Přejít na obsah

LED digitálky ze 70-tých let


accutron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 338
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Chilliluk

Já taky gratuluji :)

 

 

Texas Instruments jako značku mám rád - měl jsem kdysi na základce kalkulačku TI-57 ještě po tátovi, to byl panečku stroj, který každý obdivoval - hodinky od této značky bych si dal líbit, žádné zatím nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem. Od mala jsem toužil mít kalkulačku a to tak moc, že ve 14 letech jsem dělal brigádu celé prázdniny, abych si v té době za velké peníze koupil LCD kalkulačku v malém papírnictví. Díky bohu ji tam celé dva měsíce měli a já ji mohl koupit za vydřených 2000,- Kč, což byly v té době velké peníze. Před několika lety jsem narazil na eBay na TI-59 a vyvinul se mi silný kalkobundus, který se završil tímto museem :) Takže TI je prostě moje krevní skupina trvající od prvně vyráběných TI kalkulaček..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné museum. I já jsem ve 14 letech toužil po kalkulačce. Koupil jsem si za 60 tuzexových bonů HANIMEX LC-757. Byla úplně obyčejná se základními funkcemi, ale té radosti, co jsem z ní měl, to se dneska dá těžko popsat. Kamarád si v té době taky koupil kalkulačku od TI. Typ už bohužel nevím Ale byla vědecká Snad typ TI 37 nebo TI 35, fakt nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super úchylka ;) a parádní sbírka !! TI55 si pamatuju a když jsem kupoval kalkulačku synovi, sice chtěl Casio, ale já koukal po TI - nostalgie je potvora. Taky pamatuju, že měly jiný systém paměti, než ostatní na trhu, ale už nevím v čem byl rozdíl (asi ne klasické M+).

Každopádně díky za výlet do minulosti, hodinkový přírůstek jsem už chválil dříve, to je taky krásný kousek do sbírky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, že tahle úchylka mě mine. :-)

 

Mám kromě klasickýho (lepšího) casia, které bylo zakoupeno ve škole na statistiku, jen věnovanou HP (Hewllet-Packard), když jsem u nich byl na stáži a Canon. Netušil jsem, že Canon dělal kdy kalkulačky, ale jo - stačila mi celou střední a část vejšky (do tý statistiky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem. Od mala jsem toužil mít kalkulačku a to tak moc, že ve 14 letech jsem dělal brigádu celé prázdniny, abych si v té době za velké peníze koupil LCD kalkulačku v malém papírnictví. Díky bohu ji tam celé dva měsíce měli a já ji mohl koupit za vydřených 2000,- Kč, což byly v té době velké peníze. Před několika lety jsem narazil na eBay na TI-59 a vyvinul se mi silný kalkobundus, který se završil tímto museem :) Takže TI je prostě moje krevní skupina trvající od prvně vyráběných TI kalkulaček..

 

tak to muzeum je ovšem taky parádní, krásně to navazuje na ty hodiny. Máš můj obdiv za píli a trpělivost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odjinud: Casio fx-5800P má na klasickou práci, ale neodolal jsem pořídit za dobrou cenu kalkulačka HP 41C (i dnes se prodává hodně draho), ta je přímo nádherná. No a poslední přírůstek je parádní Casio FX-850P.

 

Tak ještě sem dám ty druhé hodinky :)

post-11110-056926600 1362516364.jpg

post-11110-009378000 1362516398.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odjinud: Casio fx-5800P má na klasickou práci, ale neodolal jsem pořídit za dobrou cenu kalkulačka HP 41C (i dnes se prodává hodně draho), ta je přímo nádherná. No a poslední přírůstek je parádní Casio FX-850P.

 

Tak ještě sem dám ty druhé hodinky :)

 

Josef, ty nás tu ale zasypáváš fascinujícími kousky! :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Ty kalkulačky jsou fakt paráda...já mám od Casia kalkulačku FX-4500P a o její úspěšnosti svědčí, že se pořád dá koupit jako remake - FX-4500PA vyrobená v Číně - původní byla Japan. Je to podle mě ten samý případ jako od hodinek Casio DBC-610 a DBC-610A. Taky už je to docela vintage kousek s rokem vydání 1989 a všechny funkce té kalkulačky jsem rozhodně nikdy nevyužil, i když nějaké prográmky jsem sesmolil. Na tu Ti-57, co jsem měl, jsem viděl kdysi napsaný šachový program, výsledek se zobrazil prostě jako souřadnice na šachovnici a zajímavostí je, že jeden tah trval spočítat prý i 60 minut (zato ale naprosto dokonale provedený).

 

 

post-12565-062553400 1362522258.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník swanieck

Velikonoce 1978.....hmmmm...to byla ale doba, seriál "Vyprávěj" v akci....

 

nekonečné,  nudou protkané hodiny v lavicích střední školy, šedá jarní oblaka rychle plujíci za vysokými secesními okny......a pak to přišlo !!!

 

Na mém zápěstí se objevil "posel pokroku"...z pár bundesrepublik marek od vechsláka dovezl otcův spolupracovník neuvěřitelný kapitalistický symbol. Digitalky MEISTER ANKER, hodiny, minuty, sekundy a stopky na setinu vteřiny. Následující dny byly, i přes deštivé počasí jedny z nejkrásnějších. Byl jsem "in" ! Děvčata se na mě hned více usmívala, bouráci ze třídy tiše záviděli a já zkoušel na stopkách své skvělé reakce(spusti a zastavit)....dodnes jsem hrdý na výkon 0:00:11 s.

 

Za pár měsíců se ale objevily nějaký japonský braky s kalkulačkou a já s protaženým hořkým úsměvem pochopil, že elektronický pokrok jde kua rychle kupředu.

 

A od té doby to tak bylo pořád....kalkulačky, PC, telefony, notebooky.....koupíš, za pár měsíců už je něco lepšího a za dva roky už to nechtějí ani děti na hraní.

 

Svět je prostě neuvěřitelně krutej...ale krásnej.

 

W

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...