Jump to content
odklizec

CTETE PRAVIDLA O PRODEJI JINAK SE NEDIVTE!!!

Recommended Posts

Jelikoz se nam tu zase mnozi chytraci, kteri sem prijdou jen kseftovat a neumi cist (nebo jim neni shury dano), rad bych proto upozornil na pravidla tohoto fora. Zejmena pak jde o pravidlo tykajici se prispivani v prodejni sekci!

Kdo si tato pravidla pri registraci neprecte a prispiva v prodejni sekci bez udani ceny, at se pak nedivi, ze mu je jeho prispevek bez varovani smazan!

nechci rejpat, ale ta pravidla bych jeste jednou zkopiroval do tveho threadu. Pri vstupu do sekce budou hned na ocich (je to jen zvyk z jinych for). Clovek je tvor od prirody liny, me nevyjimaje, ikdyz jsem problemy s mistnim bazarem zatim nemel (resp. kdokoliv se mnou).

pozn.: klidne muj post potom vymaz

Guest Kamil

Narazil jsem při prodeji na zajímavý rozpor. Kdo se ozval dřív, co platí? Čas reakce na inzerát přímo mailem nebo čas reakce na inzerát jen v příslušném vláknu? Zatím bych řekl: Kdo dřív přijde....... (bez ohledu jakým způsobem reaguje). Jenže pokud to nenapíše do vlákna ostatní zájemci nic nevědí.

No nevím, někdo může mít na tebe i mobil a chce být nejrychlejší. A Někdo upředňostňuje kupce, se kterými již obchodoval. Těžko se to dá zevšeobecnit.

Ad Ondraj - nesouhlasím. Pokud někdo čte inzerát, znamená to, že sedí u mašiny a tím pádem je reakce přes vlákno nejrychlejší. Pokud někdo upřednostňuje kupce, se kterými obchodoval, může je obeslat maily a inzerát vůbec nezveřejňovat. Ale pokud ve vlákně nic není, fůra lidí reaguje zbytečně a pak mohou být naštvaní..

Pokud se mi při prodeji ozve najednou více lidí mailem a i přes diskusi tak si všechny zájemce seřadím podle času odeslání mailu nebo příspěvku a pak je podle zásady kdo dřív přijde...kontaktuji.

2altfretka, ¨safi , souhlasím. Ano někdy může mít kupující důvod, aby byl např. anonymní.

Samozřejmě, pokud prodávající přímo napíše, že bude reagovat pouze na příspěvky v daném vlákně, je potřeba toto respektovat. Zrovna tak ale může napsat, že reaguje pouze na maily. Dalo by se říct, že ti kteří volí formu mailu, riskují, protože mail může přijít daleko později.

Já většinou, pokud se nechci ve vlákně moc rozepisovat, tak napíšu "poslal jsem mail" a tím je jasné i pořadí. Ale těžko zakázat i další komunikační prostředky jako je třeba mob. tel.

Ano, zaslání příspěvku přímo do vlákna je nejrychlejší pro kupujícího, ale kde máte jistotu, že prodávající je stále na netu a přečte si jej. Na nějakou SMS může reagovat dříve. Takže bych výběr nechal čistě na prodávajícím, samozřejmě se očekává i od něj určitá morálka. Je to ale dost složitá problematika, než se na první pohled zdá, protože ne každý prodávající např. nepodlehne lepší finanční nabídce člověka, který není první zájemce. Jak chcete toto ošetřit ? Samozřejmě výhoda je vždy, pokud se nejedná o první obchod, většinou jde o vzájemnou chuť takovýto uzavřít, jsou pak minimální rizika s obou stran.

Muj nazor je, ze prvni komu se podari prodejce zkontaktovat, je jedno jakym zpusobem, na proste naskok pred ostatnima. Nikdo neni na netu porad a poku nekdo necha u inzeratu telefon nebo mail, proc je nevyuzit?

Já jsem jeden s "postižených",a myslím že je jedno jakou cestou se ozve kupující,akorát by bylo vhodné dodržet časovou posloupnost zájemců ať to bylo jakkoliv.(předpokládám že to tak bylo) A fakt je že prodávající by měl včas upozornit "prodáno" .

