Jump to content
odklizec

CTETE PRAVIDLA O PRODEJI JINAK SE NEDIVTE!!!

Recommended Posts

Možná to blbě chápu, ale když se na přání uživatelů zakládají vlákna v inzerci - jaký má smysl podmínka 50 příspěvků? Viz dnešní (již zamčený) prodej Fortis Square Automatic. Pochopím situaci - někdo chce prodat hodinky, nemá 50 příspěvků, já ho znám, takže si hodinky vezmu, dám inzerát za sebe a hodinky prodám. Ale když už tu ta podmínka je tak proč zakládat inzeráty za ostatní členy, kteří 50 příspěvků nemají? Se vší úctou k tombedovi - jaké je riziko toho, kdo inzerát založí? Když dojde k extrémní situaci kdy hodinky zaplatím, neobdržím a budu podávat žalobu, budu ji podávat na toho, kdo inzerát vystavil, protože je z nějakého důvodu zodpovědný? To je přece nesmysl.

Díky za objasnění.

Já myslel, že je to "síto". Pokud někdo prodává za někoho, měl by posoudit jak kvalitu prodávajícího tak jeho tovaru.

Bral jsem to tak, že je to obrana proti aukristům, pravda, "obrana"...

Na druhou stranu někdo je ukecanej jak Watson, proti někomu je hrob kecálek, možná by to mohlo být sloučeno třebas s měsícem od registrace.

Ahoj, at.jsem.fer, prosim, na jak dlouho (resp.do kolika dni) je bezne/fer rezervovat hodinky? A na jak dlouho uz je moc dlouho a dostavaji prednost dalsi rychlejsi zajemci? Diky

Myslím, že to záleží čistě na prodejci a u každého je to jiné. Někdo nedělá rezervace vůbec, pro někoho je dlouho 2 dny a jinému nevadí rezervace třeba na měsíc......takže nějaká obecná fér doba není.

Možná to blbě chápu, ale když se na přání uživatelů zakládají vlákna v inzerci - jaký má smysl podmínka 50 příspěvků? Viz dnešní (již zamčený) prodej Fortis Square Automatic. Pochopím situaci - někdo chce prodat hodinky, nemá 50 příspěvků, já ho znám, takže si hodinky vezmu, dám inzerát za sebe a hodinky prodám. Ale když už tu ta podmínka je tak proč zakládat inzeráty za ostatní členy, kteří 50 příspěvků nemají? Se vší úctou k tombedovi - jaké je riziko toho, kdo inzerát založí? Když dojde k extrémní situaci kdy hodinky zaplatím, neobdržím a budu podávat žalobu, budu ji podávat na toho, kdo inzerát vystavil, protože je z nějakého důvodu zodpovědný? To je přece nesmysl.

Díky za objasnění.

Omlouvám se za reakci až po tak dlouhé době, ale z mého pohledu je to jasné.

Od starších členů kteří prodávají za někoho je HNUS bo to pravidlo má svůj význam a to, aby nový člen strávil nějaký čas brouzdáním po našem foru a aby si v prvním prodejním vlákně nenahrával fotky v 3x takové velikosti než mají být a aby si nepletl dýnko se sklíčkem a Prim z Čiíny a naše u N.M.n. METUJÍ

Já osobně by jsme si nic takového nekoupil, bo je to obcházení pravidel a samozřejmě ohýbání a upravování stávajících norem proti kterým tady tolik útlocitných členů brojí.

Navíc je ten obchod značně nejistý.

Přidám se ...

Pravidlo padesáti mi přijde rozumné. Plně chápu, že ho někdo obejde při koupi - pomocí SZ - pak si nese prodávající všechna rizika sám, neboť je to na něm, jestli zareaguje tak, nebo tak. A navíc taktéž chápu, že někteří tady brouzdali a četli třeba skoro rok, než se zaregistrovali(jako třeba já) a pak už byli celkem v obraze a hlavně v nich hlodal stálý hlad po hodinkách. :smile_anim:

Ale co se týče prodeje, prodávat můžou na aukru, či na jiných e-bazarech a tady si holt musí počkat. Ono těch padesát není žádná killing line, vzhledem k tomu, kolik je tady různých zájmově rozlišných vláken, tak snaživý jedinec to hladce nahrabe do měsíce, tak v čem je problém?

