Přejít na obsah

Velikost hodinek


Ejabejaroz

Doporučené příspěvky

Zapomel sem jeste ze vzorec (druha odmocnina z obvodu zapesti) X 10 mi vyjadruje ten echt střed pro prumer hodinek.

+/- 2mm od stredu jsou pro mne takova ta tolerujici min/max odchylka. Vse mimo pusobi bud male nebo priliz cibuloidne.

 

 

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 116
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Kamil
Druha odmocnina z obvodu zapesti X 10
Vzorec super, ještě bych násobil koeficientem 0,9 nebo 1,1 podle šířky lunety nebo designu číselníku.

 

Totožná velikost pouzdra u Primek.

post-147-1270386372.jpg

 

Prim 41 mm, Stowa 39 mm.

post-147-1270386392.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijde mi, že kdo ví a má dost velký to, sebevědomí, nemá potřebu všem na dálku ukazovat jak velký má hodinky. Prostě velikost má být úměrná ruce, možnost vejít se do košile mi přijde rozumný měřítko stejně tak čitelnost. Z mýho pohledu 35-40, podle typu hodinek. Samozřejmě pilotky nebo třeba záměrný extrémy za účelem legrace jsou kapitola sama pro sebe...

 

edit: jen bych dodal, že mám obvod ruky 17cm takže podle bicistova skvělého vzorce (vyšlo mi 41.3cm) sem spíš na menší hodinky no..

Upraveno uživatelem Helex
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

edit: jen bych dodal, že mám obvod ruky 17cm takže podle bicistova skvělého vzorce (vyšlo mi 41.3cm) sem spíš na menší hodinky no..

 

By Ti leckterý rapper zavidel. Temer pulmetrove cibule :-D Jistě to mělo být v milimetrech. Mě vychází 44,7mm a hodinky co nosím nejčastěji mají 45mm takže jsem nadmíru spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne to berte jen jako male doporuceni a ne jako predepsany model, jde spis o to ze kdyz nekdo vidi nekde na ebay hodinky prumeru 45 a ma obvod 16 cm, a nema predstavu jak to bude vypadat

tak si to muze spocitat a vyjde mu ze ze v tom bude vypadat jako nekdo s orlojema na ruce. Ve vysledku jde stejne o osobity vkus, pokud se nekomu libi male hodinky tak at si je smele dopreje a to same obracene. Mne vychazi 40mm a koupil jsem si taky 38 mm. Pac jako drzet se neceho ze nekdo rekl je na to vzorec je blbost. A hlavne vse se ridi nejakou dobou a modnimi trendy. To by sme pak jednou museli prepocitavat modnimi koeficienty atp.

 

Proste mi jen prislo najit nejaky matematicky vztah a takovou mimo technickou pomucku na vyber prumeru hodinek a myslim ze vetsine vysledek +/- 2mm bude sedet.

 

 

Jinak Kamile ted obrazek primek je hodne hustej, to je do souteze poznej vetsi hodinky :)

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapomel sem jeste ze vzorec (druha odmocnina z obvodu zapesti) X 10 mi vyjadruje ten echt střed pro prumer hodinek.

+/- 2mm od stredu jsou pro mne takova ta tolerujici min/max odchylka. Vse mimo pusobi bud male nebo priliz cibuloidne.

Já bych se přimlouval za (obvod/3,1415) * 0,7 pro tah a (obvod/3,1415) * 0,8 pro řemen...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...