No a ja si myslim ze prodejce nemusi dodrzet vubec nic. Je to jeho zbozi a sam si urci komu ho proda nebo ne, at se ten stastny ozval prvni nebo az desaty. Obchod ma 2 strany, kupjici a prodavajici, a zalezi jen na nich jak se dohodnou. ten kdo je nermomoci chce, muze treba prihodit a tim se dostat prvni do rady.

Tohle tady je jen vyveska ze jsou hodinky k mani, ne poradnik na favorita.

Souhlas :P  kolega popshop je v tomto příkladem :)

No ono tu tu doteď fungovalo víceméně rytířsky.

Souhlas :P  kolega popshop je v tomto příkladem :)

No ono tu tu doteď fungovalo víceméně rytířsky.

chápu Ondraji :( mě to co píšeš mezi řádky taky opravdu mrzí

Rada pro prodávající: prodejní inzeráty bez aktuální fotografie prodávaného zboží jsou jen velmi těžko prodejné. Jak se říká: jeden obrázek je více než 1000 slov.

Rada pro kupující: Velmi dobře si rozmyslete nákup hodinek pokud není uvedena aktuální fotografie. V případě použitých hodinek takový inzerát rovnou ignorujte.

Také se přikláním k tomu, aby v prodejních inzerátech byly fotografie a alespoň základní informace.

Prodávající si přeci nemůže myslet, že všichni znají každé hodinky. Prodávající sice ušetří trochu času,

ale zájemci pak musí zbytečně věnovat čas hledání.

Jediná dočasná omluva snad nyní je, že se zřejmě předělává galerie fotek a nejde někdy fotku nahrát.

Edited by Ondraj

Teď procházim starší prodejní inzeráty a musim se jen přimluvit za zařazení povinnosti doplňovat svůj inzerát fotkou, protože bez nich je opravdu hrůza ... Pokud nebudu kupovat něco od stálejch členů fóra, kterejm se dá věřit stav hodinek, kolikrát bych vlastně kupoval zajíce v pytli ...

Guest YPO

Chtěl bych Vás požádat o NEPŘISPÍVÁNÍ do prodejních inzerátů pokud o inzerovanou věc nemáte zájem - zbytečně prodávajícímu plevelíte vlákno a nic mu to nepřináší. Příspěvky, které tam nemají co dělat budu mazat.

Narazil jsem při prodeji na zajímavý rozpor. Kdo se ozval dřív, co platí? Čas reakce na inzerát přímo mailem nebo čas reakce na inzerát jen v příslušném vláknu? Zatím bych řekl: Kdo dřív přijde....... (bez ohledu jakým způsobem reaguje). Jenže pokud to nenapíše do vlákna ostatní zájemci nic nevědí. :( Takže do budoucna bych uplatňoval zásadu a asi by mohla platit pro všechny:

PŘEDNOST MÁ TEN, KTERÝ SE DŘÍVE OZVE V PŘÍSLUŠNÉM PRODEJNÍM INZERÁTU.

Obávám  se Kamile,že kdyby ty jsi mi odpověděl první,že chceš ode mne něco koupit a druhá byla půvabná 30 letá zrzka,která by chtěla abych jí to předal dejme tomu večer u lahvinky vína,že bych ji asi upřednostnil, pořadí nepořadí Ale možná že jsem slabý jen já. :thumbsup_anim: Ale zcela vážně,myslím že o tom koho si prodejce vybere rozhodují i osobní známost, již realizované prodeje, možnost snadného předání bez nutnosti něco balit a posílat a tedy jak jsem již řekl i ty zrzavé vlasy a pěkné poprsí.BTW díky za vyleštění Longin,moc se líbily.

Edited by Conrad

Guest YPO

PÁNOVÉ CHTĚL BYCH VÁS OPĚT POŽÁDAT O ZDRŽENÍ SE KOMENTÁŘŮ V PRODEJNÍCH VLÁKNECH POKUD O PRODÁVANOU VĚC NEMÁTE ZÁJEM.

• Create New...