Přejít na obsah

Prim Sport 2 po renovaci


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Dobry den,nevim jestli se to tady nekde jiz probiralo.Planoval jsem nechat zrenovovat PS2,abych je mohl normalne nosit.Potom jsem narazil na tuhle stranku,kde se daji sehnat jiz v nerezu.

 

http://www.nejpanskehodinky.cz/products/prim-sport-ii-1972-renovace/

 

Mate nekdo zkusenosti?Jen bych podotkl,ze mi nejde o to mit hodinky v identicke podobe,jako se urcite modely vyrabel.

 

Predem dekuji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,nevim jestli se to tady nekde jiz probiralo.Planoval jsem nechat zrenovovat PS2,abych je mohl normalne nosit.Potom jsem narazil na tuhle stranku,kde se daji sehnat jiz v nerezu.

 

http://www.nejpanskehodinky.cz/products/prim-sport-ii-1972-renovace/

 

Mate nekdo zkusenosti?Jen bych podotkl,ze mi nejde o to mit hodinky v identicke podobe,jako se urcite modely vyrabel.

 

Predem dekuji.

Pokud ti nejde o autenticnost, tak je kup.

Ani ti nedoporucuji je koupit levneji primo z parexa, protoze ti to je vlastne jedno.

Takze, jdi do toho! Cena a kvalita je super !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,nevim jestli se to tady nekde jiz probiralo.Planoval jsem nechat zrenovovat PS2,abych je mohl normalne nosit.Potom jsem narazil na tuhle stranku,kde se daji sehnat jiz v nerezu.

 

http://www.nejpanskehodinky.cz/products/prim-sport-ii-1972-renovace/

 

Mate nekdo zkusenosti?Jen bych podotkl,ze mi nejde o to mit hodinky v identicke podobe,jako se urcite modely vyrabel.

 

Predem dekuji.

 

Nejedná se o renovaci, ale zbastlení hodinek z čínských levných a nepasujících dílů. Tak trochu hnus. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze proste vyjde lip koupit stary hodinky,pouzit jen strojek a nechat to udelat v Eltonu?Vzdyt steje potom nebudou mit zadnou sberatelskou hodnotu(puvodni stav je puvodni stav a pres to vlak nejede)

.Jak resite barvu,co jde dolu z lunety?

Nejedná se o renovaci, ale zbastlení hodinek z čínských levných a nepasujících dílů. Tak trochu hnus. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš ty hodinky nosit je lépe nerez z Eltonu,luneta se tam dá koupit také,pokud do sbírky, tak původní stav.

To pochromovani je náchylnější na olezení a každodenní nošení tu vrstvu spolehlivě naruší.Jedine mínus je v Eltonu cena,ale určitě jsou ty díly kvalitnější jak zmiňované Parexo .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze proste vyjde lip koupit stary hodinky,pouzit jen strojek a nechat to udelat v Eltonu?Vzdyt steje potom nebudou mit zadnou sberatelskou hodnotu(puvodni stav je puvodni stav a pres to vlak nejede)

Renovace z Eltonu je- a podle mého bude- taky zajímavý sběratelský artikl. Odrbaných starých PRIMek je zatím dost, a myslím že jejich obléknutí do nových kabátků je dobrý krok. Tím spíš, pokud je autorizováno výrobcem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Renovace z Eltonu je- a podle mého bude- taky zajímavý sběratelský artikl. Odrbaných starých PRIMek je zatím dost, a myslím že jejich obléknutí do nových kabátků je dobrý krok. Tím spíš, pokud je autorizováno výrobcem.

Jsem stejneho nazoru. Ale o hodnote tech renovovanych rozhodne az cas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Renovace z Eltonu je- a podle mého bude- taky zajímavý sběratelský artikl. Odrbaných starých PRIMek je zatím dost, a myslím že jejich obléknutí do nových kabátků je dobrý krok. Tím spíš, pokud je autorizováno výrobcem.

A co je vlastně ta renovace?

Opět si dovolím napsat co jsem psal jinde a jak to celé vidím já.

Fabrika dnes v rámci renovací chrlí hodinky, které nikdy neexistovaly a vzniká v tom obrovská bramboračka. V roce 2016 se oficiálně vyrábějí nové hodinky s nápisem Czechoslovakia. Co to má být?

