Přejít na obsah

Pár Fortisů...


Harry

Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

to YPO - ten prodej Ti nejvíc vyčítám a počítám, že si udělal největší chybu.

 

zase bych nepoznal metrák jinejch hovadin .............. ale mají i po létech stále něco do sebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já vám to tu vylepším :D - bohužel tím, co jsem neprozřetelně prodal

 

Když ale tyhle jsou pro normální lidi naprosto nenositelný. Výška nějakých 17 mm, luneta z toho dělá 44mm v průměru. Strašnej kus železa. Jednou jsem si je zkoušel a připadal jsem si jako ještě větší trotl než normálně.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Fortisech netřeba pochybovat. Jsou prostě poctivý. A nemusí to být nutně toolový hodinky typu Flieger. Stačí světlý cifr, modřené ručky, modrá luneta a hravý hodinky jsou na světě. Překvapilo mě samotnýho, jak moc se Fortisu daří překročit vlastní stín toolových hodinek, byť vše roubují na stejné B42 poudro.

 

První fotka je taková klasická. Na druhý fotce zejména na číslech je vidět, jak moc přechází černá - modrá - až do blejskava...

 

No a holčičky mě překecaly na wristshoty (6 a 3 roky), chtějí být na chronomagu, takže sorry za OT, ale musím pěstovat náklonnost ;)

post-2655-025407700 1288007126.jpg

post-2655-050103500 1288007260.jpg

post-2655-086056100 1288007328.jpg

post-2655-093584500 1288007381.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nemám dámský hodinky. Teda né že bych je nosil, ostatně ty poslední si nechala moje už bývalá přítelkyně (tj. nemám už nejen hodinky, ale ani ženskou, ale to sem nepatří :) ), ale civilizovaný chronomagor by je zřejmě měl mít...

 

No a tak se mi poštěstilo natrefit na NOS Fortisy 428.20.41... No a tu jsou:

 

Posted Image

 

Je v nich quartz strojek, mají průměr 30mm (což vynikne ve srovnání s B-42) a pouzdro se strojkem je vyndavací z vnějšího plastového pouzdra s gumovým páskem. Luneta je otočná asi jako na Igen, tedy otočná kamkoliv a bez aretace...

 

Posted Image

 

Hodinky mají luminiscenci na ručkách a tečky indexů 12,6,9, ale vzhledem k tomu jak jsou malé a je na nich tedy málo luminiscenční barvy, tak to stojí za prd... (pokus o vyfocení, což se ukázalo jako větší problém než jsem čekal - to hlavně kvůli tomu že jsem se s tím focením opět moc nemazlil, sorry NIKO...)

 

Posted Image

 

Každopádně jsou to pěkné hodinky, škoda že už nic takového nedělají... Takže už zase mám dámské hodinky a doufám že u mne chvíli vydrží :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tie marsky su proste super, ja som sa rozhodoval medzi marinemaster ktore som uz mal a mars, ale to PVD mi nedalo spavat. Nakoniec som sa vratil ku marinemaster, aj ked na grile sa mi tocia este cierne fortisacke chrona, radsej siahnem po marinemaster. Sorry ze som odbocil od tychto damskych fortisiek, ale stale ma to hegne ked vidim kombinaciu ciernej a orandzovej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Nikde jsem nenasel foto Fortis B42 Marinemaster 647-11-42 (White) s cernym kaucukovym reminkem. Prodavaji se pouze s bilym nebo kovovym tahem.

 

Nemate nekdo?

 

 

Dá se pořídit jak černý kaučuk, tak tmavě modrý silikon. Cena 1200,-Kč V NESTu by měli mít skladem. Já sám je měl na kovotahu a když jsem si k nim pořídil ten bílý silikon už bych zpátky neměnil :) Každej na ně čumí jak puk a ptá se, co je to za hodinky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Třikrát hurá Posted Image

 

Podařilo se mi sehnat Fortisy s Lemanií 5100 ve velmi pěkném stavu Posted Image Jsou to Cosmonauty, protože Stratolinery mne naživo zklamaly a B-42 jsou nesehnatelné... Ale nakonec jsem rád že to dopadlo takhle. Navíc je to model s indexy místo čísel (těch nebylo mnoho, i když přesná čísla neznám. No já snad budu muset do švýcar a vydolovat z nich víc informací, nebo co...), tím je pro mne zajímavější. Stav je opravdu parádní, nošené byly zjevně minimálně. Nějaké fotky časem udělám, tady je jen srovnání s Fliegery a B-42 chrono:

 

post-3414-1267218489.jpg

 

Luneta u chron je klasická minutová a narozdíl od tachymetrické pevné opticky zvětšuje pouzdro hodinek (ta pevná je opticky "zjemňuje a zmenšuje", navíc je leštěná a to je na mne už příliš "nóbl", o diamantech ani nemluvě). Ručky a indexy jsou zelené (narozdíl od bílých u B-42) a ručky mají lehce jiný odstín než indexy. Celkově to znamená, že chrona nejsou tak dobře čitelné jako u B-42. Navíc nemají antireflex a tak celkově je v čitelnosti a přehlednosti mezi nimi opravdu veliký rozdíl.

 

post-3414-1267218526.jpg

 

Luminiscence není tak dobrá jako u Fliegerů nebo B-42. Ale lepší než u Pilot Profesional. Co je ale zajímavé je to, že zpočátku sice nesvítí tak intenzivně, ale po chvíli se ten rozdíl ztratí a v průběhu noci jsou subjektivně srovnatelné...

Nu což, jsou menší a v tomto smyslu i praktičtější a mají skvělou a odolnou Lemanii 5100, tudíž jim dám šanci a příležitost Posted Image

Před týdnem jsem na B-42 nasadil kovový náramek a jsem zklamán... Protože jsem se přes rok hýčkal gumovými pásky (černým i oranžovým) a ty jsou tak zatraceně pohodlné (i spona), že ten kov ve mne teď vyvolává smíšené pocity... A navíc, ten oranžový je tak cool tím jak svítí Posted Image

PS: a díky Peťovi mám teď i pár "hraček" navíc Posted Image

 

 

Ty kosmonauty s Lemanií jsou naprostá bomba

Upraveno uživatelem Tomak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Jenom doplním aktuální stav B-42 Mars black/orange:

 

Posted Image

 

Áno, vidím vám to na očích - jsou vyměněné ručky. Původní oranžové jsem vyměnil za bílé, protože v tomto barevném provedení jsou hodinky mnohem lépe čitelné. Ručky navíc svítí modře v kontrastu s oranžovou luminiscencí ciferníku... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...