Guest ?po

Omlouvám se za reakci až po tak dlouhé době, ale z mého pohledu je to jasné.

Od starších členů kteří prodávají za někoho je HNUS bo to pravidlo má svůj význam a to, aby nový člen strávil nějaký čas brouzdáním po našem foru a aby si v prvním prodejním vlákně nenahrával fotky v 3x takové velikosti než mají být a aby si nepletl dýnko se sklíčkem a Prim z Čiíny a naše u N.M.n. METUJÍ

Já osobně by jsme si nic takového nekoupil, bo je to obcházení pravidel a samozřejmě ohýbání a upravování stávajících norem proti kterým tady tolik útlocitných členů brojí.

Navíc je ten obchod značně nejistý.

kristapána co je to za bláboly

Longu ono se dá brouzdat a nic nepsat - napadlo tě to ? Napadlo tě, že si někdo 5 let zaregistrovaný, ale "nepíšící" může koupit hodinky v krámě a né od chronomagora a po těch pěti letech je chce prodat ?

Zcela logicky ho napadne prodejní vlákno na chronomagu, který pravidelně navštěvuje, ale nemá potřebu spamovat -- a co teď - je v hajzlu, protože je donucen nakreslit zbývajících 30 smajlíků a je hned za pitomce.

Dál sem nepochopil, proč by obchod s "mlčícím" členem měl být nejistý - on je nesvéprávný ? nebo ho těch padesát příspěvků posunuje mezi elitu, které věříme ?

jo a fotky v prodejním vlákně můžou mít třeba 100MB neb je to v prodejním vlákně dovoleno - to bys jako mazák mohl vědět

* a teď du zvracet :smile_anim:

Edited by ?po

co máte všichni s tim zvracením porád, to je nějakej spolek bulimiků tyhle internetový fóra? :)

kristapána

ještě než začneš zvracet bych dodal, že dobře víš, že to pravidlo 50 je PŘEDEVŠÍM kvůli nováčkům s úžasným nálezem, dárkem, výhrou v hospodě či stylovými TokioFlash.. ;)

Otázku businessu s někým, o kom nic nevím (a ani neznám nikoho, kdo se za něj může "zaručit") ponechávám na selském rozumu. Prostě se tady točí někdy docela velké peníze...

Poslal bys někomu s počtem příspěvků 10, registrací dnes (nebo v roce 2005, kdo tomu číslu z dtb může věřit) prachy nebo hodinky předem? Někomu, koho vůbec neznáš a ani nevíš, co od něj můžeš čekat?

Guest ?po

Poslal bys někomu s počtem příspěvků 10, registrací dnes (nebo v roce 2005, kdo tomu číslu z dtb může věřit) prachy nebo hodinky předem? Někomu, koho vůbec neznáš a ani nevíš, co od něj můžeš čekat?

co je to za dětskou otázku - vždycky je to sázka do loterie, pokud to není "z ruky do ruky" - koneckonců je toho zářným příkladem vlákno o mobilním telefonu

- vždycky je to sázka do loterie, pokud to není "z ruky do ruky" -

To je ta výhoda, prostě to mám (nejen já) jinak. (a nevidím důvod proč přispívat k tomu aby to bylo čím dál tím horší, byť jen zvýšenou tolerancí k novým či "anonymním" členům)

Myslím, že k pravidlům byla napsána spousta příspěvků a tato diskuze (navíc s Tebou, jsi tady už nějakou chvíli :)) je úplně zbytečná.

