Přejít na obsah

Primky pohraniční stráže


Doporučené příspěvky

Zdravím!

 

Aby se nemuselo diskutovat v prodejním vlákně, tak zakládám samostatné diskuzní vlákno pro hodinky Prim, které nosili ČS pohraničníci.

Jakékoli informace jsou vítány.

 

Dobová zkušenost od člena vito:

 

"Já u PS sloužil v dávných dobách / 1959 - 1961 / a tam takové hodinky nebyly. Vím však, že si vojáčci nechávali do normálních hodinek na ciferník malovat od jiných vojáčků umělecky vyvedené strážní věže nebo psí hlavy. Kvalita provedení se různila podle vkusu každého soudruha. I já takové hodinky měl."

 

Fotografie nahrané členy fóra:

 

Prim Sport II (kal. 68) Z pořadu ČT o historii hodinek Prim (Karlos):

 

post-291-1262875154.jpg

 

NOS diplomaty (kal. 68) s věnováním velitele PS (člen Apep).

 

post-3657-1262869776.jpg

post-3657-1262869797.jpg

 

Kulaté automaty kal. 96 (docent_tecka):

 

post-1383-1262890489.jpg

 

Stylový řemen (Karlos).

 

post-291-1262874282.jpg

 

Obdélníkové automaty kal. 96 (tolja):

 

post-953-1262874683.jpg

post-953-1262874698.jpg

 

A samozřejmě nesmí chybět automat kalibr 7,62 mm (Drexxy) :D

 

ak47.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sporty 2 s obrázkem PS na ciferníku se mihly tak před půl rokem na aukru. Takže je určitě nosili.

 

 

Nemá náhodo někdo sporty 2 v této úpravě? Pokud ano, dejte sem prosím fotky. Tenkrát jsme tu aukci nestihl, takže jsem si je ani pořádně neporhlídl. Jen jsem zaregistroval, že je tam někdo hodil. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To Biges :

Někde jsem četl, že u Policie lze dnes dostat jako dar jakýsi meč nebo šavli... Už dneska vypadají někteří policejní papaláši se spoustou metálů jak veteráni z několika válek a s tou šavlí by to bylo ještě lepší... :speak_cool:

 

 

Jinak, ten kožený řemínek s hlavou psa se volně prodával v Klenotech, taky jsem tam kdysi jeden koupil...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Bigesi, děkuji ti za uveřejnění fotek a gratuluji k unikátnímu kousku do sbírky. Tyto hodinky jsou velice podobné PS 2 na obrázku nahoře. Je zajímavé, že si pohraničník, který hodinky vlastnil, dal práci vyměnit originální cifr za tento, který do hodinek zřejmě nepatří. Mým snem je PS 2 s manuální nátahem a obrázkem pohraniční stráže na dolní straně ciferníku. Přesně ty, PS 2, které jsou na obrázku nahoře.

Upraveno uživatelem Flavamatic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bigesi, děkuji ti za uveřejnění fotek a gratuluji k unikátnímu kousku do sbírky. Tyto hodinky jsou velice podobné PS 2 na obrázku nahoře. Je zajímavé, že si pohraničník, který hodinky vlastnil, dal práci vyměnit originální cifr za tento, který do hodinek zřejmě nepatří. Mým snem je PS 2 s manuální nátahem a obrázkem pohraniční stráže na dolní straně ciferníku. Přesně ty, PS 2, které jsou na obrázku nahoře.

 

Jo, jo, ty S2.1 nahoře vypadají dobře, také bych nepohrdnul. Už jen protože se mi líp nosí 68čka s plochým dýnkem než 96tka s vypouklým :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...