Jump to content
odklizec

CTETE PRAVIDLA O PRODEJI JINAK SE NEDIVTE!!!

Recommended Posts

Jelikož a protože tu jsou aukce zakázaný,neměl bych prodávat za cenu vyšší než udávanou a dodržet pořadí zájemců.V případě nezájmu jdu s cenou dolu.Mě to je úplně jasný.

Pak je otázka, co už je úmyslně podhodnocená cena a co ne. Podle počtu zájemců v řádu minut je vidět, že 1500e za POčka už asi ano...

Jsem asi mimoň, ale když sem něco dám na prodej a napíšu k tomu cenu, tak to asi chci za tu cenu prodat. Tohle fórum má prý určité renomé a je tu mraky solidních kupujících co dokáží kvalitní zboží ocenit. Neprodávají tady nesvéprávní debilové, kteří nepoznají tisícovku od stokoruny. To samé platí i o kupujících. Takže když sem někdo vleze a vlastně nechce prodat všem a ne za cenu kterou sám nabídne, tak tady podle mě nemá co pohledávat. Například na Aukru taky obecně nelze s cenou manipulovat po příhozu jsou tam další omezení. Třeba Drobek sem posledních X let chodí jen prodávat a přičemž je ale dlouholetý zasloužilý člen. Po pravdě jen plave v rybníce a občas do něj naprdí (připouštím, nejsem na tom o moc líp). Naproti tomu noví "vychcánkové" tady musí půl roku čučet a napsat spoustu blábolů, aby stanuli po jeho boku. Chocho :) Takže se nakonec zase vlk nažral a koza zůstala celá.

Sem krapet podrážděnej, to asi ty řeči o Renaultu...

A podle čeho někdo určí, jestli je nabídka tzv. podhodnocena z důvodu chystané "skryté" aukce, nebo zkrátka proto, že prodávající potřebuje rychle cash,

protože má třeba v tom "reálném" životě (mimo tenhle náš blázinec) potíže ?

Edited by honza71

A podle čeho někdo určí, jestli je nabídka tzv. podhodnocena z důvodu chystané "skryté" aukce, nebo zkrátka proto, že prodávající potřebuje rychle cash,

protože má třeba v tom "reálném" životě (mimo tenhle náš blázinec) potíže ?

Proto se na to taky ptám... Tady je ta hranice mezi aukcí a "neaukcí" dost tenká a nevím jestli je dobrý, aby do toho moderátoři zasahovali a hodnotili, co je na dané hodinky málo a co ne. Ale že se to pak řeší ve vlákně recenze konkrétního prodávajícího je podle mě naopak naprosto v pořádku. Včetně zveřejnění SZ. Pak si každý udělá obrázek sám...

Pokud jakýkoliv prodejce na Chronomagu napíše cenu, hodinky slíbí prvnímu zájemci a pak je prodá druhému, protože druhý je údajně "nej kamarád " nebo jakákoliv jiná trapácká výmluva...okamžitě se ocitá na mém osobním blacklistu. Jedna věc jsou pravidla, druhá je slušnost a osobní úroveň. Přál bych si, aby byl Kamilův ban užitečný.

To je zase vraška jak prase. Nebylo by lepší všechny pravidla pro prodej zrušit a nechat to kompletně na kupujícím a prodávajícím?

Jediné co bych zavedl je poplatek za prodejní inzerát, třeba 100-200 Kč (což by podle mě mohlo udržet prodejní sekci v určité kvalitě, na eBay se platí 10 + 3 % z částky), omezil jeho časovou platnost (automaticky pak smazat nebo prodloužit opět za poplatek) a lidi můžou psát recenze na prodejce/kupující do příslušné sekce. Podle mě by se tím ušetřila spousta nervů a dohadů. Do prodejního vlákna bych automaticky zakázal přispívat komukoliv než prodávajícímu, komunikace přes SZ nebo email a hotovo. Prodeji mezi kamarády se tu nevyhneme, právo prodat komu chci by podle mě mělo také prodávajícímu zůstat.

Jinak můj názor na prodávajícího jsem si udělal a zařídím se v budoucnu případně podle toho. A docela by mě zajímalo, kdo je nakonec koupil a jak se mu nosí :-) A pokud se nemýlím, tak potápěč už tady dneska zase přispíval, takže to vypadá, že mu Kamil asi ban zrušil.

