Přejít na obsah

"Nepoužité" Prim Sport 2


Doporučené příspěvky

Když si vzpomenu, jak jsem býval naivní. Jsem si myslel, že tyhle Parexo bastly se na Aukru neujmou a že pokud se budou prodávat, tak to vždy prodejce jasně napíše, že nejde o originál ale o 'remake'. Ale dneska frčí cokoli s nápisem PRIM, originál-neoriginál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9950,- za letecké sporty je dost. Slovy klasika: "když je miluješ, není co řešit"

 

Taky mi spadla brada když jsem ráno kouknul jak to dopadlo Posted Image

 

Nedávno bylo maximum tak kolem 5 500 Kč........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi spadla brada když jsem ráno kouknul jak to dopadlo Posted Image

 

Nedávno bylo maximum tak kolem 5 500 Kč........

 

 

Pokud si pamatuju, tak vloni šly letecké na Aukru i za 15. Vloni se neprodaly několikatery za 5000 a teď takhle. Tipuju, že se jich teď pár dalších objeví v nabídce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi spadla brada když jsem ráno kouknul jak to dopadlo Posted Image

 

Nedávno bylo maximum tak kolem 5 500 Kč........

 

To maximum je stále stejné - u různě zoxidovaných a ošoupaných pouzder. Tady se to vyšplhalo kvůli tomu, že to pouzdro bylo téměř NOS. Divím se spíš, že to nevylezlo vejš. Jako příklad - kamarád koupil letecké před třemi lety(to šly tak do 3,5K) v téměř NOS stavu - podobné těmhle za 7K a dodneška mu je tiše závidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že reálná cena pěkných leteckých je kolem 5k u těch dost jetých 3,5k. Ty obrovské rozdíly v cenách jsou způsobeny nenasytností a netrpělivostí nových sběratelů v případě, že se z jejich pohledu objevily na aukci až po dlouhé době, třeba po měsíci. A je to střídané vlnami flegmatického nezájmu v případě, že jich je v nabídce hned několik kusů. Avšak hlavně díky nevědomosti jsou ceny takové, jaké jsou. Honzo, argument NOS stavu neobstojí, když koupím šrot za 3,5k, který má v pořádku cifr, ručky, vnitřní lunetu a dýnko, stačí pak koupit opravdu pěkná, nebo NOS Humberta za 2-2,5k a použít je jako dárce orgánu, v tomto případě pouzdra a korunky. I v dost drahém nákupu se pak s pěknými leteckými vejdu do 6k. A ještě mi zbydou Humberta se špatným pouzdrem, která nemají téměř žádnou cenu, protože jsou jich všude mraky. Ostatně, pro mě jsou letecké takovým Orlíkem chudých.....

Jiná by byla situace u Igenů, tam je každá rada drahá, protože stav pouzdra a lunety má na jejich cenu zásadní vliv, hlavně z důvodu, že pěkná pouzdra na Igeny prostě neexistují, je možná pouze dost finančně náročná a neautentická záměna za nerez pouzdro z Eltonu. Tam tedy chápu, že cena může být dle stavu v rozmezí 1-10k, ale u leteckých je to fakt úlet kupujících....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že reálná cena pěkných leteckých je kolem 5k u těch dost jetých 3,5k. Ty obrovské rozdíly v cenách jsou způsobeny nenasytností a netrpělivostí nových sběratelů v případě, že se z jejich pohledu objevily na aukci až po dlouhé době, třeba po měsíci. A je to střídané vlnami flegmatického nezájmu v případě, že jich je v nabídce hned několik kusů. Avšak hlavně díky nevědomosti jsou ceny takové, jaké jsou. Honzo, argument NOS stavu neobstojí, když koupím šrot za 3,5k, který má v pořádku cifr, ručky, vnitřní lunetu a dýnko, stačí pak koupit opravdu pěkná, nebo NOS Humberta za 2-2,5k a použít je jako dárce orgánu, v tomto případě pouzdra a korunky. I v dost drahém nákupu se pak s pěknými leteckými vejdu do 6k. A ještě mi zbydou Humberta se špatným pouzdrem, která nemají téměř žádnou cenu, protože jsou jich všude mraky. Ostatně, pro mě jsou letecké takovým Orlíkem chudých.....

Jiná by byla situace u Igenů, tam je každá rada drahá, protože stav pouzdra a lunety má na jejich cenu zásadní vliv, hlavně z důvodu, že pěkná pouzdra na Igeny prostě neexistují, je možná pouze dost finančně náročná a neautentická záměna za nerez pouzdro z Eltonu. Tam tedy chápu, že cena může být dle stavu v rozmezí 1-10k, ale u leteckých je to fakt úlet kupujících....

 

Asi máš pravdu, nějak jsem na to nenahlédl z té strany výměny pouzder. Ono nikdo nezaručí, že to jsou NOS původní stav a ne měněné pouzdro. :bag:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mischa to popsal pekne a presne... zalezi jak moc je zrovna zajemce chce a jak je silnej v kramflecich. Ja zatim cekam a kdyz se zadari tak budou a myslim ze bych za ne nechtel dat vic jak 3k :whistle:

 

To jsme dva. "Ony se někde objeví" (Biges)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem to tady také kdysi psal - podařilo se mi úspěšně naletět v mých hodinkových začátcích.

Od prodejce jsem měl k dispozici fotky šikovně nastaveného pouzdra, takže fotky "téměř nových hodinek" byly dělány z dobrých úhlů a tak nebylo poznat, že se jedná o hodinky s velmi ošoupaným chromem z mosazného pouzdra ...

Očekával jsem slušnost a ani mě nenapadlo, že se jedná o trik nepoctivého prodejce ... Po úhradě cca 2.500,- Kč za hodinky ve stavu, že by se v bazaru prodávaly za tisíc, mi přišla ta hrůza, takže emailová korespondence, vrácení, atd., nakonec jsem se rozhodl, že projdou renovací v ELTONu, takže jsme se dohodli na slevě a já za ně nakonec dal cca 1.200,- Kč ... Dodnes mi ty Sporty 2 leží v šuplíku, protože si mě PRIM v podání ELTONu od té doby nijak nezískal, spíše naopak ...

 

Tím chci říct, že Aukro, což už všichni víme, nic nového, je jen dobrý nástroj prodeje šmejdu od šmejdů ...

Upraveno uživatelem rorda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem na Aukru nakoupil většinu hodinek ve velmi pěkném stavu, v takovém, jak byly vyfocené, někdy i lepším. Také nejsem líný požádat o fotky ve větším rozlišení, případně požádat o fota určitých detailů. A těch pár kusů, které byly horší, to bylo ve většině případů proto, že jsem na fotkách viděl šrot a tajně jsem doufal, že budou za těch pár chechtáků v lepším stavu, než jaké jsou fotky. Spálil jsem se dvakrát, ale v obou případech jsme si s prodejcem situaci vyjasnili a došlo ke snížení ceny. Takže pro mě: nebýt Aukra, hodně hodinek bych neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...