Guest ?po

To je ta výhoda, prostě to mám (nejen já) jinak. (a nevidím důvod proč přispívat k tomu aby to bylo čím dál tím horší, byť jen zvýšenou tolerancí k novým či "anonymním" členům)

Myslím, že k pravidlům byla napsána spousta příspěvků a tato diskuze (navíc s Tebou, jsi tady už nějakou chvíli :)) je úplně zbytečná.

tak proč diskutuješ ? :D

já se pouze snažím, zřejmě hloupě vysvětlit, že pravidlo 50+ je účinné pouze proti kolemjdoucím prodavačům, ale znevýhodńuje stálé, ale mlčící členy - nic víc nic míň

tak proč diskutuješ ? :D

Nediskutuji, vzdělávám Tě, nevzdávám to.. :toot:

Guest ?po

Nediskutuji, vzdělávám Tě, nevzdávám to.. :toot:

díky tati :smile_anim: - všiml jsem si, že jsi chytrý, bystrý a vnímavý - budu tě pečlivě sledovat a učit se

A pak se divíte, ze lidi nečtou pravidla - dyt je to tu 6 stran smetí. Měl jsem nervy jenom na prvni 2 a pak tu posledni (a to nic nechci prodávat)

Já jen nechápu, proč ten výše uvedený link není přímo v prodeji místo tohoto "CTETE PRAVIDLA..." bez diakritikového nicneříkajícího threadu... Jak to vypadá?!

Nic proti nikomu, nicméně když jsem já chtěl prodat a hledal jsem pravidla, byl jsem z toho notně zmaten a po přečtění tehdy 5 stránek tohodle sem si připadal, že sem někde na Fiat foru (légrácé) a né na foru o časostrojích.

Guest Kamil

V souvislosti s prodejem hodinek Omega, nejdříve Drobek a pak Leviathan, jsem provolal hodně času a pročetl hodně zpráv a SZ, taky něco napsal. Snažil jsem se konzultovat s aktéry i ostatními. kteří o věci něco veděli nebo se domnívali, že něco ví.:)

Můj definitivní názor je ten, že prvotním záměrem obou prodávajících nebyla prodejní aukce. Protože obě ceny byly velmi zajímavé, sešlo se mnoho nabídek a prodávající na ně reagovali jak už jsme si útržkovitě přečetli. Faktem je, že žádná pravidla neporušili, prodávající může prodat komu chce. Ty nepsaný a nenapsatelný o pravidlech slušnosti obchodovani jsou jejich věcí a jejich pověstí.

Stále platí pravidla:

Prodeje s úmyslně podhodnocenou nebo nadhodnocenou cenou, za účelem dražby budou bez předchozího upozornění mazány! Fórum neumožňuje aukce ani aukcím podobné prodeje.

Pak je otázka, co už je úmyslně podhodnocená cena a co ne. Podle počtu zájemců v řádu minut je vidět, že 1500e za POčka už asi ano...

V souvislosti s prodejem hodinek Omega, nejdříve Drobek a pak Leviathan, jsem provolal hodně času a pročetl hodně zpráv a SZ, taky něco napsal. Snažil jsem se konzultovat s aktéry i ostatními. kteří o věci něco veděli nebo se domnívali, že něco ví.:)

Můj definitivní názor je ten, že prvotním záměrem obou prodávajících nebyla prodejní aukce. Protože obě ceny byly velmi zajímavé, sešlo se mnoho nabídek a prodávající na ně reagovali jak už jsme si útržkovitě přečetli. Faktem je, že žádná pravidla neporušili, prodávající může prodat komu chce. Ty nepsaný a nenapsatelný o pravidlech slušnosti obchodovani jsou jejich věcí a jejich pověstí.

Stále platí pravidla:

Prodeje s úmyslně podhodnocenou nebo nadhodnocenou cenou, za účelem dražby budou bez předchozího upozornění mazány! Fórum neumožňuje aukce ani aukcím podobné prodeje.

Ahá, takže když bude nějákej hodně výhodnej prodej, tak lepší ani neodpovídat, protože prodávající si stejně vybere od členů nejvýhodnější nabídku v SZ a tomu je prodá, třeba i za vyšší cenu než inzeruje, takže vlastně skrytá aukce! Nechápu, co si s toho udělal za frašku :o Pro mě od potápěče jednoznačně levárna jako prase, a pokud mě někdo přesvědčí, že né, budu jenom rád :smile_anim: Nechci tady vyvolávat žádnej flame, však mě znáte, že jsem klidné povahy :war:

• Create New...