Přejít na obsah

Prim Sport 2 po renovaci


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, Axel napsal:

Jde sehnat i ocelove pouzdro bez zmeny proporci proti puvodnimu?  Slysel jsem, ze tato moznost existuje, ale pouze v ramci renovace u Eltonu..:/ To by byl samozrejme ideal, k tomu perfektne pote prelestit tak, aby to korespondovalo vzhledove s pochromovanim.. To by byla pecka :) Jo a objednal jsem nakonec nejakej noname tah z Ciny.. (ocel) tak uvidime 😉

 

2 Glaber: jako nove!  Ten ciselnik ma nanesenou lumi? Sviti? Pouzdro ma 38mm? 

“pote prelestit tak, aby to korespondovalo vzhledove s pochromovanim”

WTF???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 6. 2. 2010 v 18:00, Biges napsal:

@Kamil

Abych se přiznal, já už je takhle koupil od jednoho člověka, který si je nechal v Eltonu dělat. Myslím, že ho to vyšlo na nějakých 4500. Mohl bych to dohledat přesně (pokud vím, tak 2000 pouzdro + 700 ručky + 700 číselník + nějakých 1000 seřízení strojku a práce). Vrakové pouzdro na PS2 se dá koupit hádám za stovku.

post-6998-1265475551.jpg

rok 2010 vs. rok 2020 ty ceny jsou uz uplne jinde 

Nove pouzdro (součástí je: plastové sklo, korunka, černá luneta - bílé indexy, plné víko, armovací kroužek, trubka pouzdra, těsnění víka) - 7900 czk

nove rucicky - 2200 czk

serizeni strojku - 1990 czk

ciselnik - 2500 czk

takze kdyz si udelate renovaci v eltonu tak buch a jste tam kolem 14 - 16.000 czk coz je na Sport II fakt mrda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdar borci. Po čase jsem zas zavítal na fórum, asi proto, že jsem zas po čase otevřel doma šuplík se svým šrotem.

Trošku jste mi vyrazili dech těmi cenami za renovace PS2. Už je to nějaký čas, co jsem v Eltonu nechával dělat ty svoje, a to už šplhaly ceny do nebes, ale teď je to fakt krutopřísný. Zapátral jsem proto ve svém archivu a dohledal jsem pro zajímavost, kolik dřív renovace stály.

První Sporty 2 (zelený Humberta) jsem nechával dělat v květnu 2004. Byly po pádu, hodně zničený, zůstal vlastně jenom stroj. Měnily se ručky, číselník, setrvačka, sklo, a pouzdro do nerezu, i když tehdy ještě, pokud mě paměť neklame, nabízeli i chromovaná. Cena sakumprásk 1 881,- Kč.

Druhý Sporty 2 (žlutý Humberta) se dělaly v listopadu 2007. Utopený a v dezolátním stavu. Výměna ruček, číselníku, setrvačky, skla, pouzdro do nerezu. Cena celkem 4 826,- Kč.

PS 2 Automat jsem posílal na renovaci v únoru 2011. Opět dezolátní stav, i když tentokrát toho zůstalo víc. Číselník a ručky jsou původní. Měnilo se pouzdro za nerez, sklo, setrvačka, rotor a můstek samonátahu. Cena 4 574,- Kč.

PS 2/1 byly renovovány v dubnu 2014. Zachoval se armovací kroužek, číselník i ručky. Výměna skla, setrvačky, stavěcí zpruhy, přes. pastorku, minutového kola a západkového kola. Pouzdro do nerezu. Cena tentokrát 6 670,- Kč.

Mimo těchhle zmíněných Sportů jsem v Eltonu nechal renovovat během let i další hodinky, co jsem měl doma, dvoje kal. 66, dvoje kal. 68, dvoje kal. 50, jedny kal. 55 a jedny Quartzky kal. 200 (a dokonce mi nádherně zrestaurovali i kapesní stříbrný Doxy, to už dneska zní jako pohádka), takže mě tak napadá, že jsem tam za ty roky i tak nechal dost peněz. Ale byl jsem vždycky spokojenej a taky je mám, kluky ušatý, rád, i když jsou pekelně drahý a není to cizina ani západní ani východní atd. atd. Proto jsem si tam nakonec koupil i ty Orlíky 38, i když jsem si říkal, že už to fakt přeháním.

No jo, ale mám ještě jedny soudkové 66ky, které jsem chtěl renovovat, mají hodně zničené pouzdro a paní Krsková už před lety navrhovala dát je do nerez PS2, ale měl jsem to udělat hned. Za tyhle peníze to už nedávám.

DSCN2042.JPG

DSCN2045.JPG

DSCN2040.JPG

DSCN2043.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Honza.manta napsal:

Kolik dneska ta renovace stojí?

raketu 🙂 viz xls

jenom pouzdro je za 7.900,- (vcetne plast. skla, korunky, armovaku...)

 PSII po celkove renovaci kolem 12-16 tis. 

PS I kolem 15-20 tis.

SPORT II,KAL. 68, CELKOVÁ NABÍDKA NA RENOVACI.xls

Upraveno uživatelem moralles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 2. 2021 v 15:01, EngineerHack napsal:

hele a nechces neco prodat ? :D

Tak tuhle otázku slýchám doma pokaždé, když ten šuplík otevřu (a někdo mě u toho načapá).

Bohužel ty zmíněné hodinky (a ještě pár dalších) jsem dostal v různém stadiu rozkladu buď od svých kamarádů, nebo od blízkých či vzdálenějších příbuzných, z nichž velká část už nežije, takže jakous takous cenu mají tak maximálně pro mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • Po roku...

@Honza.manta Odpověď Eltonu z 15.6.2023 😄

Citovat

Kompletní renovace/přestavba do nového nerezového pouzdra Sport II vychází cca na 19.000,- . Samotná renovace potom trvá zhruba 5 měsíců od schválení finální nabídky a kalkulace renovace.

 

Upraveno uživatelem Fade
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

měl bych prosbu. Sháním lunetu na Sport II. Chtěl bych dát synovi k narozeninám svoje Primky a nemám lunetu. 

Psal jsem i do Eltonu a nemají je a jen tak mít nebudou.

Kdyby jste někdo jednu měl tak mi prosím napište.

Mockrát děkuji

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...