Jump to content
odklizec

CTETE PRAVIDLA O PRODEJI JINAK SE NEDIVTE!!!

Recommended Posts

Guest Kamil

panove, ta cena nebyl zas tak podhodnocena, nezapomente, ze to byly hodinky bez not, to dela dost rozdil.

Taky si myslim a mozna se kolem prodeje rozpoutala moc emotivni diskuze. Nekdy jsou hodinky z prodeje hned pryc a jindy visi stejny model za stejnou cenu treba mesic. Jo kde jsou ty casy. :)

Taky si myslim a mozna se kolem prodeje rozpoutala moc emotivni diskuze. Nekdy jsou hodinky z prodeje hned pryc a jindy visi stejny model za stejnou cenu treba mesic. Jo kde jsou ty casy. :)

Parada, ja znam jen ten link na Rolex GMT Pepsi za 70 000,- ale tohle je taky pekný smile_anim.gifsmile_anim.gifsmile_anim.gif

Guest Kamil

Parada, ja znam jen ten link na Rolex GMT Pepsi za 70 000,- ale tohle je taky pekný smile_anim.gifsmile_anim.gifsmile_anim.gif

A to mi tenkrat popshop nabizel o 10 tisic vic, ze ja byl tak blbej....

Tak ještě napiš kdo a kolik za ně dal, ať si to celé srovnáme v palicích a můžeme tuhle debatu uzavřít :D Ty jsi první vykřikoval, že 3 dny banána jsou málo, dáme měsíc, takže mě tvůj zvrat v situaci stále nedochází, možná když napíšeš jméno, tak to bude jasnější" A prosím tě, dáš do pravidel, že prodejce může hodinky prodat komukoliv s nejvyšší nabídkou v SZ? Někomu to může do budoucna pomoct, aby nebyl napadán ostatními" Pokud to chcete ale už celé zamézt pod koberec, tak neodpovídej a já už toho taky nechám :cheers:

Jelikož a protože tu jsou aukce zakázaný,neměl bych prodávat za cenu vyšší než udávanou a dodržet pořadí zájemců.V případě nezájmu jdu s cenou dolu.Mě to je úplně jasný.

S tím pořadím to bude vždycky problém, nejednou se mi tu stalo, že prodejce upřednostnil kupujícího ze svého blízkého okolí (míněno geograficky), v hotovosti platícího s osobním odběrěm, protože se mu nechtělo balit, chodit na poštu, čekat na love z dobírky nebo řešit převod atd...a to se dá pochopit, a chápu i pohnutky, když někdo udělá prodávajícímu nabídku typu: do hodiny jsem u Tebe a platím keš a ještě něco přihodím, tak je prodej mně a ne tomu sice prvnímu, ale na druhé straně republiky bydlícímu (v propíraném případě pomalu na druhé straně evropy :whistling: ). Tenhle nešvar se asi jen těžko podaří vymýtit a bude třeba s tím počítat. Když to proběhne tak, jak teď s těma Omegama, je to minimálně trapas pro prodejce, ikdyž to ve finále vlestně není proti pravidlům. Každopádně by bylo aspoň vhodný se o tom v prodeji zmínit, že upřednostňuju rychlý jednání, pak se nedá nic namítnout.

Edited by Mirek24

Mirku, to neni nesvar, to je prave o tom riziku o kterem jsem psal. Prodat to osobne je lepsi, protoze se vyvaruju pripadnyho vraceni zbozi a penez.

Fer by bylo podminky do inzeratu rovnou dat a dost casto to tam byva.

Guest J. V. Pleva

African, cody a další: pochopte, že pravidla zde platí jen účelově a pro někoho, se zvláštním důrazem na jejich (i zde pouze selektivně) zupácký výklad (avšak jsou výjimky, někdy se posuzuje i hodnotnost příspěvků).

Když dlouholetí členové s množstvím příspěvků po změně nicku dají prodej hodinek, je to smáznuto (tady nebo tady).

Ale když má o věc zájem třeba root admin, na nějaká pravidla se nehledí:

post-22558-078389300 1350561140.png

Nechápu moc taky, že se do diskuse o inzerci zapojuje někdo, jehož inzeráty vypadají z valné většiny takto.

Přesně tak, mělo by to zkrátka být uvedeno už v inzerátu, na druhou stranu to tam teď mohou psát všichni, abyse tak pěkně kryli biggrin.gif. Jsem ale každopádně zastáncem toho, že každý majitel má právo hodinky prodat komu chce (ať už kvůli vyhnutí se pošty nebo něčemu podobnému)- tím nepodporuju aukce, ale svobodu si zvolit kupujícího sám. Já když budu prodávat dražší hodinky (20 a více tisíc), tak určitě upřednostním osobní předání než poštu.

Bandi, ano s připsáním podmínek do inzerátu máš pravdu, v tom s Tebou souhlasím. Každopádně, pokud podmínky napsané nejsou a prodejce hodinky již 1. zájemci slíbí, pak by z něj ( a zejména ZE SEBE) neměl dělat pitomce, na svůj slib zapomenout a hodinky bez omluvy prodat někomu jinému. Svůj názor na tyto AUKCE nezměním. Každopádně stále věřím, že Chronomag není primárně komerční fórum, jak tu bylo zmíněno, ale že je to zájmové fórum s převahou slušných členů. howgh

Guest ?po

Koukám zlatý časy, kdy se jenom řešilo "co je víc" = jestli zájem ve vlákně nebo v SZ = to je úroveň pánové :smile_anim: x i když jsem tu nikdy nic moc nekoupil, tak je to pro mě určitý signál pro obezřetnost i při prodeji mimo sklaní fandy a dinosaury a to mám pocit se už také párkrát vymklo kontrole.

takže:

http://www.youtube.com/watch?v=OGxyXryljpw

S tím pořadím to bude vždycky problém, nejednou se mi tu stalo, že prodejce upřednostnil kupujícího ze svého blízkého okolí (míněno geograficky), v hotovosti platícího s osobním odběrěm, protože se mu nechtělo balit, chodit na poštu, čekat na love z dobírky nebo řešit převod atd.......

