Přejít na obsah

BĚŽKY


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 214
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ak mas otlaky na patach, podla mna ti budu velke a beha ti v nich pata.ja mam na klasiku aj skejt velkost presne na nohu a nikdy som nemal taky problem.topanky a polstrovanie casom este povolia.osobne by som si kupil presnu velkost nohy.dobre skusenosti mam so salomon.sedia super..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě potřebuju upřesnit jaký vázání na NIS desku vzít nebo to sou jen barevný varianty?

 

https://www.harfasport.cz/bezecke-vazani-rottefella-x-celerator-skate-nis-15-30891/

nebo

https://www.skatepro.cz/752-30798.htm

 

Verze PRO - má to pro mě jako začátečníka cenu?

https://www.skatepro.cz/752-30797.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzal bych to nejlevnější z těhle tří

osobně v tom žádný rozdíl nevidim, nebude to podle mě limitující faktor

 

Ve výsledku nejvíc jde o lyže a jejich skluznici, jak dobře udrží vosk a jak dlouho. Taky samozřejmě zvolený vosk dané podmínky. Potom jsou důležité boty, abys v nich vydržel, nemrzly ti nohy a aby netlačily kde nemají. Pak bych zařadil hůlky, jejich váhu a pevnost a to vázání až na poslední pozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vybavení je, včera první jízda a vypadá to dobře.

 

Nicméně ještě jendu radu a to jsou vosky pro zbytek rodiny, viděl sem nějaký video s žehličkou, další lidi říkaj, že korek stačí, tak jak?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moty, prosím tě:

 

Parafin = aby to klouzalo. Na brusle po celé délce skluznice, na klasičky mimo mazací komoru (pozor, tu je třeba zakrýt papírem, tam se aplikují vosky stoupací, ne klouzací). Žehličkou zahřát, nakapat, rozžehlit. Pozor, nespálit skluznici. Až vosk vystydne, stáhnout škrabkou a vykartáčovat. Test: nehet nesmí seškrábnout žádný vosk, vosk je třeba dostat do struktury skluznice, jinak by brzdil. Skluznice ale taky pořádně nepojede, když vyschne. Ideálně se parafínuje po každém výjezdu.

 

Stoupací vosky: na fungování nových zdrsníš šmirglpapírem, zažehlíš grundvalu nebo obyč. zelené skivo. Konkrétní vosk/y (můžeš jich kombinovat víc, sníh není blbec, sníh si ten správný vybere) naneseš v několika tenkých vrstvách, vždy rozkorkuješ. Rozsah mazací komory ti změřili a vyznačili v obchodě, kde jsi běžky kupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky kluci, systém sem už asi pochopil, šlo mi hlavně o tu žehličku, zbytek širší rodiny mi tvrdí, že je to zbytečný, že korek stačí, že oni taky nepoužívaj žehličku, a že když tak jen před závodem nebo po sezóně na parafín

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Kdyz resite mazani, rad bych se zeptal, cim mazete? Ja mam nejake parafiny na skluz a stoupaci tu zakladni sadu zeleny az cerveny + fialovy klister od swixu. Akorat jsem nekdy jako ted o vikendu nastvanej, kdyz jsem v teplotnim rozmezi vosku, ale treba snih je cerstvej, tak stejne lepim. Ma cenu se pidit jeste po nejakych spesl voscich ala neco na cerstvy snih 0-2? nebo stary zmrzly zase na nejaky pidi teplotni rozdil. Mel jsem takovy kraviny jako zluty holmenkollen nebo extra zeleny rex na teplotni extremy, ale pak jsem to vyhazel, kdyz jsem je snad ani jednou. Nebo kdybyste mi doporucili nejake fajn klistry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pebe, já to na poprvý dělal fénem a taky to povolilo, ale ne tak ideálně jako žehličkou, nicméně asi zase líp než jen rukou

 

Romane, já sem včera čuměl asi na 20 videi a ve všech v podstatě domazávali na sněhu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasné že domazávat na sněhu. Ideálně teploměrem měřit teplotu sněhu, nebo alespoň se orientovat podle venkovních teploměrů přímo na místě. Já osobně doma nic nemažu dopředu, to si můžeš dovolit leda když máš jistotu že druhý den bude třeba -5 stupňů. Jak se to přes den houpe kolem nuly, konec srandy. Ale tak já jsem jen takovej výletník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já teda používám na skate, tedy na skluz, Swix F4 servisní balení, ten máme tak do -5/-7°C, potom už dávám Swix LF6. Oboje mám 180g balení a i když mažu dvoje běžky v průměru 3x do měsíce přes zimu, tak to máme už 3. zimu a ještě to tu letošní vydrží.

Občas, tak 3x za zimu to vemu tím modrým jako tvrdší základ a potom přejedu ještě tím univerzálem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý pebe, je vidět  že se připravuješ a vyznáš, tedy borec. Já už to neřeším, na Jizerku se už dávno nechystám a šupiny mi na běžný výlet postačují., už to ani nemažu. Jen zalátám skluznici a jede se.  Chtěl jsem letos koupit výbavu, ale nějak z toho sešlo, jsem už mimoň.  :photo:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý pebe, je vidět  že se připravuješ a vyznáš, tedy borec. Já už to neřeším, na Jizerku se už dávno nechystám a šupiny mi na běžný výlet postačují., už to ani nemažu. Jen zalátám skluznici a jede se.  Chtěl jsem letos koupit výbavu, ale nějak z toho sešlo, jsem už mimoň.  :photo:

 

na klasiku mám taky šupiny, ale i ty skluzné části zažehluju, když už mám ty vosky na skate, tak se rád sklouznu i na klasice, ať to aspoň trošku jede ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...