Přejít na obsah

Přetěsnění PRIM SPORT II


Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit kde nejlépe (v Brně) přetěsnit prim sport II, běhal jsem po hodinářstvích jako nadmutá koza a pokaždé mi řekli, že nemají náradní díly:-), ale přeci tam je jen obyčejný o-kroužek..kdybych věděl rozměr, tak nemuže byt problem to někde sehnat i mimo hodinařství. Nemáte někdo s tímto zkušenosti, případně jaké jsou rozměry kroužku? Samozřejmě se jedná o ten u korunky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit kde nejlépe (v Brně) přetěsnit prim sport II, běhal jsem po hodinářstvích jako nadmutá koza a pokaždé mi řekli, že nemají náradní díly:-), ale přeci tam je jen obyčejný o-kroužek..kdybych věděl rozměr, tak nemuže byt problem to někde sehnat i mimo hodinařství. Nemáte někdo s tímto zkušenosti, případně jaké jsou rozměry kroužku? Samozřejmě se jedná o ten u korunky

Pred nejakou dobou jsem se snazil o podobne. Budto nemeli nahradni dily, nebo mi odpovedeli, ze nebyly vodotesny ani novy :). Takze tezko radit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit kde nejlépe (v Brně) přetěsnit prim sport II, běhal jsem po hodinářstvích jako nadmutá koza a pokaždé mi řekli, že nemají náradní díly:-), ale přeci tam je jen obyčejný o-kroužek..kdybych věděl rozměr, tak nemuže byt problem to někde sehnat i mimo hodinařství. Nemáte někdo s tímto zkušenosti, případně jaké jsou rozměry kroužku? Samozřejmě se jedná o ten u korunky

Tak ze zkušenosti: je problém sehnat takový kroužek, většinou se prodávají sady ze kterých si většinu kroužků potom můžeš naložit........

Další problém je potom ta výměna samotná, nevzpomínám si na nikoho, kdo by to dělal. Proč to nepošleš do Eltonu?

Kdybys chtěl, můžu s tím něco udělat, když mi to pošleš. Do Brna se nestěhuju. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prvě ani nevím jak sytuase v tom pouzdře vypadá a jak to tedy je. Takže nevím...můj předpoklad byl že pravděpodobně to byl nějaky normalizovaný kroužek...takže by měl jít i koupit...Legrace byla když mi jedna paní v hodinářství nabídla jestli nechci vyměnit ve sportech baterku :-)...

 

Tak ze zkušenosti: je problém sehnat takový kroužek, většinou se prodávají sady ze kterých si většinu kroužků potom můžeš naložit........

Další problém je potom ta výměna samotná, nevzpomínám si na nikoho, kdo by to dělal. Proč to nepošleš do Eltonu?

Kdybys chtěl, můžu s tím něco udělat, když mi to pošleš. Do Brna se nestěhuju. :D

nějaké zkušenost co by ten špás (Spaß) v Eltonu stál? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O čem přesně mluvíte? O těsnění za víčko? To by neměl být problém, mně hodinář prodal tři za 50.

Spíš bude možná problém s těsněním v korunce.

Jinak super hodinky ale dle rady jsem je chtel přetěsnit...táta stihnul hned jedny "napustit" :-) tak by mě to opravdu zajimalo. Jinak by se mělo zavést seznam členů kteří budou chválei a pěny na ně ody...takže díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prvě ani nevím jak sytuase v tom pouzdře vypadá a jak to tedy je. Takže nevím...můj předpoklad byl že pravděpodobně to byl nějaky normalizovaný kroužek...takže by měl jít i koupit...Legrace byla když mi jedna paní v hodinářství nabídla jestli nechci vyměnit ve sportech baterku :-)...

nějaké zkušenost co by ten špás (Spaß) v Eltonu stál? :-)

Nikdy jsem v Eltonu nic neměl, zatím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otevřeně říkám, že jsem zatím neměl odvahu pokoušet vodotěsnost jakýchkoli Primek :) Jako u hodináře na testeru ano, ale v reálu ne. A zkoušet to nehodlám, to si je raději předem sundám. Navíc je mám beztak na kožených řemíncích.

Myslím, že do vody budou lepší Prim Sport Automatic, jak se nemusí natahovat, mělo by to těsnění být v lepším stavu. Ale zase bych neriskoval zničení cenného číselníku?

 

No ale třeba se zase v Parexu objeví nějaké náhražkové použitelné korunky, uvidíme.

 

Jinak v NMnM dělají jen renovace, bez známosti ani dílek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O čem přesně mluvíte? O těsnění za víčko? To by neměl být problém, mně hodinář prodal tři za 50.

Spíš bude možná problém s těsněním v korunce.

Takže aj ja si dovolím znova niekoho požiadať o získanie tesnení pod zadné víko Prim Sport II,

momentálne by som ich za rozumnú cenu potreboval 10 ks.

Takže,znova môj slogan : Kto môže , pomôže ! (Keď pomôcť chce.)

Díky za prípadnú ochotu:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže aj ja si dovolím znova niekoho požiadať o získanie tesnení pod zadné víko Prim Sport II,

momentálne by som ich za rozumnú cenu potreboval 10 ks.