A také by mě docela zajímalo, jak tuhle frašku vnímá starej dobrej poctivej Dantechno :worried_anim: Ty jsi ten banán taky uděloval, co ty na to? Pokud to bylo férový jak Kamil píše, navrhuji do pravidel zahrnout, že prodávající má právo si vybrat nejvýhodnější SZ nabídku a kupujícího :D Je to pitomý, ale pak se aspoň nemusíme hádat a nazývat se zbytečně podrazákama, což se mě taky moc nelíbí na forum džentlmenů" Zamést ovšem pod koberec tyto věci je také blbost"

Ja uz se k tomu nehodlam vyjadrovat. Prebral to muj nadrizeny ... :) Ja jsem BAN udelil podle informaci ktere jsem v te dobe mel k dispozici - podle nejlepsiho vedomi a svedomi.

Pokud se uplne uvolni prodejni sekce , budu jenom rad.. aspon nebudu muset byt moderator.

Pokud jakýkoliv prodejce na Chronomagu napíše cenu, hodinky slíbí prvnímu zájemci a pak je prodá druhému, protože druhý je údajně "nej kamarád " nebo jakákoliv jiná trapácká výmluva...

Proc "udajne". Klidne se mi mohlo stat, ze dam hodinky do prodeje, pak mi napise kamarad "vzdyt jsem ti pred mesicem rikal, ze je chci", tak je samozrejme prodam jemu. Proste preferuju kamarady, pak osobni predani. Tohle cernobily neni a prodej vzdy generuje rizika, ktery prodejce chce omezit, proto je jen na prodavajicim, jak ty rizika vnima a vyhodnoti.

Proc "udajne". Klidne se mi mohlo stat, ze dam hodinky do prodeje, pak mi napise kamarad "vzdyt jsem ti pred mesicem rikal, ze je chci", tak je samozrejme prodam jemu. Proste preferuju kamarady, pak osobni predani. Tohle cernobily neni a prodej vzdy generuje rizika, ktery prodejce chce omezit, proto je jen na prodavajicim, jak ty rizika vnima a vyhodnoti.

To se může stát, ale tady jde spíš o to, že nějákej vykuk napíše - Hele, vyprdni se na něj, já ti dám o litr víc, že ano, a už s toho máme "zakázanou" aukci, né? Prostě jste s prodejného vlákna udělali frašku a prodávejte si a podvádějte jak chcete" Já osobně v případě mého prodeje zůstávám u starého dobrého modelu, prodám prvnímu zájemci za mnou uveřejněnou cenu, aspoň nemusím pak spitovat svědomí :P Každej udělá chybu a kdyby se potápěč omluvil, řekl, kluci tu cenu jsem podhodnotil a bla bla, tak beru, ale tenhle přístup, hele, já si můžu dělat co se mi zachce, to jako naštve" Taky můžu napsat do inzerátu, prodám pouze členovy s férovou historií nabo kamarádovy, tak to jde také ošetřit přeci" Jste mě zase hnuli žlučí :D :D Ala jinak pohoda, slunce svítí, tak copak"

vážení členové, přátelé, kamarádi... !

domnívám se, že v každé komunitě, úplně stejně, jako v každé společnosti, se najde sem tam nějaké to "prasátko" co se chce napapat co nejvíce toho žita, že... ale to neznamená, že celá komunita nebo sytsém a pravidla,. že je všechno špatně; uhlídat všechny nešvary se prostě nedá a pravidla jsou stejně tak nedokonalá, jak jsou nedokonalí lidé, kteří je tvoří - taková je realita... na druhé straně, ne vždy známe pohnutky a záměry těch druhých, tak hnedle nesuďme - neb kdo je bez viny, nechť hodí kámen - a dosud asi není zcela jasné, jak to vlastně bylo...

no a také se domnívám, že k podobným případům zde máme vlákno recenze - Hodnocení Prodejců/kupujících - zde se takové případné "prasátko" pak může pranýřovat, a když se ukáže, že opravdu dělal "neplechu", tak si mimo jiné sami uděláme obrázek a ono si potom ani neškrtne... předem se podobným případům asi zcela zamezit nedá

tož, nechme půtek a pojďme zasejc poslouchat tikot našich oblíbenců, diskutiovat, fotit, psát, zkoušet, měnit a obchodovat, jak nám naše chonomagoří srdce velí ...

AR v duši!