Už se dostáváme do situace, která se stala s veterány - mnohých veteránů dnes existuje víc, než se jich původně vyrobilo. Stačí mít motor (a i ten se často vyrábí nový) a postavíte celého nového "veterána". Navíc jsou tyhle "veterány" často kvalitnější, než originály (lepší materiály, moderní laky, elektronická zapalování,...). A s primkama se děje přesně to samé.

Za pár let se v tom nikdo nevyzná. A já musím souhlasit s názorem, který jsem četl jinde, že ještě pár limitek a bude toho tolik, že se v tom nikdo nevyzná. No a exkluzivita tím jde samozřejmě do pryč, protože už člověk nemusí nic pracně shánět, ale prostě si to objedná. Co je na tom sběratelského?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlosi, tohle fakt myslíš vážně ?  Stejně jako ti veteráni, o kterých píšeš, i tyhle hodinky si nacházejí své zákazníky. Raději budou nosit hodinky, u kterých si mohou případně náhradní díl objednat nový, jako se lidi raději svezou v autě, na kterém je bude škrábanec v moderním laku mrzet míň než  rýpanec ve starém, vzácném originálu, který si syslí v garáži. A že se nedá rozlišit stará a nová produkce?  :lol2:  :lol2:  :lol2: promiň. To že Ty tomu nerozumíš ještě neznamená, že se v tom odborníci neorientují...V limitkách Primu je docela pořádek, když to sleduješ, a dělají mnoha lidem radost. A individualizace je krásná třešnička na dortu, jednou to budou zajímavé a hledané exempláře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straspol: Ano, myslím to vážně, proč bych to jinak psal?

Jasně že si všechno najde svého kupce, ale už to není sběratelství, ale jen obyčejný byznys. Podle mě se sbírat dá něco, co není snadno dostupné. Právě ta nedostupnost to dělá zajímavým a lákavým,proto si to lidé cení - že to nemůže mít každý. Jenže teď to může mít každý.

Že si nekoupím určitou limitku? No tak si koupím jinou, začíná jich být dostatek :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straspol: Ano, myslím to vážně, proč bych to jinak psal?

Jasně že si všechno najde svého kupce, ale už to není sběratelství, ale jen obyčejný byznys. Podle mě se sbírat dá něco, co není snadno dostupné. Právě ta nedostupnost to dělá zajímavým a lákavým,proto si to lidé cení - že to nemůže mít každý. Jenže teď to může mít každý.

Že si nekoupím určitou limitku? No tak si koupím jinou, začíná jich být dostatek :)

 

Já mám pocit, že tak úplně nevíš, co se vlastně snažíš říct. A není to prvně. Ty vlastně myšlenku, kterou tady rozvádíš právě zároveň popíráš. Tady nikdy nikdo netvrdil, že limitky primek jsou předmětem sběratelského zájmu. To si vždy jen nějaká zájmová skupina zde nechá udělat nějaké hezké hodinky pro radost. Sběratelství se týká právě těch původních starých a krásných kousků.A ty dva brandy se nedají zaměnit, takže v tom žádná bramboračka nikterak nevzniká. Tedy alespoň ne pro ty, kteří se v tom orientují a alespoň trochu vyznají - a to by sběratelé měli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straspol: Ano, myslím to vážně, proč bych to jinak psal?

Jasně že si všechno najde svého kupce, ale už to není sběratelství, ale jen obyčejný byznys. Podle mě se sbírat dá něco, co není snadno dostupné. Právě ta nedostupnost to dělá zajímavým a lákavým,proto si to lidé cení - že to nemůže mít každý. Jenže teď to může mít každý.

Že si nekoupím určitou limitku? No tak si koupím jinou, začíná jich být dostatek :)

Jojo, je to tak. Kdysi jsem sbíral angličáky. Tehdy je mohl mít každý- a ne každý je ale chtěl mít. Dnes jsou staré, ohrané, a v krásném stavu je jich zlomek toho co se vyrobilo. Kdo si před lety udělal kolekci a nechal je spát v krabičkách, vydělává desetinásobky původních cen. A kdo chce mít kompletní sbírku československých známek, musí holt sbírat ty, které se dají sehnat lehce, i ty, které se počítají na desítky. Mimochodem, dala se kdysi pořídit známka na zakázku, takový polovtípek. Dnes je to taky zajímavost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...