Takže,znova môj slogan : Kto môže , pomôže ! (Keď pomôcť chce.)

Díky za prípadnú ochotu:

 

Podívej, já i například honza.manta jsme ti už na tenhle problém odpovídali, že se máš zeptat některého z místních hodinářů, tyhle věci se fakt vyrábějí univerzálně.

 

Takže jak se říká, že "Bůh pomáhá těm, kteří si sami pomohou".

 

Nicméně - můj hodinář říkal, že těsnění na PS2 je 30mm s průměrem ~0,9. To už by ti ke shánění mělo stačit, sám si můžeš koupit celý pytel tady na eBay s poštou 400 korun, je tam 900 těsnění různých velikostí, to ti vystačí na hooooodně dlouho ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milí priatelia !

Opakujem, čo som už kdesi napísal a prečo sa znova pýtam na možnosti Vašej pomoci a to nie som registrovaný na eBay, takže naozaj nevypisujem len tak pre získanie príspevkov,ale z núdze(Vraj naučila Dalibora ......čosi!)

takže :

Na Vysvetlenie, do Prahy mám naozaj 700 km, do Bratislavy 340 do Košíc 120 do Banskej Bystrice 100km

a hodínár u nás aj keby chcel,nevie mi pomôcť.

Ďaľší najbližší hodinári sú 42 a 45 km.

No medveďov tu v okolí i troch km je stále dosť.Takže po vašom "akýsi výstrkov".

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej, já i například honza.manta jsme ti už na tenhle problém odpovídali, že se máš zeptat některého z místních hodinářů, tyhle věci se fakt vyrábějí univerzálně.

 

Takže jak se říká, že "Bůh pomáhá těm, kteří si sami pomohou".

 

Nicméně - můj hodinář říkal, že těsnění na PS2 je 30mm s průměrem ~0,9. To už by ti ke shánění mělo stačit, sám si můžeš koupit celý pytel tady na eBay s poštou 400 korun, je tam 900 těsnění různých velikostí, to ti vystačí na hooooodně dlouho ;)

a jak vypadá to těsnění u korunky...míry o kroužku..případně jak je to tam uděláno..ven to jít musí a dovnitř taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak vypadá to těsnění u korunky...míry o kroužku..případně jak je to tam uděláno..ven to jít musí a dovnitř taky...

 

Ty jo, tak tohle nevím, jestli se vyrábí nějak výměnné. Na to jsem se ani neptal. Pokud vím, měnily se prostě celé korunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak vypadá to těsnění u korunky...míry o kroužku..případně jak je to tam uděláno..ven to jít musí a dovnitř taky...

 

Už jsem se ptal na jiném vlákně, jestli někdo neví - nemá zkušenost, jak vydlobat o-kroužky z korunky - samozřejmě bez poškození korunky. Sehnat pak ty kroužky by mělo jít celkem snadno a nahnat je tam zpátky taky - asi by to dost lidem tady pomohlo. Jestli se nemýlím, tak v korunkách Prim sport jsou dva o-kroužky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milí priatelia !

Opakujem, čo som už kdesi napísal a prečo sa znova pýtam na možnosti Vašej pomoci a to nie som registrovaný na eBay, takže naozaj nevypisujem len tak pre získanie príspevkov,ale z núdze(Vraj naučila Dalibora ......čosi!)

takže :

Na Vysvetlenie, do Prahy mám naozaj 700 km, do Bratislavy 340 do Košíc 120 do Banskej Bystrice 100km

a hodínár u nás aj keby chcel,nevie mi pomôcť.

Ďaľší najbližší hodinári sú 42 a 45 km.

No medveďov tu v okolí i troch km je stále dosť.Takže po vašom "akýsi výstrkov".

 

O. K. Minule jsem tu tvoji naléhavost tak úplně nepochopil. Až půjdu ke své hodinářce, tak se jí zeptám, jestli by nemohla objednat nějaká těsnění navíc - tuším, že je objednává z německa. Ale doporučuji - mrkni se na internetu na těsnící o-kroužek rozměru, co ti napsal Biges - a měl by jsi tam najít těsnění pro průmyslové využití. Tak ho zkus objednat poštou domů - funkčnost bude stejná, cena určitě nižší a navíc ušetříš za poštovné z Čech. Jestli to nevyjde, tak mi pošli SZ a já to zkusím u své hodinářky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se ptal na jiném vlákně, jestli někdo neví - nemá zkušenost, jak vydlobat o-kroužky z korunky - samozřejmě bez poškození korunky. Sehnat pak ty kroužky by mělo jít celkem snadno a nahnat je tam zpátky taky - asi by to dost lidem tady pomohlo. Jestli se nemýlím, tak v korunkách Prim sport jsou dva o-kroužky.

No, tak teda korunka je zadeklovaná plechem který je "zapertlován". Takže ji upni do soustruhu, upíchni JEN to zapertlování, potom si vytoč z gumy těsnění na míru, namaž ho silikonovou vazelínou a zase to celé zapertluj, nejlépe zase na soustruhu. :thumbsup_anim:

post-343-1266835268.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...