Jen teda pro uplnost jeste podotknu, ze ja vidim dva ruzne problemy ktere se tu michaji dohromady

1. Dam inzerat, ozve se vic lidi a ja si vyberu komu prodam. Podle sympatii, druhu platby, osobniho prevzeti atd. Tam problem nevidim.

2. Jina vec je (a to jsem resil ja), ze dam inzerat s umyslem (ja ho tam jasne vidim a ti co se podivovali v prodejnim vlakne nad cenou asi take) vyvolat aukci a pak dat prednost tomu, kdo mi v SZ nejvic nabidne. To pravidla zakazuji.

Tolik pro upresneni, abych nebyl spatne pochopen.

Guest Kamil

Ale když má o věc zájem třeba root admin, na nějaká pravidla se nehledí:

post-22558-078389300 1350561140.png

Uz je to smazane. Jsem se nevsiml poctu prispevku a zajimalo me, ktery je to model. Z ceho usuzujes, ze je to muj zajem? Ono 30 let stare auto s najetymi 130 tisici kilometry po prvnim majiteli je docela slusna rarita.

Asi blbej dotaz...ale ohledně dokazování aukce...root admin nevidí do SZ?

Nevidi!

Mozna kdyby byl salam root admin, pohral by si s nastavenim a nahranim aplikace, aby mohl smirovat. Ja urcite ne. Ja kdyz chci videt do SZ, dotycneho slusne pozadam a je na nem, jestli mi vyhovi nebo ne. A rozhodne si neschovavam nekolik let stare odkazy a konverzace jako salamio/Nemy Bobes/J.V.Pleva, abych to mohl ve vhodnou chvili vytahnout na svetlo. Jako tenkrat s Giliusem, dej mu Panbuh klidny spanek.

Guest Kamil

Nechápu moc taky, že se do diskuse o inzerci zapojuje někdo, jehož inzeráty vypadají z valné většiny takto.

Proc asi? A mas schovane puvodni zneni? Ze bys ho pak mohl nahlasit na Financni urad.

Proc asi? A mas schovane puvodni zneni? Ze bys ho pak mohl nahlasit na Financni urad.

Tak to pak trošku postrádá smysl nepovolení editace v prodejních vláknech po ukončení prodeje, ne?

Tak ty prodejní inzeráty nearchivujte a je to.

Já jsem nikdy necítil potřebu hledat něco ve 2 roky starém prodejním vlákně.

Guest Kamil

Tak to pak trošku postrádá smysl nepovolení editace v prodejních vláknech po ukončení prodeje, ne?

Nepovoleni editace po 15 minutach plati obecne a vsude.

Tak ty prodejní inzeráty nearchivujte a je to.

Nemam poneti, jak to udelat selektivne a stejne by se zase ozvala spousta lidi, ze je to spatne.

Já jsem nikdy necítil potřebu hledat něco ve 2 roky starém prodejním vlákně.

Ja taky ne.:) Ale dost lidi porovnava ceny. Vlastne jsem se nedavno dival na jeden svuj prodej, potreboval jsem taky neco najit.

Za prodeje, jejich historii bych se přimlouval, to vlákno tam prosím nechte ( někdy v něm šťourám, ne kvůli ceně, ale kvůli fotkám ).

Asi bych spíš nereagoval na J.V.Plevu a pod. , ono je to rejpání ( většinou neopodstatněné ), jak většina zjistí ( když chce ) prostě přestane bavit a ukončej to. Kdyby se mnou chtěl někdo polemizovat ( pan Pleva ), prosím o SZ, ať to tu nezahltíme, rád v neděli pokecám :smile_anim:.

....Za prodeje, jejich historii bych se přimlouval, to vlákno tam prosím nechte ( někdy v něm šťourám, ne kvůli ceně, ale kvůli fotkám )......

Presne tak. Kdo se boji bernaku holt at si individualne pozada mody s mazani. Ono vysledovat historii majitelu nebo cen je dulezite. O tom jak se nekdy kocham prodanyma hodinkama co jsem mel ani nemluvim, to asi dela hodne clenu

....Asi bych spíš nereagoval na J.V.Plevu a pod. , ono je to rejpání ( většinou neopodstatněné ), jak většina zjistí ( když chce ) prostě přestane bavit a ukončej to....

Ja spis cekam, jestli nekdy pochopim tvora, kterej si porad meni identity a hodinkovem foru resi vsechno mozne jenom ne hodinky. Asi na FC a Lidech.cz dostal banana:-))

Jestli nekdy napsal neco o hodinkach pak se mu omlouvam, v tom prehrseli jeho vsemoznych prispevku jsem to asi prehledl.

Mladi v praci maji pro takove tvory maji hezke pojmenovani - internetovy trol:-))) Nevim presne co je trol, ale libi se mi to.

poprosim niektorych clenov v predajnej sekcii, ze pokial niesu ochotny nikam prist,ani posielat postou ani podobne zalezitosti ,ale je potrebne aby si zaujemca pre ne prisiel da sa povedat ku dveram aby si to napisali aj do inzeratu...aspon predideme zbytocnemu otravovaniu a podobne....

Guest YPO

pánové, zopakuji nepsané pravidlo, že v prodejních inzerátech se nekomentuje cena, a nežvaní pokud to není k předmětu prodeje ( dnes vraby a spol.) = pokud někde objevím žvanila má automaticky na jeden den ban.

Y

• Create New...