnosť mala byť nejak riešená, ako pri mechanických hodinkách (určených na outdoor-ové použitie a pod.) alebo ani nie. :thumbsdown_anim:

I když se dá s mechanickými hodinkami vyvádět spousta skopičin, na nějaké outdoorové využití opravdu nejsou příliš vhodné. Pokud jde o mechanickou odolnost, pak jakékoliv zařízení, mající v sobě nějaký ozubacený mechanismus s pérky, páčkami a jinými dzinzigy je odsouzen k poruše. Takže na skutečný outdoor jedině Casio G-Shock digitálky, nebo - když potřebuješ ručičky - něco z ana-digi řady G-Shock, která je zodolněná (možná proto, že každá ručička má svůj vlastní krokový motorek, který s ní šíbuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusme udělat aspoň seznam firem které toto zajímavé řešení pustily do prodeje. SEIKO,SWATCH,Festina,Ventura

 

Jestli víte o dalších doplňte.

 

 

tissot ma tiez autoquarz model z radu PRC200, je to aj limitka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďalší sú aj Citizen, Longines, Omega, Dugena, Wenger, Hermés, Roberge, Mido, Bovet, Fortis, Belair, HTO, Cyma ... možno som ešte na nejaké zabudol. :worried_anim:

Takže výrobcov je relatívne málo, ktoré AutoQuartz používali, ale iba ešte menšia časť v tom pokračuje. Myslím, že to bude iba Seiko (vlastný strojček) a Tissot (ETA).

Povedal by som, že tento typ strojčeka je kompromis pre tých, čo chcú mať presnejšie hodinky a zároveň niečo klasickejšie na ruke.

 

Celkový zoznam firiem: Seiko, Tissot, Swatch, Ventura, Festina, Citizen, Longines, Omega, Dugena, Wenger, Hermés, Roberge, Mido, Bovet, Fortis, Belair, HTO, Cyma.

 

Ešte by sme mohli priradiť k značkám aj konkrétne modely (aj s foto a možno aj s nejakým bližším info).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...