Přejít na obsah

Je tu někdo kdo má nějaké Zenithky? Jaké


sava

Doporučené příspěvky

Diky za info. Myslel jsem si, ze to asi takova lidovka nebude.

 

Kazdopadne na gume mam turbinu, toto jsem chtel na tahu. Takze nevadi, pripadne do budoucna..

Obrovská gratulace, jsou to famózní hodinky :-) Tady to máš přesně od českého AD...

 

278 EUR koncovky

8 EUR stěžejky

210 EUR guma

510 EUR guma s modrou kůží

426 EUR titanová překlápěcí spona

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Koukam ze uz jsou zase v prodeji.To fakt kazdeho prestanou za par dni bavit ze si je tu prehazujete jako horkej brambor? :-)

 

Hodinky jsou fajn a nejsem si vědom žádné objektivní chyby - nicméně mezi kousky které dlouhodobě vrtím tyhle titanovky subjektivně nebyly dost výjimečné: 

  1. technologicky (SpringDrive v GS se těžko konkuruje,  titan není keramika atd.),
  2. funkcemi (ocelové AW3 jsou furt hnusné jak prdel, ale kdo mi nabídne fíčury typu odemykání počítače, placení nákupů a ovládání světel v domácnosti?), 
  3. machrindexem (PANERAI je prostě kapitola sama o sobě), ani
  4. unikátností ("příliš drahé na otloukání" && "příliš tuctové na sváteční nošení" = "caught in the middle").

A tak jako mi vlastnictví keramických GMT pomohlo pochopit že klasický ROLEX design s mou rukou&hlavou není kompatibilní, v detailech mimořádně sympatické DEFY mě už během týdne přesvědčily o tomtéž i v případě tvarů evokujících archetyp "Royal Oak" - hranatá placka s tahem z hranatých dílků mě v reálu za ty prachy vlastně nerajcuje. A než "resale value" umrtvená v kousku co by mi vytrvale přišel hezčí nasvícený v hodinkovnici než připnutý na pracce, to radši drackovi popřeju ať si jich užije - a v další iteraci zkusím štěstí v poslední z výše uvedených kategorií...  :suicide_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou fajn a nejsem si vědom žádné objektivní chyby - nicméně mezi kousky které dlouhodobě vrtím tyhle titanovky subjektivně nebyly dost výjimečné:

  • technologicky (SpringDrive v GS se těžko konkuruje, titan není keramika atd.),
  • funkcemi (ocelové AW3 jsou furt hnusné jak prdel, ale kdo mi nabídne fíčury typu odemykání počítače, placení nákupů a ovládání světel v domácnosti?),
  • machrindexem (PANERAI je prostě kapitola sama o sobě), ani
  • unikátností ("příliš drahé na otloukání" && "příliš tuctové na sváteční nošení" = "caught in the middle").
A tak jako mi vlastnictví keramických GMT pomohlo pochopit že klasický ROLEX design s mou rukou&hlavou není kompatibilní, v detailech mimořádně sympatické DEFY mě už během týdne přesvědčily o tomtéž i v případě tvarů evokujících archetyp "Royal Oak" - hranatá placka s tahem z hranatých dílků mě v reálu za ty prachy vlastně nerajcuje. A než "resale value" umrtvená v kousku co by mi vytrvale přišel hezčí nasvícený v hodinkovnici než připnutý na pracce, to radši drackovi popřeju ať si jich užije - a v další iteraci zkusím štěstí v poslední z výše uvedených kategorií... :suicide_anim:

Zajimavy pohled, celkem to dava smysl.

Ja jsem hledal neco serioznejsiho (mam doma jedny movada museum a invicu pro diver) na tahu, idealne universal. Cena AP RO je zatim v kategorii, ze to nejsem za hodinky ochoten dat. Obcas jsem silhal po nejake lepsi verzi Submarine klonu, ale tam jsem vzdy skoncil s tim, ze mi vadi "story" a znacek (Stein, Davosa...)... podobna value pro me jako ty invicty, ktere mi navic sedi velikostne lepe nez ty klony ci dokonce original (jsou totiz 39mm). Btw. ty Invicty stale nosim a osobne je povazuji za poctivejsi klon, nez prave Stein i Davosa (neb maji mnohem vice jasnych odlisovacich znaku...). Chvilku jsem jeste koketoval s Tudor North Flagem, ale tam mi uprimne receno prisel sileny ten pruhled na strojecek, ktery je imho nepekny (byt asi jinak super), taktez ta zluta je dost limitujici barva.

A pak objevily na trhu dva zajimave "RO inspired" modely: Maurice Lacroax Aikon a prave Zenith Defy. Prvni jmenovany se mi opravdu velmi libi, super prace imho. Ma to 200m, dobre reseny system vymeny remenu/tahu, opravdu velmi dobre zpracovani vseho... jenze je to dost tezke, vysoke a hlavne 42mm. Zkousel jsem si je a proste to neslo. Kdyby to slo, pak uz asi jen resim znacek. ML pro me nema zadnou emoci, je to strasne strohe racionalno.

Tak jsem zkousel i Zenithy... a byt jsem puvodne myslel na skeleton, nakonec mi prisly zajimavejsi tyto klasiky. Znacka je to mene znama, zajimava... samotny jsem zvedavy, jaky bude osud teto rady a modelu. Muze se z toho stat legendarni vecicka, stejne tak to za 5 let nemusi vyrabet. Stale mam pocit, ze zde plati ona zakleta Zenit = El Primero rovnice. A souhlasim s Romanem, ze "caught in the middle" efekt zde realne muze hrozit. Prilis nerozumim tomu, jak mohou byt hodinky s touto retail cenovkou a nemit alespon COSC nebo 150m+, byt to pro me nebyl deal breaker...

 

Jak to bude dal uvidime. Trosku se peru s delkou tahu. :)

 

PS: jeste bych doplnil, ze ten den co jsem je od Romana koupil jsem jel puvodne k Bechynemu zkouknout jedny Montblanc Timewalkery... mel na to 50% a vypadaly prave jako dobre universal otloukanky, navic s GMT lunetou, coz bych obcas i vyuzil. Jenze kdyz jsem zavolal na kram, dozvedel jsem se, ze je nekdo pred 15m koupil. Tak jsem smutny sedl k PC a najednou koukam na inzerat na Defy...

Upraveno uživatelem drack2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...