:photo: :blow:

:D

........a také se domnívám, že k podobným případům zde máme vlákno recenze - Hodnocení Prodejců/kupujících - zde se takové případné "prasátko" pak může pranýřovat, a když se ukáže, že opravdu dělal "neplechu", tak si mimo jiné sami uděláme obrázek a ono si potom ani neškrtne.............

V tom se prave podle meho mylis. Pokud by na nej prasklo, ze prodal fejky, nebo nedodal neco co slibil, pak si neskrtne. Ale pokud na nej praskne, ze dela aukce, pak si skrtne a to tak ze dost. Vezmi podobny priklad. Nekdo si zalozi novej nick a da naivni dotaz, co s hodinkama co nasel po dedovi, nebo dotaz na cenu. Sice je hned v dalsim postu obvinen ze skryteho prodeje, par lidi si do nej kopne, ale sveho zameru dosahne. Behem dne ma v SZ par zprav od tech co to pochopili a tusi vyhodny nakup a od tech co to nepochopili a opravdu si mysli, ze napali hejla. Ze jsou kolikrat sami napaleni je vec jina. Opravdu veriste, ze je v CR tolik lidi co nachazi hodinky a najdou si Chronomag a zaregistruji se? Ja teda ne.

V tom se prave podle meho mylis. Pokud by na nej prasklo, ze prodal fejky, nebo nedodal neco co slibil, pak si neskrtne. Ale pokud na nej praskne, ze dela aukce, pak si skrtne a to tak ze dost. Vezmi podobny priklad. Nekdo si zalozi novej nick a da naivni dotaz, co s hodinkama co nasel po dedovi, nebo dotaz na cenu. Sice je hned v dalsim postu obvinen ze skryteho prodeje, par lidi si do nej kopne, ale sveho zameru dosahne. Behem dne ma v SZ par zprav od tech co to pochopili a tusi vyhodny nakup a od tech co to nepochopili a opravdu si mysli, ze napali hejla. Ze jsou kolikrat sami napaleni je vec jina. Opravdu veriste, ze je v CR tolik lidi co nachazi hodinky a najdou si Chronomag a zaregistruji se? Ja teda ne.

možná se mýlím, možná ne - já mám takovou vlastnost, že vidím nejpreve v lidech to lepší...

:rolleyes:

a taky jsem napsal: "uhlídat všechny nešvary se prostě nedá a pravidla jsou stejně tak nedokonalá, jak jsou nedokonalí lidé, kteří je tvoří - taková je realita..."

máš tedy konkrétní návrh na smysluplné a funkční opatření, které by výrazně elminiovalo popsaný nešvar a současně neomezovalo a nenasíralo ostatní členy, co se automaticky chovají korektně?

B)

Guest Kamil

Cody>

Můj definitivní názor je ten, že prvotním záměrem obou prodávajících nebyla prodejní aukce. Protože obě ceny byly velmi zajímavé, sešlo se mnoho nabídek....

hezky to napsal Slim>

Tady je ta hranice mezi aukcí a "neaukcí" dost tenká a nevím jestli je dobrý, aby do toho moderátoři zasahovali a hodnotili....

a tohle jsem psal ja carpacciovi>

Pravidla plati, jenze tezko nekomu neco dokazovat, v tom je ten problem. Proste si o takovych lidech udelam svuj nazor a to je tak vsechno, co se s tim da delat.

A Quido to popsal vystizne.

Quido:

Ja se priznam, ze iluze o lidech na KOMERCNIM foru a v beznem zivote nemam. Necekam automaticky slusne a cestne chovani, to povazuju za vyjimku. Automaticky cekam, ze me chce v dnesni dobe nove potkamy clovek spis opiskovat. Ale to je vec jina.

Konkterni navrh mam. Mozna leckoho prekvapi. Nechapu, proc kdyz se objevi problem hned se hledaji nove opatreni, kdyz staci DUSLEDNE se drzet tech stavajicich. Jako v parlamentu. Napr. zneuzivaji se davky. Tak udelame opatreni. Ze ten kdo je zneuzije bude tak a tak potrestan. Zneuzivaji se dal. Tak udelame nove opatreni, trochu jine. Zneuzivaji se dal, tak udelame prulomove nove opatreni. Zneuzivaji se dal, tak udelame revolucni opatreni atd.... Proc to tak slozite pisu? Aby bylo jasne, ze dokud neni striktne trest vymahan a hlavne uplatnovan, zadna nova opatreni nepomohou. Zneuzivani davek je krasny priklad. Vime kdo je zneuziva, netrestame, tak je zneuzivaji dal. Opatreni nepomohou, pokud neni vymahatelnost prava - v nasem pripade pravidel.

