Přejít na obsah

Submariner


D_o_S

Doporučené příspěvky

Ahoj vsichni,

 

jen takova uvaha o Submarinerech...

 

No date - pouziva stejny kalibr jako Air King

 

Date - pouziva stejny kalibr jako Datejust

 

Pokud je v tomto chyba, opravte me pls.

 

Air King je entry-level Rolex. Proc, to nevim. Nicmene Submariner No Date by mel tedy byt na stejne urovni mechanicky jako Air King. Sub Date o tridu vys.

 

No, a otazka tedy, ktery je lepsi.

 

Designove se mi vic libi no date, ale kdyz je to v podstate Air King v jinym pouzdre, tak bych radsi vzal date...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady si můžeš studovat verky:

http://www.omegarolex.com/details/3130.html

http://www.omegarolex.com/details/3135.html

 

3135 má delší rezervu chodu, 3130 je prý zase proslulý svou přesností (dle mé zkušenosti jsou oba až nemravně přesné).

Sub Date je klasika se skvělým kyklopem a No Date je klasika snad ještě klasikovatější. Sám nevím, jak bych vybral, já jsem to vyřešil Sea-Dwellerem.

 

Ještě dodám, že No Date má - jako jediný mezi modely Oyster - konce tahu z ohnutého plechu a dírky v nožkách jsou vidět zvenčí, což se mi líbí, ale slyšel jsem, že tyto nemasivní konce tahu chrastějí.

 

Být Tebou, počkal bych do veletrhu v Basileji, a pokud jeden z Tebou chtěných modelů přestanou vyrábět, skočil bych po něm :)

 

edit: a zapomeň na to, že Air-King je nějaká nižší úroveň, od roku 2008 má také COSC, pouze oproti Sub Date nemá datum a je - chudák - menší.

Upraveno uživatelem vojt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych v tomto případě neřešil nižší, nebo vyšší úroveň (lepší - horší). Oba kalibry jsou výborné. Pokud máš problém s kyklopem a absence datumu tě netrápí, tak asi šáhneš po Submariner No Date, jinak vem 16610. Moje LV dělají -3sec/ týden, slušná rezerva chodu, na kyklopa jsem si zvykl rychle a celkově paráda - jsem spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...