A muj navrh: V pravidlech stoji, ze pravdu ma moderator. Proto to nemuze delat lama, co hodinkam nerozumi. Nejsme jak jsem dnes psal jinde u soudu, kde je treba kazdy krok zduvodnovat. Proto u soudu spravedlnost casto prohrava. Tady ten pripad vidim uplne jasne a bez pochybnosti. Objevil se prodej za HODNE podhodnocenou cenu. Moderator usoudi, ze jde o podvod. Navic tady to uz v prodejnim vlaknu komentovala vic lidi co maji prehled, ze je cena podhodnocena. Tak se moderator rozhodne pro BAN. A BAN je na svete. Tecka. Konec. Moderator si to dovolit muze (a musi) ikdyz nema dukaz. Protoze nejsme u soudu, ale na foru. A tady dukazy nahrazuje ROZUM moderatora. V tom je poenta.

Kamil:

Psal jsem moc pomalu, jsi rychlejsi. Pokud je tedy tvuj nazor takovy jaky je, neda se s tim dal nic delat. Ale podle me ty ani modi nemusite nic dokazovat, jak jsem psal. Jdu se vyvztekat ven. Na chvily.

Edited by cody

Guest Kamil

Nejsme jak jsem dnes psal jinde u soudu, kde je treba kazdy krok zduvodnovat.

A co delas ty, tou svou diskuzi? :D

A pojdte se radsi bavit o Seikach.:)

A co delas ty, tou svou diskuzi?

A pojdte se radsi bavit o Seikach.:)

Snazim se jen, aby modi mohli jednat podle rozumu a nemuseli se pak obhajovat. Nejen v tomhle pripade. Ale treba o to nestoji. A aby byla dodrzovana pravidla, i o aukcich. Vzpomen, jaka tu byla kazen za Ypa. Asi te to mozna (?) malinko nastve, Ypo mel chyby jako kazdy, ale kazen byla A1. Dal mi ban na tyden neopravnene, chyba byla v mem wifi pripojeni co postovalo jeden post asi 10x, ale nedovolil bych si protestovat. Urcite by takovy krok ohledne aukce nezduvodnoval (pokud teda by uvazoval stejne jako ja).

Za ty Samuraje by jsi banan mel dostat taky :D, nebo spis metal?? Jak ti tam nekdo psal, hodinky ukazali co vydrzi a ukazali ze nepatri jen do vitriny. Popravde takhle dorasovanou lunetu jsem nevidel.

Quido:

Ja se priznam, ze iluze o lidech na KOMERCNIM foru a v beznem zivote nemam. Necekam automaticky slusne a cestne chovani, to povazuju za vyjimku. Automaticky cekam, ze me chce v dnesni dobe nove potkamy clovek spis opiskovat. Ale to je vec jina.

tos mne asi nepochopil správně, nebo sis to přeložil posvém, anebo jsem se špatně vyjádřil...

nepíšu, že jsem najivní a očekávám od všech lidí automaticky čestné chování, píšu o tom, že se snažím v lidech vidět nejprve to dobré, a ono tam je v každém, to mi věř... a možná proto se i lidé ke mně pak chovají převážně slušně a pokud možno čestně; nejsme malé děti, a pokud mne už chce opravdu někdo napálit, tak je už na mne samotném, jestli se nechám, nebo ne... no, a pokud to není z pozice moci či naopak nevýhodného postavení jedné ze stran, je rozhodnutí na mne a výsloedek vždy v mých rukou - tady, se domnívám, že se bavíme o případech, kdy jsou strany v rovnocenném postavení.

nemůžeme přebírat odpovědnst za rozhodnutí druhých... (žes zmínil parlament, právě o to se mi zdá, se poslanci jaski v poslední době také snaží - výronem nepřeberného množství překombinovaných a nesrozumitelných zákonů tvoří z lidí nesvéprávná individua neschopné vlastního rozhodování)

k tomu dalšímu pak nemám, co bych nového řekl - totéž jinými slovy už zde, podle mého, bylo řečeno několikrát

:smile_anim:

tolik můj názor k dané věci - jdu obdivovat dodřená Seika

:D

panove, ta cena nebyl zas tak podhodnocena, nezapomente, ze to byly hodinky bez not, to dela dost rozdil.

• Create New...